Kale Endüstri Holding "Önce Güvenlik" dedi, Türkiye'nin ilk Güvenlik Merkezini açtı

Kale Güvenlik Merkezi'nin açılışını 12 Aralık 2011 tarihinde İstanbul'da yaptı.

Kale Güvenlik Merkezi tüketicilere bütünsel güvenlik ürünlerini deneyimleyebilecekleri bir alan sunmanın yanı sıra, gelişen teknolojiler ve bu gelişimlerin günlük hayata yansımalarını takip etme imkânı veriyor.

Tüketiciye Dört Farklı Odada Güvenlik Deneyimi

Kale Güvenlik Merkezi'nde çeşitli konseptlere göre tasarlanmış dört deneyim odası bulunuyor. Hitech Ev, Klasik Ev, Otel ve Ofis konseptli deneyim odalarından oluşan alanlarda tüketiciler kilitten kapıya, elektronik geçiş kontrol sistemlerinden kasaya kapı ve pencere sistemlerine kadar tüm ürünleri deneyimleyebiliyor. Her bir oda farklı renk, koku ve müzik uygulaması içeriyor. Konsept odalarda farklı ihtiyaçlara göre güvenlik çözümleri sunuluyor.

Sürprizlerle Dolu Müşteri Yolculuğu

Kale Güvelik Merkezi'nde ürünler özel bir obje olarak bir konumlandı ve mekan bir enstalasyon alanı olarak tasarlandı. Labirent etkisiyle tasarlanan mekânda sürprizlerle dolu bir müşteri yolculuğu kurgusu oluşturuldu. Mekânda dikkat çeken şeffaflık öğesi ise tektonik algıyı güçlendiriyor.

Mekânda ürün sergileme anlayışı "gör ve seç" prensibine dayanıyor. Dört farklı deneyim odasında yer alan ürünlerin detayları sağ ve sol duvarlarda ürün gruplarına göre kategorize edilmiş alanlarda sergileniyor. Kale Güvenlik Merkezi'nde yer alan dört farklı odaya uygun ürünlerin tanıtımlarının yapıldığı kiosklar ise dijital uygulamalarla destekleniyor

Mekânda, ürün sergileme ve deneyimleme özelliğinin yanı sıra sergi, seminer, etkinliklerin yapılacağı özel alan da bulunuyor. 

"Kendi Kapını Yarat" ile Özel Ürünler

Kale Endüstri Holding'in tüketiciye dokunan müşteri odaklı iş anlayışı ile geliştirilen Kale Güvenlik Merkezi'nde ziyaretçileri sürprizlerle dolu bir yolculuk bekliyor. İhtiyacı tespit etmek ve uygun ürün tavsiye etmek amacıyla öncelikle ziyaretçilere bir anket uygulanıyor. Anket sonuçlarına göre, tavsiye edilen ürünler ve faydalarını içeren bir bilgi dokümanı veriliyor.
Mekânda Kale Kilit marka yolculuğunun anlatıldığı interaktif ekranın yanı sıra "Kendi Kapını Yarat" ekranı tüketicilere farklı bir deneyim sunuyor.

Kale Güvenlik Merkezi ziyaretçileri mekânda bulunan interaktif ekranı kullanarak güvenliği, estetiği ve konforu bir arada sunan Kale Çelik Kapı modelleri arasında seçim yapmak, çeşitli aksesuarlardan zevke uygun olanını seçme şansına sahip olacaklar. Tüketiciler kendi yarattıkları kapı modellerini anında sipariş edebilecekler.