Kale Kilit'e İMMİB'den 6. Kez "İhracatın Yıldızı" Ödülü

Kale Kilit, her yıl İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından sektörünün önde gelen kuruluşların ihracatta başarılı faaliyetlerinin ödüllendirildiği "İhracatın Yıldızları Ödülleri"nde bu yıl, üst üste 6. kez ipi göğüsleyerek "Metal Eşya" kategorisinde birinci oldu. Kale Kilit bu başarısını, 2011 yılında gerçekleştirdiği 57.3 milyon dolar değerinde ihracat ile elde etti.

Kale Kilit, dünya çapında Orta Doğu, Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetler ve Rusya'nın da aralarında bulunduğu 100'den fazla  ülkeye ihracat yaparak, her yıl yeni bölge ve ülkelere ulaşma hedefini başarıyla gerçekleştirmektedir.

23 Mart 2012 tarihinde Four Seasons Hotel'de düzenlenen 2011 İhracatın Yıldızları Ödül Töreni'ne katılan Kale Kilit Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür yaptığı konuşmada, dünyanın sayılı kilit markalarından olan Kale Kilit'in ülkemizdeki liderliğini uluslararası pazarlara da taşımaya devam ettiğini belirterek. "Kale Kilit'in İMMİB İhracatın Yıldızları Ödülleri'nde 6. kez elde ettiği başarıdan  mutluluk duyduklarını belirtti.  Global bir marka yolunda emin adımlarla ilerleyen Kale Kilit'in ihracat konusundaki başarısının devam ettirmesi aynı zamanda Türkiye'nin uluslararası pazarda yükselen yıldızının bir göstergesidir. Ülkemizin büyümesine yaptığımız katkıdan gurur duyuyoruz." dedi.

Kale Kilit Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür, Kale Kilit'in güvenlik denildiği zaman akla gelen ilk marka olduğunu ve yenilikçi ürünleri ile  uluslararası pazarlarda da müşterilerinin farklılaşan ihtiyaçlarına çözüm ürettiğini aktararak,   Orta ve Güney Afrika, Ortadoğu ve Uzakdoğu pazarlarıyla birlikte Güney ve Güneydoğu Asya olmak üzere Körfez bölgesindeki gücümüzü her yıl arttırıyoruz" dedi.​