Kale Kilit 60 Yıldır Pazar Lideri

Kale Kilit, 60. yılını yeni ürün teknolojileriyle kutluyor. Türkiye'de her 3 evden 1'inin tercihi olan Kale Kilit 2014 yılında üretimini yüzde 20 artıracak.  Kale Kilit aralarında İtalya, Çin, Burkina Faso ve Kolombiya'nın olduğunu 100'den fazla ülkeye de ihracat yapıyor.

Türkiye'nin lider kilit üreticisi Kale Kilit, kuruluşunun 60. yılını da pazar lideri olarak kutluyor. Güvenlik alanında entegre hizmet anlayışıyla Türkiye'de her 3 evden 1'inin tercihi olan "Kale Kilit", dünyada 100'ün üzerinde ülkeye ulaşıyor. 2012 yılında yaptığı 60,7 milyon dolarlık ihracatıyla metal eşya kategorisinde 7 kez üst üste ihracat şampiyonu olan Kale Kilit'in hedefi Türkiye'deki liderliğini global pazara taşırken bir dünya markası haline gelmek.  

40 m2 atölyeden 35 bin m2 entegre tesise

Kale Kilit'in 60. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür, "1953 yılında, 40 m2atölyede başlayan Kale Kilit yolculuğumuz bugün 35 bin m2'ye yayılan Türkiye'nin ilk entegre teknolojik kilit fabrikasında devam ediyor. 2 bin çalışanımızla, günde 100 binin üzerinde kilit ve silindir üretim kapasitemizle faaliyet göstermekten büyük mutluluk duyuyoruz" dedi.

Dünya markası hedefine 35 milyon dolar yatırım

Dünya çapında bir marka olma hedefi doğrultusunda son 3 yılda 35 milyon dolar yatırım yaptıklarını açıklayan Kale Kilit Yönetim Kurulu Başkanı, buna paralel olarak üretim kapasitesini de yüzde 30 artırdıklarını belirtti. Kale Kilit'in bu yılki ciro beklentisinin yaklaşık 250 milyon dolar olduğunu ifade eden Özgür, "Önümüzdeki yıl ise entegre güvenlik anlayışına paralel yeni ürünler ve yeni makine yatırımlarıyla üretim kapasitemizi yüzde 20 artırmayı hedefliyoruz" dedi.

Kale Kilit katma değerli ürünlerle Avrupa'yı fethediyor

Hedefleri doğrultusunda kararlı adımlarla ilerlediklerini belirten Kale Kilit Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür, satışlarının yüzde 60-65'ini iç pazara, yüzde 35-40'ını ise yurtdışı pazarına yaptıklarını belirtti. Burkina Faso'dan, Kolombiya'ya kadar 100'den fazla ülkeye ihracat yaptıkları anlatan Özgür, Türkiye'nin kilit ihracatının yüzde 70'ini Kale Kilit'in gerçekleştirdiği bilgisini verdi.

Yurtdışında Çin Şangay'da ve Birleşik Arap Emirlikleri Dubai'de ofis açtıklarını belirten Özgür, 10 yıl öncesine kadar Uzak Doğu ve Afrika ülkelerine ihracat yaptıklarını ancak son dönemde Avrupa ülkelerine yoğunlaştıklarını belirtti. Katma değerli ürünlerle birlikte Avrupa'da tercih edilen marka haline geldiklerini vurgulayan Özgür, "Kale Kilit, pek çok Avrupa ülkesinde kalitesinden dolayı tercih edilen İtalyan ürünleriyle yarışır hale geldi. Kilit sektöründe dünyanın en büyüğü İtalya'nın hakim olduğu pazarlarda onlara rakip olmaya başladık. Yurtdışı pazarına yönelik ürünlerimizin yüzde 99'unu da Kale Kilit markasıyla üretiyoruz" dedi. Kale Kilit'in ihracat yaptığı ülkeler arasında Çin'in de bulunduğuna dikkat çeken Sedat Özgür, tüm dünya Çin'den ürün alırken bu ülkeye ihracat yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.  

"Türkiye'de uygulanan en üst güvenlik seviyesi Kale Kilit'te"

Sedat Özgür'ün ardından söz alan Kale Kilit Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kenan Kızıltan ise Kale Kilit'in geleceğin teknolojilerini müşterileriyle buluşturmaya devam edeceğini belirterek inovatif ürünlerle ilgili bilgi verdi. Türkiye'de üretilen Kale Kilit ürünlerinde uygulanan en üst güvenlik seviyesinin Kale Kilit'te olduğunu vurgulayan Kızıltan, "Kısa bir süre önce başladığımız elektronik ile mekaniğin bir arada olduğu ürünlerinin üretimini gelecek dönem artırmayı hedefliyoruz.  Göz okuyan ürünler, sese duyarlı güvenlik önlemleri gibi yeni teknolojileri ülkemize kazandıracağız.  Bu ürünlerle ilgili hedefimizde gelişmekte olan ülkeler var. Yatırımlarımızı sürdürerek farklı ülkelerde büyümeye ve ihracatımızı daha da geliştirmeye devam edeceğiz" dedi. 

60. yılında "Kale Alarm Silindiri"yle dünyada bir ilke imza attı

Entegre güvenlik sistemleri anlayışıyla müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerinin her zaman önünden gitmeyi hedeflediklerini belirten Kızıltan, Kale Kilit'in 60. Yılında da yeni ürünlerini piyasaya sunacağını belirtti.  En yeni ürünün 'Kale Alarm Silindiri' olduğunu belirten Kızıltan "Kale Alarm Silindiri sadece Türkiye'de değil dünyada da bir ilk" dedi. Kızıltan, en çok kullanılan hırsızlık yöntemlerinden biri olan silindirin kırılmasıyla gerçekleştirilen hırsızlık olaylarına karşı geliştirilen kilidin, içindeki aktivasyon çubuğunun kırılmasıyla alarm devresini tetikleyerek yüksek güvenlik sağladığını anlattı.