Sıkça Sorulan Sorular

kale-kilit

Türkiye’nin dünyaya yayılan en köklü markalarından biri olarak, 70 yıldır ürettiğimiz güvenlik ürünlerini kullanıcılarının beğenisine sunuyor. “Kalite, güven ve garanti” ilkeleriyle gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmaları, “sevdiğiniz herkesi ve her şeyi güvende tutma amacıyla” hayata geçiriyor.

Türkiye’de kendi alanında %98 ile en çok bilinen marka olan Kale Kilit, tüm ürün gruplarında (kilit, kapı, kasa, pencere sistemleri) sektöründe güçlü pazar liderliğini yıllardır koruyor. Sektörde pazar payı ölçümü olmamakla birlikte, 10 haneden 8’i Kale Kilit veya silindir kullandığını beyan ediyor. Kale Kilit, Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında uzun yıllardır yer alıyor.

Güvenlik konusunda geliştirilen yeniliklerle, yarım asrı aşkın süre boyunca Kale kullanıcılarının kendilerini güvende ve ayrıcalıklı hissetmelerini sağlayan Kale Kilit, yenilikçiliğin sürdürülebilir başarının temel anahtarı olduğu vizyonu ile hareket ediyor. Bu vizyonla Türkiye’de faaliyet gösterdiği her alanda her zaman ilklere imza atan Kale Kilit, sektöründe başarılı yolculuğuna devam ediyor.

Kale Kilit’in Türkiye genelindeki yaygın bir bayi ağına https://www.kalekilit.com.tr/tr/yetkili-bayi adresi üzerinden görebilir,  size en yakın bayiyi öğrenerek, ürünleri satış noktalarından temin edebilirsiniz.

Ürünler 5 yıl boyunca Kale Endüstri Holding güvencesiyle garanti kapsamında tutulmaktadır.

Kale Kilit bayilerinden ürünlerimizin fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Ürünler, Kale Kilit mühendisleri tarafından yüzde yüz yerli Ar-Ge çalışmaları ile geliştirilmekte ve Kale Kilit Çerkezköy Fabrikası’nda üretilmektedir.

Silindirler, kendi içerisinde farklı güvenlik seviyelerine sahiptir. Standart, yüksek ve maksimum güvenlik olarak tabir edeceğimiz güvenlik seviyelerindeki ürünler, farklı art niyetli girişimlere engel olmaktadır. İhtiyacınız olan güvenlik seviyesini belirleyerek, buna uygun ürünü seçebilirsiniz.

Ayrıca kapınızın silindir ölçüleri de silindir seçiminizde önemlidir. Kapınıza uygun olan ölçülerde silindir tercih etmelisiniz.

Hayır, montaj işlemi sırasında kapınız zarar görmez. Montaj işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda yetkili servislerimizden veya size en yakın anahtarcıdan destek alabilirsiniz.

Silindir ebatları kapıların kalınlığına göre değişkenlik gösterebiliyor. Bu nedenle kapınızın kalınlığına uygun bir silindir almanızı tavsiye ederiz.

Evet. Yetkili Servislerimiz, Kale Anahtarcılar Kulübü üye firmaları ve en yakın anahtarcı/çilingir firmalarından talep etmeniz halinde ürünlerin montajını da gerçekleştirmektedir.

Evet, satın aldığınız silindirin montajını kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz. Montaj için yardıma ihtiyacınız olması halinde, Yetkili Servislerimizden veya Kale Anahtarcılar Kulübü’nden destek alabilirsiniz.

Montaj için kapı kanadı açılarak ayna kısmında yer alan silindir sabitleme vidası çıkarılır. Daha sonra eski silindir yerinden çıkarılır ve yenisi ile değiştirilir. Ardından tekrar silindir sabitleme vidası takılır.

Kilit ve silindirlerinizi, tıpkı cep telefonları gibi belirli periyodlarda yenilemenizi öneriyoruz. Çünkü teknoloji değiştikçe ve hırsızlar kullandıkları yöntemleri geliştirdikçe, Kale Kilit de onlara önlem olacak daha üst teknolojiye sahip ürünler geliştiriyor. Bu nedenle silindirleriniz ne kadar yeni olursa, güvenlik seviyenizi de o kadar artırmış olursunuz.

