Kale Kilit İhracatın Yıldızı Oldu

Türkiye ekonomisine yön veren ihracatçıların, başarılarını ödüllendirmek amacıyla düzenlenen İhracatın Yıldızları 2006 Ödül Töreni 10 Temmuz 2007 tarihinde Swiss Otel'de gerçekleştirildi. Demir-Demir Dışı Metaller grubunda, "Demir Çelik Eşya, Bakır, Alüminyum, Metal Eşya, Metal Mutfak Eşyası" kategorilerinde yaptıkları ihracatla değerlendirilen firmalar arasında  KALE KİLİT, 2006 yılında gerçekleştirdiği ihracat ile  "Metal Eşya" kategorisinde birincilik ödülü aldı.

54 yıllık deneyimi plan, proje ve üretimde yüksek kaliteyi hedefleyen, ileri teknolojiyi kullanan, sektördeki gelişmeleri sistemli olarak araştırarak yenilikler üreten ve tüketici güvenliğini en üst seviyede gözeten Kale Kilit, Türkiye'nin en büyük kilit üreticisi ve lider markası olmanın yanısıra 100'ü aşkın ülkede gerçekleştirdiği ihracatla bir "dünya markası"dır.

Dünya piyasasına geniş ürün yelpazesi ile çeşitli ürünler sunabilen, farklı beklenti ve standartları olan ülkelere ihracat yaparak, ilgili kuruluşlardan kalite belgeleri alan Kale Kilit, 2006 yılında yaptığı 37.538,716 milyon USD'lık ihracatla, Türkiye'nin toplam kilit ihracatının % 60'ını gerçekleştirmiştir. Kale Kilit'in ihracat yaptığı ülkeler arasında, Rusya, Ukrayna, Romanya, İran, Libya, Cezayir ve Suudi Arabistan ilk sırada yer almaktadır.

IMMIB Ödül Töreni'nde konuşan Kale Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özgür, birincilik ödülü'nü alırken şunları söyledi; "Metal Eşya kategorisinde en yüksek ihracat yapan firma olarak ödül almamız onur vericidir. Kale Kilit olarak bir Türk markasından dünya markası yaratmanın haklı gururu içindeyiz. Kale Kilit olarak 54 yıldır tüketicimize en iyi, en kaliteli ve en güvenli ürünleri sunmaktayız, bu hizmet anlayışı ile Kale markası, tüketicinin gözünde "kalite ve güvenin adı" olarak hakettiği yeri almıştır. 100'ü aşkın ülkeye gerçekleştirdiğimiz ihracatla, Türk ekonomisine kazandırdığımız katma değerden onur duyuyoruz. İhracattaki başarımızı artırarak, şanlı Türk bayrağını dünyada onurla dalgalandırmaya devam edeceğiz."