Kale Kilit'e İMMİB'den 7. Kez ''İhracatın Yıldız'' Ödülü

Kale Kilit, her yıl İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından sektörünün önde gelen kuruluşların ihracatta başarılı faaliyetlerinin ödüllendirildiği "İhracatın Yıldızları Ödülleri"nde bu yıl, üst üste 7. kez ipi göğüsleyerek "Metal Eşya" kategorisinde birinci oldu. Kale Kilit bu başarısını, 2012 yılında gerçekleştirdiği 60.7 milyon dolar değerinde ihracat ile elde etti.

Kale Kilit, dünya çapında Orta Doğu, Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetler ve Rusya'nın da aralarında bulunduğu 100'den fazla ülkeye ihracat yaparak, her yıl yeni bölge ve ülkelere ulaşma hedefini başarıyla gerçekleştirmektedir.

14 Mart 2013 tarihinde Swissotel The Bosphours İstanbul Hotel'de düzenlenen 2012 İhracatın Yıldızları Ödül Töreni'ne katılan Kale Kilit Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kenan Kızıltan yaptığı konuşmada, dünyanın önde gelen sayılı kilit markalarından olan Kale Kilit'in ülkemizdeki liderliğini uluslararası pazarlara her yıl arttırarak taşımaya devam ettiğini belirterek. "Kale Kilit'in İMMİB İhracatın Yıldızları Ödülleri'nde 7. kez elde ettiği başarıdan büyük mutluluk ve kıvanç duyduklarını belirtti.  Bugüne kadar 100'den fazla ülkeye yaptığı ihracat ile global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Kale Kilit'in bu başarısını devam ettirmesi aynı zamanda Türkiye'nin uluslararası pazarda yükselen yıldızının bir göstergesidir. Ülkemizin büyümesine yaptığımız katkıdan gurur duyuyoruz ." dedi. 

Kale Kilit Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kenan Kızıltan,  "Kale Kilit'in güven ve güvenlik denildiği zaman akla gelen ve tercih edilen ilk marka olduğunu, yenilikçi ürünleri ile uluslararası pazarlarda da müşterilerinin farklılaşan ihtiyaçlarına hızlıca çözüm üreterek, çok sayıda ihracat pazarında gücümüzü her yıl arttırıyoruz." dedi.