Anahtarlarınızı kaybetmeniz durumunda güvenlik için silindirinizi yenisi ile değiştirmeniz önerilir.

Montaj işlemi sırasında arızalı olduğunu tespit ettiğiniz ürünü satın aldığınız yer üzerinden veya Kale Müşteri Hizmetleri’nden (444 02 43) destek alarak değiştirebilirsiniz.

Evet var. Tüketicilerin değişen ihtiyaçları ile birlikte Kale Kilit de ürün gamını akıllı ve teknolojik ürünlerle sürekli yeniliyor. www.kalekilit.com.tr üzerinden ya da Kale Kilit bayilerinden size uygun ürünü seçebilirsiniz.

kale-celik-kasa.png

TSE tarafından hırsızlığa karşı direnci test edilerek onaylanan Kale Çelik Kasa’lar; oksijen kaynağı, elektrikli testere, matkap gibi malzemelere karşı uzun süre direnç gösteriyor. Ayrıca gövdesi ve kapağı güçlendirilmiş beton ile kuvvetlendirilerek, ciddi oranda ağırlaştırılıyor.

Evet. Kale Çelik Kasa’lar iki yıl garanti güvencesiyle sunuluyor.

Kale Çelik Kasa’nın kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik, ticari kasa modelleri, ankastre kasa modelleri, zırhlı kasa modelleri, yangına dayanıklı kasa modelleri gibi birçok farklı ürün seçenekleri bulunuyor.  Farklı renk seçenekleriyle öne çıkan ev tipi kasalar ise küçük ve hafif olması nedeniyle ev, otel ve ofis kullanımlarında tercih ediliyor. www.kalekilit.com.tr/tr/kale-celik-kasaüzerinden ihtiyacınıza uygun kasa modelini seçebilirsiniz.

Kale Çelik Kasalar; anahtarlı, şifreli, motorlu veya parmak izli kilit sistemi alternatifleriyle sunuluyor. Ev ya da ofis kullanımınız için ihtiyacınız doğrultusunda size en uygun olan kilitleme sistemini tercih edebilirsiniz.

Burada önemli olan çelik kasanızın kolay ulaşılabilir ancak görünmeyen bir yerde olmasıdır. Evinizde ya da işyerinizde buna uygun bir yer tercih edebilirsiniz. Çelik kasalar evlerde genellikle yatak odalarındaki gardıropların içine yerleştirilir.

Evet. Ev tipi küçük ve hafif Kale Çelik Kasa tercih ettiyseniz, değerli eşyalarınızı istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

Evet yerleştirilebilir. Talep etmeniz halinde Kale Çelik Kasanız, zemine veya duvara montajlanarak ekstra güvenlik sağlayabilirsiniz.

Mekanik kombinasyonlu kasalarımızda, şifrenin unutulması durumumda fiziki müdahale gerekebilir. Çelik kasanızda belirlediğiniz kullanıcı şifreniz dışında kullanım klavuzunuzda verilen yönetici (ana) şifreniz yer almaktadır. Yönetici şifreniz ile reset yaparak yeni şifre belirleyebilirsiniz. Eğer bu kodları değiştirdiyseniz ve şifreyi hatırlayamıyorsanız, 444 0 243 numaralı çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz. Detay bilgi ve yönlendirme için çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Şifre değiştirme işlemi kasanızda bulunan şifre modeline göre değişkenlik göstermektedir. Kasanız ile birlikte gönderilen garanti belgesi ve kullanım kılavuzunda, şifre değiştirme işleminin nasıl yapılacağı her şifre için detaylı şekilde anlatılmaktadır. Bu açıklamayı takip ederek şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Pil değiştirme işlemi, her kasa için değişkenlik göstermektedir. Kasanız ile birlikte gönderilen garanti belgesi ve kullanım kılavuzunda, pil değiştirme işlemi açıklamasını takip ederek pil değişimini kolayca yapabilirsiniz.

