Kale Kilit Ödüle Doymuyor

Kale Kilit'e İMMİB'den 9. kez birincilik ödülü

Her yıl İstanbul  Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından düzenlenen "İhracatın Yıldızları Ödül Töreni"nde zirve isim yine değişmedi. Kale Kilit "Metal Eşya" kategorisinde 9. kez birincilik ödülüne layık görüldü.

"İMMİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni" bu yıl Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ve birçok ihracatçı birliğinin başkanlarının katılımlarıyla gerçekleşti. Ödül töreninde Kale Kilit bu yıl da zirveyi kimseye bırakmadı. Kale Kilit "Metal Eşya"kategorisinde 9. kez üst üste birinciliğe layık görülürken, ödülü Kale Kilit İhracat Koordinatörü Cem Alpaslan aldı.

Kale Kilit'in başarısından duyduğu memnuniyeti dile getiren Alpaslan ödülle ilgili olarak, "Sektörün hareketlenmesi ve rekabetin güçlenmesi için oldukça verimli olan ödüller biz  firmalar nezdinde oldukça önemli… Kale Kilit gibi sektöre damgasını vuran bir firmanın 9 kez üst üste birincilik alması, ihracat alanında yapılan çalışmaların başarısını bir kez daha vurguluyor ve yeni yatırımlar için bizleri daha da motive ediyor" şeklinde konuştu.

"Metal Eşya" alanında Türkiye'nin ihracat şampiyonu Kale Kilit, kurulduğu günden bu yana 102 ülkeye kilit satışı gerçekleştirdi. Rusya'dan Suudi Arabistan'a, Gana'dan, Nijerya'ya, Fildişi Sahilleri'nden, Senegal'e kadar birçok ülkeye ürün ihraç eden Kale Kilit,  sektöründe ihracat yapan önemli oyuncular arasında yer almaya devam ediyor.

Kale Kilit, yakın bir zamanda 150 milyon liralık yatırımla Avrupa'nın en büyük kilit entegre tesisi olacak yaklaşık 100 bin metrekare kapalı alana sahip Çerkezköy'deki üretim tesisine taşınarak, günde 170 bin adet kilit üretecek. Bu üretimin yüzde 45'inin ise ihraç edilmesi hedefleniyor. Güney ve Orta Amerika'ya da kilit satan Kale, yeni fabrikasına geçtikten sonra Kuzey Amerika'yada ihracat hamlesi başlatmayı planlıyor.

Kale Endüstri Holding

Kale Endüstri Holding 1953 yılında temelleri atılmış, 1979'da İstanbul Güngören'deki üretim tesisleri ile atağa kalkmış, 1988 yılında tüm şirketlerini Holding çatısı altında toplamış, dev yatırımları ile büyümeye devam eden bir kuruluştur. Bugün, Kale Endüstri Holding çatısı altında Kale Kilit, Kale Kilit Dış Ticaret, Kale Çelik Eşya, Kale Güvenlik Sistemleri, Kale İnşaat, Kaleyapı Gayrimenkul Geliştirme, Kale Topkapı Bina İşletme ve Gayrimenkul Geliştirme, Kale Sigorta Acenteliği, Kale Kilit Free Zone Dubai adı altında hizmet veren 9 ayrı firma bulunmaktadır. 2014 yılını 400 milyon TL ciro ile kapatan Holding, yıl boyunca yaptığı 60 milyon USD ihracat ile dünyanın dört bir yanında 100'den fazla ülkeye ulaşıyor.

Türkiye'nin lider kilit üreticisi Kale Kilit ise, her yıl İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri  (İMMİB) tarafından ihracatta başarılı faaliyetlerin ödüllendirildiği "İhracatın Yıldızları Ödülleri"nde bu yıl da metal eşya kategorisinde üst üste 9. kez ipi göğüsleyerek birinci oldu. Bu başarısıyla Rusya ve Suudi Arabistan gibi ülkelerde pazar payını % 10'ların üstüne çıkarmıştır.

Kale Kilit katma değerli ürünlerle birlikte Avrupa,  Ortadoğu ve Afrika'da tercih edilen marka haline gelerek, kilit sektöründe dünyanın en büyük global üreticilerinin hâkim olduğu pazarlarda, üreticilere rakip olmayı başarmıştır.