Motorlu Otomat

Güvenliğin sağlanmasında büyük öneme sahip kapı sistemleri kullanıldıkları yerlere göre farklı şekillerde üretilir. Kilitli kapıların mekanizmaları çeşitli özelliklerdedir. Motorlu otomat çeşitleri özellikle dış kapılarda, apartman ve bina girişlerinde sık tercih edilen kilit sistemleri arasında yer alır. Güvenlik açısından oldukça tavsiye edilen motorlu otomatlar yaygın olarak kullanılmaktadır. Motorlu otomatlar sayesinde bina içerisine erişim sadece belirli kişiler tarafından sağlanabilir. Sesli uyarı sistemine ve alarm sistemine sahip motorlu otomatlar dışarıdan müdahalelere karşı yüksek güvenlik önlemi sağlar. Kale motorlu otomat sayesinde binaya girmek isteyen misafir, kurye gibi yabancılar kapıyı çalarak erişim sağlayabilirler. Mülk sahiplerinin çeşitli anahtar seçenekleri ile binaya giriş yapabilmesi mümkündür. Motorlu otomatlar oldukça dayanıklı bir şekilde üretilir. Set halinde satışı bulunan motorlu otomat sistemlerinin içerisinde otomat, kumanda ve damla anahtar bulunur. Bu set içeriğindeki ürünler ile otomat erişimi kolay bir şekilde sağlanabilir. Binaya girmesi istenen kişiler damla anahtar ile temassız bir şekilde içeri girebilir. Aynı zamanda anahtar ile manuel olarak da kapılar açılabilir. Otomatik kilit özelliği ile güvenlik sürekli olarak devrede olur. Pek çok avantaja sahip motorlu otomat sistemleri iç ve dış kapılara entegre edilebilir.

Motorlu Otomat Özellikleri

Özellikle bina dış kapıları için tasarlanmış olan Kale motorlu otomat sistemleri oldukça kullanışlıdır. Özel tasarımı güvenliği her zaman üst düzeyde tutmaya yardımcı olur. Motorlu otomat özellikleri arasında öne çıkanlardan biri de kapının otomatik olarak kilitlenmesidir. Kapı açık kaldığı takdirde 7 saniye içinde kendi kendini kilitleyerek olası tehlikeleri önler. Otomat sisteminde sesli uyarı ve alarm sistemleri mevcuttur. Bu şekilde dışarıdan bir zorlama durumunda alarm devreye girerek bina sakinleri uyarılır. Elektrik kesintilerinde ve güç kesilmesi durumunda akıllı güç kaynağı özelliği sayesinde kapı açılıp kapanmaya devam edecektir. 2500 açma ve kapama işlemi kesintisiz bir şekilde gerçekleştirilebilir. Motorlu otomat sadece dış kapılarda değil tüm kapılarda kullanılabilecek şekilde üretilmiştir. İstenildiği takdirde iç kapılara entegre edilebilir. Sessiz çalışır ve akıllı donanımı ile güvenlik en üst düzeyde olur. Motorlu kapı kilidinin kullanımı oldukça kullanışlıdır. Motorlu otomat çeşitleri sayesinde kapıya erişim sadece belirli kişilerde olur. Otomatik kilitleme özelliği bulunan motorlu otomatlar elektronik kartlar ya da uzaktan kumandalar ile birlikte çalışır. Klasik otomatlardan en büyük farkı kendi kendini otomatik olarak kilitlemesidir. Oldukça geniş bir kullanıcı kapasitesine sahiptir. Bin kişi için ayrı kart ve giriş sistemi oluşturulabilir. Anahtar kullanılmadan temassız giriş ile kolay ve pratik kapı açma sistemleri vardır. Bu şekilde vakit kaybetmeden binaya erişim sağlanabilir. Dayanıklı yapısı sıcaklara ve soğuklara karşı yüksek direnç gösterir. 

Motorlu Otomat Avantajları

Motorlu otomat kullanmanın pek çok yönden avantajı vardır. Kendiliğinden otomatik bir kilitleme sağlayan otomat yüksek güvenlik sağlar. Elektronik kart ve uzaktan kumandalar ile çalıştırılabilir. Motor kilit sistemleri genellikle apartmanların dış kapılarında kullanılır. İstenmeyen ziyaretçileri binanın dışında tutmaya yarayan motorlu otomatlar alarm sistemi sayesinde yüksek güvenlik sağlar. Motorlu otomat modelleri hem iç kapılara hem de dış kapılara entegre edilebilir. Otomatik kilit sistemi kapı açık bırakıldıktan 7 saniye sonra devreye girer ve kapı kendini otomatik olarak kapatır. Bu şekilde güvenlik sürekli olarak korunmuş olur. Binaya erişimi istenen kişiler damla anahtarlar ile temassız şekilde kapıyı açabilir. Aynı zamanda anahtar ile de binaya giriş sağlanabilmektedir. 1000 kullanıcı kapasitesine kadar destek sağlar. -25 derece ve 55 derece ısıya kadar dayanıklıdır ve sorunsuz bir şekilde çalışır. Uzaktan kumanda ile kolay erişim avantajı vardır. Elektrik ve güç kesintilerinde yedek akü sistemi sayesinde sorunsuz bir şekilde çalışacaktır. 3 şekilde binaya erişim imkânı vardır. Uzaktan kumanda, damla anahtarlık ve normal anahtar. Aynı zamanda kolay erişim imkanı bulunan motorlu otomatların anahtarları yer kaplamaz ve kolay taşınabilir şekilde tasarlanmıştır. Motorlu otomat çeşitleri ile bina girişleri ve kapılar yüksek güvenlik ve kalite ile korunabilir. Geniş kullanıcı kapasitesi, kolay kullanım ve otomatik kilitleme gibi pek çok avantajı bulunan motorlu otomatlar oldukça kullanışlı ürünlerdir. 

Motorlu Otomat Kullanımı

Birden fazla kişinin kullandığı bina, işyeri ve ofis gibi kapıların güvenlikleri oldukça önemlidir. Bina sakinlerinin rahatça erişebileceği fakat yabancıların izinsiz giremeyeceği kapı güvenlik sistemleri oldukça gerekli bir ihtiyaç haline gelmiştir. Motorlu otomat sayesinde bina içerisine yabancı kişilerin girmesi engellenebilir. Motorlu otomat kullanımı oldukça kolaydır. 1000 adede kadar anahtar kapasitesine sahiptir. Böylelikle kalabalık binalarda rahatlıkla kullanılabilir. Motorlu kapı kilidi sessiz bir şekilde çalışır. Damla anahtarlık adı verilen özel sistem ile kapı anahtara gerek kalmadan açılabilir. Oldukça kompakt tasarımı ile taşınması ve kullanılması kolaydır. Kart okuma mesafesi ise 500 mm.dir. Motorlu otomat su geçirmez özelliği ile oldukça dayanıklıdır. Kale motorlu otomat fiyatı ürün model ve çeşitlerine göre farklılıklar gösterebilir. Alarm sistemi ile istenmeyen girişleri önler ve bina sahipleri uyarılır. Montajı sağlandıktan sonra kart, damla anahtarlık ve anahtar ile bina giriş çıkışları sağlanabilir. Kapının 7 saniyeden fazla açık kalması durumunda otomatik olarak kilitlenecektir. Kullanımı pratik olan 3 farklı şekilde giriş yöntemi bulunur. Kale motorlu otomat yüksek kalite ve yeni teknolojisi ile en iyi kapı kilitlerini kullanıcılara sunuyor.

Daha Fazla Göster