Evet. Kale Çelik Kasa’nın kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik, yangına dayanıklı kasa modelleri de mevcut. KK600/Y LFS 30P (30dk), KK800 LFS 30P (60dk) ve KK2000 LFS 30P (30dk) model çelik kasalarımızın, yangın dayanım belgesi bulunmaktadır.

Kasanızın hasar görmesi halinde, kasanın size ait olduğunu beyan eden bir dilekçe yazarak, kasanıza ait fatura ve kimlik belgeniz ile Kale Kilit Teknik Servisi’ne başvuru yapmalısınız.

kale_celik_kapi_logo_2016_0-1.png

Yarım asrı aşkın süredir sizi ve sevdiklerinizi güvende tutmak için çalışan Kale Kilit, kilit sektöründeki tecrübesini çelik kapı segmentine de yansıtmıştır. 1994 yılında Türkiye’nin ilk çelik kapısını üreten Kale, sektörün ülkemizdeki yaratıcısıdır. Kale Çelik Kapı, sektördeki öncü konumunu, 2015 yılında ülkemizin ilk ve tek 6. seviye kapısını üreterek devam ettirmektedir. Kale Çelik Kapılarda kullanılan malzemelerin kalitesi ve güvenlik seviyesi Kale’yi, piyasadaki diğer tüm kapılardan farklı bir yere konumlamaktadır. Ayrıca Kale, 2019 yılında Balistik kapı belgesini de alarak, Türkiye’nin ilk “BR4+ Balistik Sertifikalı Çelik Kapısını” tüketicilerinin kullanımına sunmuştur.

Kale Çelik Kapılar, Kale’nin Türk mühendisleri tarafından yüzde 100 yerli Ar-Ge çalışması ile Çerkezköy fabrikasında üretilmektedir.

Evet. Kale Çelik Kapılar, “Kale Çelik Kapı Satış Sonrası Servis Hizmeti” güvencesiyle, 5 yıl garanti kapsamındadır.

Eviniz, yazlığınız ya da ofisiniz için uygun çelik kapı seçimi için güvenlik, estetik, kalite ve dayanıklılık kriterlerini göz önüne almalısınız.

Kale Çelik Kapılar, ‘Gizli Kahramanlar’ adını verdiğimiz özellikleri sayesinde, ahşap kapılara göre çok yüksek bir güvenlik sunmaktadır.

Kale Çelik Kapılarda kullanılan malzemelerin kalitesi ve güvenlik seviyesi Kale’yi, piyasadaki diğer tüm kapılardan farklı bir yere konumlamaktadır. Çelik kapıların güvenlik seviyeleri 1’den başlayıp 6’ya kadar gider. Piyasadaki çelik kapıların büyük çoğunluğu, 3 ve altında güvenlik seviyesi sunmaktadır. Kale Çelik Kapılarda ise 4. seviye, Kale’nin standart güvenlik seviyesidir.

Kale Çelik Kapılar, Gizli Kahramanlar adını verdiğimiz özellikleri sayesinde çok yüksek bir güvenlik sunmaktadır. Giz Kahramanların en önemli özelliği; kapının gerdirilerek açılmasına engel olmak amacıyla, içinde sıkıştırılmış MDF olan bir dış kasa içine oturtulmasıdır. Ayrıca kapının kanadında kullanılan galvaniz çelik malzeme ve ekstra profiller ile kullanılan kilit sistemleri de en üst kalitedir.

Evet yapılabiliyor. Kale Çelik Kapı’nın dış ve iç mekân kullanımı için farklı renk ve tasarım çeşitleri bulunmaktadır. Evinizin dekorasyonuna ve ihtiyaçlarınıza göre size en uygun modeli https://www.kalekilit.com.tr/tr/kale-celik-kapi-urunler üzerinden seçebilirsiniz.

