Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
KURUMSAL / Üretim ve Kalite


Türkiye’nin lider kilit üreticisi olmakla kalmayıp, kilit sektöründe dünyanın en büyük global üreticilerinin hâkim olduğu pazarlarda rakip olmayı başaran Kale Kilit; ulusal, uluslararası ve bölgesel yatırım gücüyle ülke ekonomisine ciddi katkı sağlamaya, sanayi üretiminde önemli bir rol oynamaya devam ediyor.

Kale Kilit, dünya piyasasında rekabetini güçlendirmek ve dünya standartlarındaki ürün yelpazesini devam ettirmek için dev bir adım daha atarak, yalnızca bölgenin değil, Avrupa’nın en büyük entegre kilit üretim tesisini kurmuştur. Kale Endüstri Holding bünyesindeki tüm grup şirketlerinin ürünlerinin tek bir çatı altında birleştirileceği ve üretileceği Çerkezköy Fabrikası, Avrupa’nın en büyük entegre kilit üretim tesisi olmuştur.

Hızlı ve istikrarlı büyüme trendini yatırımlarla güçlendiren Kale Kilit’in, en yeni ve modern teknolojilerin kullanıldığı ​yeni fabrikası, Çerkezköy Kapaklı Organize Sanayi Bölgesi’nde yaklaşık 100.000 m2 kapalı alana sahiptir. Modern fabrikanın altyapısı ve üretim parkurlarında kullanılan en son teknolojilerle günde 170 bin adet kilit ve 75 bin adet silindir üretilecektir. Böylece yeni üretim tesisi sayesinde kapasite iki katına çıkacaktır.

Bilgisayar denetimli ve otomasyona dayalı üretim hattıyla, güvenlik ve kaliteden ödün vermeden tüketicinin her ihtiyacına cevap vermeyi ilke edinen Kale Kilit, yeni tesisinde, sadece Türkiye’de değil uluslararası arenada da üretim kapasitesi ve kalitesiyle ön plana çıkmaktadır.

Her geçen gün yatırımlarına hız vererek büyüyen Kale Kilit, ulusal, uluslararası ve bölgesel yatırım gücüyle ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlarken, sanayi üretiminde çok önemli bir rol oynamaktadır. Kale Kilit, sac dilme ve boy kesme, preshane, elektrostatik toz boya, pirinç, nikel, krom, çinko ve bakır kaplama, talaşlı imalat, zamak enjeksiyon, otomat, özel amaçlı pirinç işleyen tezgahları ve montaj hatlarından oluşan entegre tesisinde, ihtiyaç duyduğu her türlü kesme, enjeksiyon kalıp üretim ve revizyon çalışmalarını kendi bünyesinde yapabilmektedir.

Kale Kilit, çağın gereksinimlerine uygun olarak, üretiminin her aşamasını özel sistemler sayesinde izlemekte ve kontrol altında tutmakta, yalın üretim felsefesinin ışığı altında birçok sistemi kendine özgü uyarlayarak uygulamaktadır. Bu amaçla kurduğu “Kale Üretim Sistemi”nin başarısını; inovasyonlarına ve yetenekli, gelişime açık, genç mühendis potansiyeline dayandırmaktadır.

Kale Kilit, Ar-Ge faaliyetleri ve teknolojik yatırımları ile kendini sürekli yenilemektedir. Ham madde ve yardımcı malzemelerde ise kalite düzeyini, yeni gelişimleri de takip ederek arttırırken, her zaman müşteriye en kaliteli ürünün ulaştırılması adına malzeme ve tedarik zinciri yönetimini geliştirmektedir. Ayrıca, TS EN ISO 9001:2008, TS EN 12209, TS EN 1303, Sepro Belgesi, Rusya GOST , TS EN 14846,UTO Belgesi, Hollanda SKG Belgesi , G Uygunluk Beyanı, CE Etiketlenmesi ve Yerli Malı belgeleri ile uygunluk ve sağlamlığını garanti altına almaktadır. Ürünlerine verilen 5 yıllık garanti süresi de kaliteye güvenin bir diğer göstergesidir. Yenilikçi anlayışı ile her geçen gün hedefini büyüten Kale Kilit, dünya güvenlik çözümleri sektöründe; mekanik, elektromekanik ve elektronik kilit segmentinde yakaladığı başarıyı ve liderliği sonsuza kadar devam ettirecektir.

Kalite Politikası

Kale Endüstri Holding’in “Kalite bir sonuç değil sürekli bir arayıştır” anlayışıyla yönetici ve çalışanlarının ortak hedefi;
Kilit, silindir, elektronik kilit, çelik kapı, para kasası, yangın kapısı, pencere sistemleri ve alarm izleme hizmeti sektörlerinde sürekli iyileştirmeyi kalitenin en önemli koşulu kabul ederek, Kalite Yönetim Sisteminin her kademesinde gözden geçirmek ve bunu sağlamak,
Etkin yönetim, iletişim ve eğitim donanımı ile bilinçlendirilen çalışanların katılım ile iç ve dış müşteri memnuniyetini sağlayıp, müşteri ihtiyaç ve beklentilerini karşılayarak sürekliliği sağlamak, müşteri memnuniyetini arttırmak,
Sektörünün ilgili bölgesel, ulusal ve uluslararası mevzuatlara ve yasal düzenlemelere uygun çalışma düzeni ile toplumun mutluluğuna katkıda bulunmak, Gelişen dünya teknolojilerini eğitimli ve yetkin personel ile takip etmek,
Kalite Yönetim Sisteminin bir parçası olan tedarikçiler ile iyi iletişim kurarak uygun kalitede girdi ürün kullanmak,
Çalışanlarına gerekli kaynakları ve iyi çalışma ortamını sağlayarak Kalite Yönetim Sisteminin sürekliliğini sağlamaktır.
Kale kalite politikasının temel ilkesi, doğal kaynakları etkin ve verimli kullanarak, gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak ve sürdürülebilir kalkınmadır. ​