Kale Kilit Bir Kez Daha İhracat Şampiyonu

Türkiye’de kilit sektörünün lokomotifi olan ve 100’den fazla ülkeye ihracat yapan güvenliğin lider markası…Kale Kilit, İDDMİB “İhracatın Metalik Yıldızları Ödülleri”nde, Metal Hırdavat Kategorisinde 11. kez birinci oldu.

Türkiye’de güvenliğin lider markası Kale Kilit, İstanbul Demir ve Demir Dışı İhracatçı Birlikleri (İDDMİB) tarafından verilen “İhracatın Metalik Yıldızları Ödülleri”nde, Metal Hırdavat Kategorisinde birinci oldu. Kale Kilit, 2018 yılı ihracat performansları dikkate alınarak yapılan değerlendirme sonucunda aldığı ödülle, kendi faaliyet alanında ihracat şampiyonu seçildi.

''Türkiye’de kilit ve silindirin jenerik markasıyız''

Kale Kilit Yetkilileri, 100’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren güvenliğin lider markası olarak, “Yarım asrı aşkın süredir ülkemizde kilit ve silindirin jenerik markasıyız. Türkiye ve yakın coğrafyanın en büyük entegre üretim merkezi olan Çerkezköy Fabrikamızda, günde 150 bin adet kilit ve 80 bin adet silindir üretim kapasitesine sahibiz. Batı Avrupa, Rusya, Balkanlar, Ortadoğu ve Afrika gibi kilit sektöründe dünyanın büyük global üreticilerinin hâkim olduğu pazarlarda tercih edilen en önemli markalar arasında yer alıyoruz. Hem kapasite hem de pazar payındaki liderliğimizi sürdürülebilir kılma hedefiyle; yurt içi rekabette ve hedeflediğimiz yurt dışı pazarlarda daha fazla söz sahibi olmak ve bir dünya markası haline gelmek istiyoruz. Bu hedeflerimiz doğrultusunda, Rusya ve ardından çevre ülkelerde büyümek için Moskova’yı üs olarak seçtik ve yakın zamanda Rusya Ofisi’mizi hizmete açtık” diye belirtti.