Türkiye'de ve Dünya'da Bir İlk Olan Kale Alarmlı Silindir'le Hırsızlara Meydan Okuyun!

Tecrübesini teknoloji ile birleştirip inovatif ürünler geliştirmeyi ilke edinen sektörün lider markası Kale Kilit'in yeni ürünü Kale Alarmlı Silindir, hırsızlığa karşı yüksek güvenlik sunuyor.

Hırsızlık olaylarına karşı geliştirilen "KALE ALARMLI SİLİNDİR" art niyetli girişimlerle aktivasyon çubuğunun kırılmasıyla silindir içindeki alarm devresini tetikliyor. 80 dbA şiddetindeki yüksek sesin yarattığı caydırıcılık özelliğiyle yaşam alanlarında yüksek güvenlik sağlıyor.

Kale Tuzaklı Silindir'in geliştirilmiş bir versiyonu olan Kale Alarmlı Silindir,  silindirin kırılmasıyla kilide ulaşılmasının engellenmesinin yanı sıra içindeki alarm sisteminin devreye girmesiyle iki aşamalı koruma sağlıyor. Tuzaklı kısmı kırıldığında mekanik olarak da kilide kolayca ulaşılmasını engelliyor. Devreye giren alarm ile art niyetli kişilerin başka açma yöntemlerini denemesini engelliyor, çevreyi de ikaz ediyor.

 6 yıl pil ömrü olan Kale Alarmlı Silindir, pili bittiğinde de mekanik olarak kullanılmaya devam ediyor. 80 dbA şiddetindeki ses, yaklaşık olarak 30 dakika boyunca çevreyi uyarıyor. Herhangi bir ek aparata, kablo ya da vidalamaya ihtiyaç duyulmadan standart bir silindiri değiştirir gibi kolayca değiştirilebiliyor. Kale Alarmlı Silindir tüm kilit satış noktaları ve yapı marketlerde!

Dünyada ilk olan bu proje TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları (TEYDEB) çerçevesinde desteklenmiştir.