Kale'den Türkiye'nin 6. Seviye Güvenliğe Sahip İlk Sertifikalı Balistik Çelik Kapısı

Türkiye’yi 6. seviye çelik kapı ile tanıştıran Kale, buna ek olarak şimdi de Türkiye’nin ilk “BR4+ Balistik Sertifikalı Çelik Kapısını” tüketicilerin kullanımına sundu. Güvenliğin lider markası Kale, 2015 yılında da Türkiye’nin ilk çelik kapısını pazara sunarak sektörün oluşmasını sağlamıştı.

Türkiye’de güvenliğin lider markası Kale Endüstri Holding bünyesinde faaliyet gösteren Kale Çelik Kapı, Türkiye’nin 6. seviye güvenliğe sahip ilk BR4+ Balistik Sertifikalı Çelik Kapısı’nı tüketicilerin kullanımına sundu.

BR4+ Balistik Sertifikası’nı almak için TSE’nin gözetiminde farklı mermi ebatları ve hızlarında gerçekleştirilen atış testlerinin başarıyla tamamlanması gerekiyor. Buna göre üretiminde yüksek sertlikte 4.25 mm balistik zırhlı koruma çeliği kullanılan Kale Çelik Kapı, 10 metreden yapılan 6 ellik atış testini başarıyla geçerek BR4+ Balistik Sertifikası almaya hak kazandı.

Güvenlikte en üst seviye

1994 yılında Türkiye’nin ilk çelik kapısını pazara sunarak sektörün oluşmasını sağlayan Kale,  2015 yılında da ülkemizdeki ilk 6’ncı seviye kapı üretimini gerçekleştirdi. Çelik kapıda en üst seviyeyi temsil eden 5. ve 6. seviye sertifikasına sahip olabilmek için ürünlerin TSE tarafından gerçekleştirilen elektrikli matkap, elektrikli jet taşı, elektrikli tilkikuyruğu, büyük levye, balyoz, çelik kama gibi aletlerle yapılan müdahalelere karşı dayanıklılık testini başarıyla geçmesi gerekiyor.

Gizli Kahramanlar standartları belirliyor

Kale Çelik Kapı, “Gizli Kahramanlar” adını verdiği yüksek güvenlik ve kaliteli donanımıyla, çelik kapı sektöründeki standartları belirliyor. İstenilen ölçüye göre özel olarak üretilen Kale Çelik Kapı modelleri; kullanılan güçlendirilmiş malzemelerle kötü niyetli girişimlere karşı artırılmış güvenlik sunuyor.