İlk olarak kapının montaj yapılacak mevcut duvar boşluğu, kapıya göre kontrol edilir. Sonrasında sıkıştırılmış MDF kasa başlığı, kilit ve menteşe tarafı birbiri ile birleştirilerek, duvarın her iki tarafına da 5’er adet 10 mm’lik miller ile sabitlenir. Duvara çakılan mil yuvaları ve duvar ile MDF kör kasa arasında kalan boşluklar, poliüretan köpük ile doldurulur. Sıkıştırılmış MDF, kapı ağırlığını duvara eşit bir şekilde yaymaktadır. MDF kasa üzerine iç kasa ve dış kasa vidalanarak monte edilir ve teraziye alınır. Daha sonra kapı kanadı iç kasaya monte edilerek menteşe milleri ile sabitlenir ve 3 yönde hareket edebilen menteşeler ile kanat ayarı yapılır. Son olarak da iç ve dış pervazlar monte edilerek montaj tamamlanır. Kapınız bitmiş olarak aynı gün sizlere teslim edilir. Detaylı kapı montaj videomuzu https://youtu.be/4xNE2uABfuY linki üzerinden izleyebilirsiniz. 

Kale Çelik Kapılar olumsuz dış etkenlere (direk yağmur, güneş, darbe, çarpma, sarsma vb.)  maruz kalmadıkça genel temizlik dışında çok fazla teknik bakıma ihtiyaç duymaz. Öncelikle kapılarınızın temizliği için herhangi bir kimyasal malzeme kullanmamalısınız. Kapılarınızı sadece hafif nemli bir bez ile silebilirsiniz. Kapınız ile ilgili teknik bir sorun varsa veya teknik bakım yaptırmak isterseniz; 444 0 243 numaralı çağrı merkezimizi arayarak, isminiz ve kapı plaka numaranız ile talepte bulunabilirsiniz. Ayrıca yetkili teknik servislerimize https://www.kalekilit.com.tr/tr/kale-celik-kapi/yetkili-servisler internet sitemizden de kolayca ulaşabilirsiniz. Talep kayıt işlemlerinin ardından, yetkili personellerimiz sizden randevu alarak gereken her türlü teknik bakım ve onarım talebinizi yerinde çözmektedir.

Çelik kapılarda ses ve ısı yalıtımı için özel contalar kullanılmaktadır. Ekstra ses ve ısı yalıtımı talep edildiğinde ise kapının iç çelik aksamı ile panelleri arasında ses ve ısı yalıtımını sağlayan malzemeler kullanılabilir. Detaylı bilgi için internet sitemizi ziyaret edebilir veya uzman satış ekiplerimizden destek alabilirsiniz.

Her çelik kapı aynı güvenlik seviyesinde değildir. Güvenlik seviyeleri 1’den başlayıp 6’ya kadar gider. En yüksek güvenlikli zırhlı kapılardır ve bu kalite seviyesindeki kapılar Türkiye’de sadece Kale Çelik Kapı tarafından üretilmektedir. Butik kapılarda ise 4. seviye kapı, Kale’nin standart güvenlik seviyesidir.

kale-kapi-pencere

Yarım asrı aşkın süredir sizi ve sevdiklerinizi güvende tutmak için çalışan Kale Kilit, kilit sektöründeki tecrübesini kapı pencere sistemlerine de yansıtmıştır. Tüm ürünlerde en üst kalite malzeme kullanılmakta ve güvenlik seviyesi en üst seviyede tutulmaktadır.

Kapı pencere sistemi tüm pencere ve kapı sistemlerinde kullanılabilir.

Pencere sistemlerinde çift açılım gruplarının montajı kolaydır ve şablonlar kullanılarak montaj edilir. Şablonlar da standart kanat ve kasa ölçüleri baz alınarak yapılmaktadır. Pencere kanat binisine göre şablon ayarı değişmektedir.

 

Tek açılım ve kilitli kapı gruplarında montaj işlemleri için şablon gerekmez. İspanyolet guruplarında pencere boyu baz alınarak vidalama yöntemi ile montaj yapılır. Kilitli kapı gruplarında ise kapı profilinin genişliği baz alınarak kilit ekseni belirlenir ve vidalanarak montajlanır.

Evet etkiler. Contalar yardımı ile pencere kanadının kasaya basması sağlanır. Kale Kapı Pencere Sistemleri’nin yalıtım için standart olarak belirlenen sızdırmazlık testleri de mevcuttur.