Kale Kilit'in Ürün Kalitesi Avrupa Standartlarında Tescillendi

55 yıllık tecrübesi ile sektörünün lider markası Kale Kilit, Avrupa standartları gözetilerek verilen TS EN 12209 belgesini aldı. Kale Kilit ürünlerinin kalitesini bir kez daha tescillemiş oldu.

Türkiye'nin lider, dünyanın ise önemli kilit üreticileri arasında yer alan Kale Kilit, tüm Avrupa ülkelerinde geçerli olan ve ürünleri dayanıklılık, fonksiyonellik ve uluslararası kalite normlarına uygunluk açısından değerlendiren TS EN 12209 belgesine sahip oldu. Bu sayede, Avrupa standartlarına uygun kilit ürettiğini tescilleyen Kale Kilit, tüm ürünlerinde en yüksek güvenlik seviyesi olan 6. seviyeyi uyguluyor.

Özellikle ihracat faaliyetlerinde, ülkelerin gözettiği önemli bir standart olan TS EN 12209 belgesi kapsamında; ürünün korozyona, darbelere, ağırlığa dayanıklılığı, işlevselliği ve güvenliği kapsamlı testlerden geçiriliyor. Ulusal ve uluslararası iş süreçlerinde de saygınlığı olan bu belgeyi almış olmak, devlet ihalelerine girebilmek için gerekli niteliklerden biri.

Kale Kilit Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kenan Kızıltan, Kale Kilit'in bu güne kadar sahip olduğu pek çok uluslararası belge ile ürün kalitelerinin dünya standartlarında olduğunu kanıtladığını belirterek, "Kalite belgelerimize bir yenisini daha eklediğimiz TS EN 12209 ile, ihracat faaliyetlerimizde rekabet avantajı sağlayarak uluslararası pazarlardaki iddiamızı daha da güçlendirecek, dünyanın bir numaralı kilit üreticisi olma yolunda ivme kazanacağız." dedi.

Dünyanın en büyük 3 entegre tesisinden biri olan ve bugüne kadar 100'ü aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren Kale Kilit, global marka kategorisinde yer almanın getirdiği bilgi birikimi ile farklı güvenlik taleplerine uluslararası standartlarda ve geniş yelpazede çözümler üretiyor.

Türkiye kilit ihracatının %70'ini gerçekleştiren Kale Kilit, 55 yıllık bilgi birikimi ile kilit piyasasına yön verirken, teknolojiye ve altyapıya yaptığı yatırımlarla sektördeki lider konumunu pekiştiriyor. Üretiminin tüm aşamasında kalite standartlarını gözetiyor, ürettiği ürünlerin kalite ve güvenlik konusunda tüketici beklentilerini her koşulda karşılıyor olmasına dikkat ediyor.