Kale Kilit, Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu Arasındaki Yerini Aldı

Türkiye'nin lider kilit firması Kale Kilit, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde, bu yıl 318. sırada yer aldı. Kale Kilit'in 2007'yılı net satış hasılatı 160.414,477 YTL iken, ihracat tutarı ise 50.161,000 dolar düzeyinde bulunuyor.

Şirketin bu yılki hedeflerini açıklayan Kale Kilit Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür, "Sektörümüzdeki lider konumumuzu sağlamlaştırmak ve uluslararası alandaki başarı grafiğimizi yükseltmek adına, yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Kale Endüstri Holding olarak, bu yılın başında belirlediğimiz 40 milyon dolarlık yatırım hedefimiz doğrultusunda, üretim ve hizmet kalitemizi yükseltme yolundayız."  dedi.

Her yıl genişleyen iş hacmi nedeniyle, Güngören'de bulunan üretim tesislerini Çerkezköy'e taşımaya hazırlanan Kale Kilit, verimliliği arttırmak, birim zamanda daha çok ürün üretmek ve teknolojik altyapısını geliştirmek adına farklı yatırımlar yapmaya devam edecek.

İhracatta İstikrarlı Büyüme

Dünyanın en büyük 3 entegre tesisinden biri olan ve bugüne kadar 100'ü aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren Kale Kilit, 2007 yılında ihracat rakamını bir önceki yıla oranla %28 artırdı. Toplam kilit üretiminin %50'sini ihraç eden Kale Kilit'in Ortadoğu'dan Avrupa'ya, Afrika'dan Latin Amerika ülkelerine uzanan geniş bir ihracat haritası var. Kale Kilit'in ihracat alanındaki başarıları sıklıkla takdir görüyor. Bu kapsamda Kale Kilit, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından 2006 ve 2007 yıllarında "İhracatın Yıldızı" ödülüne layık görüldü.

55 yıllık bilgi birikimi ile, sektöründe pek çok ilke imza atan Kale Kilit, dünyanın devlet destekli ilk markalaşma programı olan TURQUALITY® kapsamına alınan ilk ve tek kilit markasıdır.