KALE KİLİT 4. KEZ ''İHRACATIN YILDIZI'' OLDU

Kale Kilit, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri'nin (İMMİB) gerçekleştirdiği 2009 İhracatın Yıldızları Ödül Töreni'nde, "Metal Eşya" kategorisinde en fazla ihracat gerçekleştiren kurum olarak dördüncü kez birinciliği elde etti. Kale Kilit, bu ödüle 2009 yılında yaptığı 46.530.733 USD'lık ihracat tutarı ile ulaştı. İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB)'in, sektöründe lider kuruluşların başarılı ihracat çalışmalarına verdiği "İhracatın Yıldızları Ödülü", 2 Nisan Cuma günü düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. Kale Kilit, 2009 yılında gerçekleştiridiği 46.530.733 USD'lık dolarlık başarılı ihracatı ile "Metal Eşya" kategorisinde birinci oldu.

Elli yedi yıllık tecrübesi ile Türkiye kilit ihracatının %60'ını gerçekleştiren Kale Kilit, her yıl düzenli olarak 75'in üzerinde ülkeye ihracat yapıyor. Bugüne kadar ihracat yaptığı ülkelerin sayısı 102'ye ulaşan Kale Kilit'in en yüksek ihracat yaptığı ülkeler arasında Suudi Arabistan, İran, Irak, Cezayir ve Rusya yer alıyor. Törende birincilik ödülünü alan Kale Kilit İhracat ve Pazarlama Grup Başkanı Turhan Turgut, Kale Kilit'in Türkiye'nin lider kilit üreticisi olmasının yanı sıra, uluslararası pazarlarda da başarılarını sürdürdüğünü söyledi.

Kale Kilit'in her yıl ihracatını çift haneli rakamlarla büyüttüğünü belirten Turhan Turgut, "2010 yılında yaklaşık 65 milyon USD'lık ihracat hedefliyoruz" dedi. Turhan Turgut, Kale Kilit'in ihracattaki başarısının ülkeye özel üretimden geçtiğini sözlerine ekleyerek, Kale Kilit'in, ihracat yaptığı ve yapmayı hedeflediği tüm ülkelerin kilit kullanım alışkanlıklarını inceleyerek tüketici ihtiyaçlarına en uygun kilidi ürettiğini belirtti.

"2012 yılına kadar 40 milyon $'lık bir yatırımı hedefliyoruz" Türkiye kilit piyasasına yön veren Kale Kilit'in yenilikçi ve teknolojik üretim tesisleri yılda kilit ve barel olmak üzere toplam 33.250.000 adetlik kapasiteye sahiptir. 2010 yılına kadar 40 milyon $'lık bir yatırımı hedeflediklerine dikkat çeken Kale Kilit İhracat ve Pazarlama Grup Başkanı Turhan Turgut dünyada 102 ülkede 100 milyondan fazla kapıda Kale Kilit kullanıldığını söyledi.

Turhan Turgut, Kale Kilit'in uluslararası standartlarındaki üretimi ile ihracat yaptığı birçok ülkede pazar birincisi konumda olduğunu aktararak, Kale Kilit'in önemli ihracat pazarlarının başında Suudi Arabistan, İran, Irak, Rusya, Cezayir geldiğini belirterek bunda talebin güçlü olmasının önemli bir etken olduğunu vurguladı. Ortadoğu ve Afrika'nın da çok hızlı gelişen pazarlar olduğuna değinen Turhan Turgut Amerika pazarının da dikkat çekici ölçüde büyüdüğünün altını çizdi.