Kale'den Yeni Teknolojiler 2009 Yapı Fuar'ında

Kale Endüstri Holding çatısı altındaki Kale Kilit, Kale Çelik Eşya, Kale Kilit Dış Ticaret ve Kale Kapı Pencere Sistemleri, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde 06-10 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Yapı 2009 İstanbul Fuarı'nda yepyeni ürünlerini tüketici ve profesyonellerle buluşturuyor.

KALE ÇELİK KAPI'DAN YENİ MODELLER

Kapı sektöründe kalite ve garantiden taviz vermeyen üretimi ile jenerik marka olan Kale Çelik Kapı fuarda K73,  K78, K79, K80 ve K81 kodlu 5 yeni model çelik kapılarını ilk kez sergileyecek.

KALE ÇELİK KAPI'DAN BAHAR KAMPANYALARI

Kale Çelik Kapı, baharı üç yeni kampanya ile karşılıyor.

"Kale Çelik Kapılar'da %10 indirim"

Fuar alanında Kale Çelik Kapı standında bilgilendirme formunu doldurarak fuardaki siparişlerinizle 31 Mayıs'a kadar alacağınız Kale Çelik Kapılarda, %10 indirimavantajı ve kredi kartına 8, World Card'a 8+3 taksit avantajı sizleri bekliyor.

"Güvenli Kapım Sigortası"

Kale Çelik Kapı, bayilerinden herhangi bir çelik kapı alan tüm müşterilerin çelik kapısını, 1 Mayıs'tan itibaren "Güvenli Kapım Sigortası" ile koruma altına alıyor. Kale Sigorta tarafından yapılan "Güvenli Kapım Sigortası", çelik kapı alan müşterilerin evlerinde oluşabilecek bir yangın sonucu kapının uğrayacağı zararları ya da 3. şahısların kötü niyetli girişimleri sonucunda kapı üzerinde oluşan hasarları teminat  altına alıyor.

"Kale Çelik Kapı'dan ekstra fırsat"

Ayrıca Kale Sigorta ve AIG Sigorta işbirliği ile; Kale Çelik Kapı alan herkes, AIG Sigorta tarafından yapılan "Güvenli Yuvam" poliçesinde %15 indirim fırsatından yararlanacak.


TÜRKİYE'DE BİR İLK: " KALE ÇELİK PANJUR SİSTEMİ"

Pencerelerde de güvenliği sağlamayı hedefleyen Kale Çelik Eşya,  geliştirmekte olduğu yeni ürünü ile Türkiye'de bir ilk olacak  "Kale Çelik Panjur Sistemi" ni fuar süresince sergileyecek. Kale Çelik Panjur Sistemi, dönemsel olarak ikamet edilen yazlık, villa gibi mekanlarda ve binaların giriş katlarında tam güvenlik sağlamayı hedefliyor. Estetik görünümü ve kullanım avantajları ile kullanıcıyı demir parmaklıkların dezavantajlarından kurtaran Kale Çelik Panjur Sistemi'nin iç kısmı çelik, dış kısmı ise yağmur, nem, rüzgar, ısı gibi dış faktörlerden etkilenmeyen PVC malzeme ile kaplı.   Çeşitli  renk alternatifleri olan Kale Çelik Panjur Sistemi, kış aylarında tam olarak kapatıldığında içindeki izolasyon malzeme sayesinde iç pencerelere koruma sağlayarak ısı kaybını önlüyor.


KALE X5 OTOMAT İLE HAYAT DAHA KOLAY

"Anahtar taşımaya son"

Kale Kilit'in ürünü olan bina giriş kapılarına takılan otomat kilidi, Kale Kilit Dış Ticaret kendi ileri teknolojisiyle geliştirip geçiş kontrol sistemini de içine alarak kartla çalışır hale getirdi.

Kale X5 Otomat'ta, klasik anahtarlı sistemlerden farklı olarak kapıyı açmak için cüzdan veya çantanızı kapıya yaklaştırmanız yeterli. Kart; rozet yerine takılan özel anten cihazı ile yaklaşık 3-7cm mesafeden, 1 saniye gibi kısa bir süre içinde kilidi açarak hayatınıza yepyeni bir konfor getiriyor.

Kale X5 Otomat Kart ya da   50 farklı otomat kilide tanıtılabilir. Kullanıcılar mifare kartlarla çalışan tüm sistemlerde aynı kartı kullanabilir. Maksimum güvenlik sağlamak amacıyla X5 kart ve X5 anahtar özel olarak Kale tarafından kodlanır. Başka kaynaklardan temin edilecek kart ya da anahtarlar sisteme tanıtılamaz.

RF Radyo frekansı ile çalışan kart teknolojisinin güvenliği, VISA laboratuarlarında test edilmiş ve onaylanmıştır. Paslanmaz çelik gövdeli olan Kale X5 Otomat'ın dış yüzeyi üzerindeki anten-rozet kısmı;  yağmur, kar, nem gibi dış etkenlere ve risklere karşı zarar görmeyeceği garantisini veren IP 56 koruma sınıfındadır.


KALE KİLİT OTOMATİK BLOKAJ SİSTEMİ (OBS)

"Maymuncuk işsiz kaldı"

Sektördeki 56 yıllık deneyimi ile ürünleriyle fark yaratan Kale Kilit'in geliştirdiği bu kilit sisteminde, kapılar maymuncuk gibi yabancı cisimlerle açılmaya zorlandığı anda otomatik blokaj sistemi devreye giriyor ve sistem kendini anında bloke ederek kapıların açılma ihtimalini ortadan kaldırıyor.

Otomatik Blokaj Sistemi'ne (OBS) sahip bareller (kilit göbeği), maymuncuk, titreşimli tel ya da farklı bir cisimle kurcalanıp açılmaya çalışıldığında, geliştirilen güvenlik halter pimleri sayesinde sistem kendini bloke ederek kilidin açılmasını önlüyor. Kilit göbeği içindeki güvenlik halter pimleri, şifre pim deliklerine girerek kilit göbeğinde çalışan mekanizmayı sabitliyor ve böylece kilidin açılması mümkün olmuyor. Kale Kilit Otomatik Blokaj Sistemi'nde (OBS) normalde kullanılan pimlere ek olarak 16 tane güvenlik halter pimi kullanılıyor. Uzun ömürlü olan bu sistemde; pimler otomat çeliği, yaylar fosfor bronz alaşımı, gövde pirinç ve korozyona karşı özel kaplamalıdır. Bilyalı, Sistem ve Standart anahtarlı olarak üç modeli bulunmaktadır.


KALE TURKUAZ ALÜMİNYUM ÇİFT AÇILIM SİSTEMİ

"Uzun Ömürlü, işlevsel ve çocuklar için ekstra güvenli"

Kale Kapı Pencere Sistemleri'nin; güvenlik, işlevsellik ve estetik prensipleriyle tasarladığı Kale Turkuaz Alüminyum Çift Açılım Sistemi, hızlı montaj edilebilme avantajı ile ayar yapabilme özelliği, kolay kullanımı ve uzun ömürlü olmasıyla dikkat çekiyor.

Kale Turkuaz Alüminyum Çift Açılım Sistemi, kolun pozisyonuna göre istenirse ön taraftan tam bir açılım sağlarken, istenirse kolun yukarıya doğru çevrilmesiyle üstten havalandırma imkanı sağlıyor. Özellikle havalandırma konumunda sağladığı çift emniyet sayesinde, çocukların kolu çevirip pencereyi açık konuma getirmesi önlenerek karşılaşabilecekleri riskli durumların önüne geçiliyor.