Kale Kilit'ten İstanbul'a Dev Türk Bayrağı

54 yıllık köklü geçmişi ile, Dünya kilit piyasasında entegre tesis olarak en büyük üç firmadan biri olan Kale Kilit, dışarıda ihracat bayrağını büyük bir gururla dalgalandırırken, İstanbul'a diktiği dev Türk Bayrağı'nın göklerde dalgalanmasının da onurunu yaşıyor. Topkapı Cevizlibağ Mevkii'ndeki Kale İş Merkezi'nde 45 metre yüksekliğindeki direğe çekilmiş olan 150 metrekare büyüklüğündeki dev Türk Bayrağı'nın göndere çekilme törenine İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Muammer Erol, İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısını vekaleten Güngören İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Vedat Mercan, Zeytinburnu Kaymakamı Selim Cebiroğlu,Güngören Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ile Kale Endüstri Holding yöneticileri ve çalışanları katıldı.

Özel paraşüt kumaşından yapılan ve İstanbul'un birçok noktasından rahatlıkla görülebilen dev Türk Bayrağı için Topkapı Cevizlibağ Mevkii'ndeki arazisinde yapılan törende, saygı duruşunun ardından, İstiklal Marşı okundu ve Vali Muammer Güler ile Kale Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özgür tarafından bayrak göndere çekildi.

Törende konuşan Kale Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özgür, hürriyetimizin sembolü olan dev Türk bayraklarının İstanbul'un her yanında dalgalanması nedeniyle büyük gurur duyduklarını belirterek, "Bizler bu ülke bayrağı altında huzur içinde yaşadığımız için çok mutluyuz. Şanlı Türk Bayrağı'mız sonsuza kadar Türk semalarında özgürce dalgalanacaktır." dedi.

Törende konuşma yapan İstanbul Valisi Muammer Güler ise, ihracat bayrağını tüm dünyada dalgalandıran Kale Endüstri Holding şirketlerinin üretimi, istihdamı ve ihracat gelirleri ile ekonomide önemli bir yeri olduğunu belirterek, Kale Kilit'in İstanbul'un önemli ve tarihi bir mekanında görkemli Türk Bayrağı'nı dalgalandırmasından dolayı onur duyduğunu söyledi.

Tören, Kale Kilit'in 54.Yıldönümü anısına yaptırılan ve üzerinde Mustafa Kemal Atatürk'ün "Bayrak, bir milletin bağımsızlık alametidir" sözünün yazılı olduğu plaketin, Vali Muammer Güler ve Kale Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özgür tarafından bayrağın yanında yaptırılan mermer kaideye yerleştirilmesi ile sona erdi.

Tören öncesinde Kale Endüstri Holding binasında verilen yemeğe ise İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, çevre İlçe Belediye Başkanları ve Kaymakamları, İlçe Emniyet Müdür Yardımcıları ve Kale Endüstri Holding Yöneticileri katıldı.