Türkiye'nin Lider Kilit Üreticisi Ve Bir Dünya Markası Kale Kilit, 55. Yılını Kutlarken Eski Çalışanlarını da Unutmadı

Türkiye'nin lider kilit üreticisi Kale Kilit, 55. yılını geride bıraktı.  Kale Kilit, sıfırdan dünya markası yaratma serüveninde, bu 55 yıllık zorlu yolun kilometre taşlarında adı ve emeği bulunan eski çalışanları ile bir araya gelerek teşekkürlerini sundu.

14 Mayıs 2008 Çarşamba günü Güngören'deki Kale Endüstri Holding binasında yapılan organizasyona, 35 kişilik eski Kale Kilit personeli katıldı. Kale Kilit'ten; Kale Kilit Onursal Başkanı Sadık Özgür, Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür, Yönetim Kurulu Üyesi Sema Gürün ve üst düzey yöneticilerin katıldığı organizasyona, işçisinden üst düzey yöneticisine kadar geçmişte Kale Kilit'e uzun yıllar emek vermiş tüm çalışanlar davet edildi.

Katılımın yüksek olduğu organizasyonda, Sadık Özgür'ün davetlilere yaptığı karşılama konuşmasının ardından, Kale Kilit'in 55 yıllık serüvenini anlatan bir sunum yapıldı.

Eski çalışanlarla yapılan Fabrika gezisi sırasında duygusal anlar yaşandı.  Kale Endüstri Holding binasında verilen öğle yemeğinde karşılıklı anıların paylaşıldığı sıcak sohbetin arkasından teşekkür plaketinin davetlilere takdimi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla organizasyon noktalandı.

Eski çalışanlar, uzun yıllardan sonra bir araya gelmelerini sağlayıp anılarını canlandıran  sıcak davete duydukları memnuniyetle Kale Kilit Yöneticilerine teşekkürlerini sundular.

KALE KİLİT HAKKINDA

Kale Kilit bugün, Türkiye'nin ve dünyanın en bilinen, kaliteli ve güven veren markaları arasında yer alıyor. İç pazarda % 65 Pazar payına sahip olan ve Türkiye kilit ihracatının % 70'ini gerçekleştiren Kale Kilit, Türkiye'de jenerik marka olmanın yanında dünyada 100'den fazla ülkede milyonlarca kullanıcısı ile bir dünya markası.

Türkiye'nin önde gelen sanayi kuruluşları arasında yer alan Kale Kilit'in temelleri bundan 55 yıl önce, idealist bir tornacı olan Sadık Özgür tarafından 40 m2'lik bir atölyede attı.  Sadık Özgür, 11 kişilik usta kadrosu ile Türkiye'de ilk kez yerli asma kilit imalatını gerçekleştiren kişi oldu.

Asma kilit ile başlayan üretim, ilerleyen yıllarda diğer kilitlerin üretimi ile devam etti. Üretilen kilitlerin kalitesi, sektörde geniş bir kesimce kabul görmüş ve Kale Kilit'in bugünkü başarısının temelleri o yıllarda atılmaya başlandı.

Sadık Özgür, piyasanın kabulünün verdiği  güçle kazancını ve emeğini kilit işine yatırarak, kaliteden taviz vermeyen üretimi ile dünyanın en büyük 3 entegre tesisinden biri olan Kale Kilit Fabrikası'nı kurdu. Kısa bir zaman içinde de üretim kapasitesini arttrırarak, Türkiyenin lider, dünyanın önde gelen kilit markasını yarattı.

Takip eden yıllarda, bugün Kale Endüstri Holding Şirketlerini oluşturan Çelik Kapı, Çelik Kasa, Kapı Pencere Sistemleri üretimleri ve sahip olduğu gayrimenkulleri değerlendirdiği Kale Yapı, Kale İnşaat şirketleri ve 2007 yılında açılışı yapılan Kale Center ile yatırımları devam etti.

11 kişi ile başlayan serüvende bugün 2.500 çalışan, aileleri ile birlikte 10.000 kişilik bir Kale Ailesi oluştururken, 70 bayi ve 5.000 satış noktası ile toplam 30.000 kişilik bir kitlenin geçimini sağladığı dev bir sanayi kuruluşu haline geldi.

Kale Kilit markası, bugün geldiği noktada, 55 yıllık bilgi birikimi ile kilit piyasasına yön veren kuruluş olmanın gururunu yaşamaktadır.

Kale Kilit, müşteri odaklı üretim anlayışı ile farklı güvenlik taleplerine uluslararası standartlarda ve geniş yelpazede çözümler üretiyor, teknolojiye ve altyapıya yaptığı yatırımlarla sektördeki lider konumunu pekiştirmeye yönelik çalışmalarda bulunuyor. Üretiminin tüm aşamasında kalite standartlarını gözetiyor, ürettiği ürünlerin kalite ve güvenlik konusunda tüketici beklentilerini her koşulda karşılıyor olmasına dikkat ediyor.

Türkiye pazarındaki liderliğinin yanı sıra, gerçekleştirdiği yüksek hacimli ihracatlar sayesinde uluslararası pazarlarda da başarılı faaliyetlerde bulunuyor. Güçlü ve sürekli büyüyen bir ihracat potansiyeline sahip olan Kale Kilit, Türkiye kilit ihracatının %70'ini gerçekleştiriyor. Bugüne kadar 100'den fazla ülkeye ihracat yapmış olan Kale Kilit, bugün düzenli olarak 60 ülkeye ihracat yapıyor.

Bugüne dek hep 'kalite' ve 'güvenilirlik' kavramlarıyla anılan Kale Kilit,  bu kavramları daha da geliştirerek korumanın yanı sıra, 'yenilikçi' ürünlerle ürün yelpazesini zenginleştirerek, dünyada güvenlik sektöründe yaşanan en son gelişmelere, yeni ve ileri teknolojilere ağırlık vermeye devam ediyor.