YÜKSEK SES YÜKSEK GÜVENLİK KALE ALARMLI SİLİNDİR!

Yenilikçi ürünleri ve üstün teknolojisi ile sektörünün lideri Kale Kilit, en yeni ürünü KALE ALARMLI SİLİNDİR'i sektör profesyonellerine ve uygulayıcılarına tanıttı.

Türkiye geneli yaklaşık 150 anahtarcının/çilingirin katıldığı tanıtım toplantısının ilk bölümü öğleden önce Kale Kilit fabrikası ve ürünlerin üretim süreçleri hakkında bilgilerin verildiği fabrika gezisi ile başladı. Öğleden sonraki bölümde ise Yeşilköy Wow Otel'de teknik ve üst düzey güvenlik özelliklerini barındıran Türkiye'de ilk olan yeni Kale Alarmlı Silindir anahtarcılara/çilingirlere tanıtıldı.

Kale Kilit'in ürün grubuna eklediği en yeni ürün grubu mekatronik ürünlerin ilk ürünü 164 AS Kale Alarmlı Silindir ürün sunumunu Mekatronik Projeler Sorumlusu Elektronik Yüksek Mühendis Feramuz Karşil yaptı. Ayrıca Kale Kilit Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kenan Kızıltan, Yurtiçi Satış Müdürü Nihat Eren, Üretim Müdürü Serhat Volkan Yılmaz, Kalite Danışmanı Esra Cebe Özcan, Kalite Uzmanı Burhan Öztuğrul, Kilit Alan Yöneticisi Özgür Başkaya ve Silindir Ürün Uzmanı İzzet Can, Kale Güvenlik Sistemleri Genel Müdürü Burak Erin ve İş Geliştirme/ Pazarlama Müdür Melih İke'nin yanı sıra Kale Kilit Dış Ticaret Satış/Pazarlama Müdürü Semih Teker katıldı.

Anahtarcılar/Çilingirler tarafından ilgiyle izlenen sunum sonrasında sorular ve anket çalışması yapılarak ürünle ilgili düşünceler değerlendirildi. Ürün demolarının birer numune ile pleksi mini stantlarda katılımcılara verildiği sunumda Kale ALARMLI Silindir büyük ilgi gördü.

Birçok hırsızlık yöntemi arasında en çok kullanılan yöntem; silindirin kırılarak kilidin açılması ile gerçekleştiriliyor. Kale Tuzaklı Silindir'in geliştirilmiş bir versiyonu olan Kale Alarmlı Silindir, tuzaklı silindirden farklı olarak tuzak kısmı kırıldığında tuzak kısmına bağlı bir çubuk silindir içine yerleştirilmiş alarm devresini aktif hale getirerek 80 dbA şiddetinde ses çıkmasını sağlayan bir sistemle güvenlik sağlıyor. Hem silindirin kırılmasıyla kilide ulaşılamaması hem de içindeki alarm sistemiyle iki aşamalı koruma sağlıyor. 

Üretim tarihinden itibaren yaklaşık 6 yıl pil ömrü olan alarm sistemi, pili bittiğinde mekanik olarak kullanılmaya devam ediyor. Kırılma sonrası çıkan 80 dbA ses yaklaşık olarak 30 dakika boyunca uyarıda bulunarak rahatsız ediyor. Ahşap ve çelik kapıya göre değişiklik gösterebilecek 80 dbA şiddetindeki ses seviyesi Tübitak ve UME tarafından sertifikalandırılmıştır.

Katılımcıların ürünler ve sektörle ilgili sorularının yer aldığı soru-cevap bölümünden sonra son bölümde Kale 7/24 markasıyla faaliyetlerini başlayan Kale Güvenlik Sistemleri şirketi İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürü Melih İke'nin sunumuyla toplantı tamamlandı. 

Katılımcılara tekne gezisi ile birlikte verilen boğaz turu eşliğindeki akşam yemeğinden sonra organizasyon tamamlandı.