Kale Endüstri Holding Yapı Fuarı’na damgasını vurdu.

Türkiye'de güvenliğin lideri Kale Endüstri Holding inovatif ürün yelpazesi ve yenilikçi hizmetleriyle 21-25 Nisan 2015 tarihlerinde TÜYAP Fuar Merkezi'nde gerçekleşen   

38. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul'da sektör profesyonelleri ve tüketicilerle buluştu.

Kilit ve Çelik Kapı sektörünün lider firması Kale Endüstri Holding, yapı sektörünün bütün bileşenlerini bir araya getiren en büyük ve en önemli "Yapı Fuarı" olma özelliğini sürdüren 38. Yapı Fuarı – Turkeybuild'de yenilikçi ürün ve çözümlerini ziyaretçilerle buluşturdu. Kale Endüstri Holding, 21-25 Nisan 2015 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Mer​​kezi'nde düzenlenen ve 1250 katılımcıya ev sahipliği yapan Yapı Fuarı'na, Holding bünyesinde faaliyet gösteren Kale Kilit, Kale Çelik Eşya, Kale Kilit Dış Ticaret ve Kale Güvenlik Sistemleri şirketleriyle katıldı. Ürün gamının oldukça zengin tutulduğu fuarda, firmanın en dikkat çeken ürünleri arasında 6. Seviye Çelik kapı bulunuyor. Türkiye'deki tüm rakiplerini geride bırakarak TSE sertifikasını alan ve 6. Seviye kapı​​​​ üretimini elinde bulunduran lider kurum, Sms Atan Kasa ile de dikkatleri standa çekti. Kasanın en önemli özelliği,  herhangi bir dış müdahale, zorlama veya aşırı ısıya maruz kaldığı durumlarda kullanıcıya mesaj atarak uyarıda bulunmasıdır.  

Kale Endüstri Holding; Balkanlar, Rusya ve BDT Ülkeleri ile Ortadoğu ve Kuzey Afrika'yı kapsayan bölgedeki en büyük fuar olma özelliğine sahip Yapı Fuarı'nda geniş bir ürün yelpazesi ve özel tasarım standıyla 7. Salon, 241 numaralı stantta yer aldı.

Kale Endüstri Holding​

Kale Endüstri Holding 1953 yılında temelleri atılmış, 1979'da İstanbul Güngören'deki üretim tesisleri ile atağa kalkmış, 1988 yılında tüm şirketlerini Holding çatısı altında toplamış, dev yatırımları ile büyümeye devam eden bir kuruluştur. Bugün, Kale Endüstri Holding çatısı altında Kale Kilit, Kale Kilit Dış Ticaret , Kale Çelik Eşya, Kale Güvenlik Sistemleri, Kale İnşaat, Kaleyapı Gayrimenkul Geliştirme, Kale Topkapı Bina İşletme ve Gayrimenkul Geliştirme, Kale Sigorta Acenteliği, Kale Kilit Free Zone Dubai adı altında hizmet veren 9 ayrı firma bulunmaktadır. 2014 yılını 400 milyon TL ciro ile kapatan Holding, yıl boyunca yaptığı 60 milyon USD ihracat ile dünyanın dört bir yanında 100'den fazla ülkeye ulaşıyor.

Türkiye'nin lider kilit üreticisi Kale Kilit ise, her yıl İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri  (İMMİB) tarafından ihracatta başarılı faaliyetlerin ödüllendirildiği "İhracatın Yıldızları Ödülleri"nde bu yıl da metal eşya kategorisinde üst üste 8. kez ipi göğüsleyerek birinci oldu. Bu başarısıyla Rusya ve Suudi Arabistan gibi ülkelerde pazar payını % 10'ların üstüne çıkarmıştır.

Kale Kilit katma değerli ürünlerle birlikte Avrupa,  Ortadoğu ve Afrika'da tercih edilen marka haline gelerek, kilit sektöründe dünyanın en büyük global üreticilerinin hâkim olduğu pazarlarda, üreticilere rakip olmayı başarmıştır.​