Kale Alarm Ekstra Defans Hırsızı Eve Ayak Basmadan Kapıda Durduruyor

Yüzde 100 yerli AR-GE ve milli yazılım kullanılarak geliştirildi

 'Siz Yoksanız Biz Varız' mottosuyla, yaşam alanlarını 7/24 güvende tutma vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Kale Alarm, Kale alarmla entegre silindir 'Ekstra Defans' adlı ürünü ile güvenlik sektöründe yeni bir dönem başlattı. Yüzde yüz yerli AR-GE ve milli yazılım kullanılarak geliştirilen ve dünyada bir ilk olan ürün sayesinde, kötü niyetli girişimlerde silindir kırıldığı anda kapı açılmadan alarm devreye giriyor. Böylece hırsız ev veya işyerine adım atamıyor.

'Tam Kapsam Güvenlik' anlayışıyla; kilitten çelik kasaya, çelik kapıdan pencereye ve elektronik güvenlik sistemlerine kadar tüm güvenlik çözümlerini bir arada sunan Kale Endüstri Holding bünyesindeki Kale Alarm, dünya patentini aldığı ürünü Kale alarmla entegre çalışan silindir 'Ekstra Defans' ile hırsızı içeriye giremeden kapıda durduruyor.  

Kale Alarm ile entegre çalışıyor

Kale Endüstri Holding, güvenlik sektöründeki 65 yıllık deneyimini, bünyesindeki entegre güvenlik teknolojisinin lider markaları Kale Kilit ve Kale Alarm'ın güçlerini birleştirerek Ekstra Defans'a aktarıyor. Yüzde yüz yerli AR-GE ve milli yazılım ile geliştirilen Ekstra Defans, silindir ile alarmı konuşturuyor. Kale Alarm'ın içerisinde yer alan devre, silindir ile bağlantı kurarak Kale alarmla entegre şekilde çalışıyor. Bu sayede hırsız kilidi kırdığı anda bunu algılayıp hem 110 dBA ses seviyesindeki kendi alarmını devreye sokarak çevreye sesli uyarıda bulunuyor, hem de özel paneli sayesinde tüm alarm sistemini tetikliyor. Diğer yandan silindir kırıldığında, silindirin yalnızca ön kısmı kopuyor. Böylece kullanıcı, kilit kırılmış olsa bile anahtarını kullanarak içeri girebiliyor.

Kolluk kuvvetlerine anında haber veriliyor

Sistem, eş zamanlı olarak Kale Alarm İzleme Merkezi'ne de sinyal göndererek silindirin kırıldığını bildiriyor ve önce kullanıcılara gerekirse de kolluk kuvvetlerine anında haber veriliyor. Ayrıca sürekli silindirle iletişim halinde olarak sistemin doğru çalışıp çalışmadığını kontrol eden alarm paneli, bağlantının herhangi bir nedenden kesilmesi durumunda, Kale Alarm Merkezi'ne silindirden haber alamadığına dair bildirimde bulunuyor.

Kapıda anahtar unutma derdine de son veriyor

Ekstra Defans'ın öne çıkan bir diğer özelliği ise, günlük hayatın koşturması içerisinde yaşanan kapıda anahtar unutma derdine ve bu nedenle olabilecek kötü niyetli girişimlere son vermesi. Anahtarın silindirde 10 saniye ve daha uzun kalması durumunda, silindir 100 dBA ses seviyesinde öterek kullanıcıyı uyarıyor.