Şirket Hakkında

Kale Kilit, köklü geçmişi ve sektördeki 70 yıllık deneyiminin yanı sıra kurumsal yönetim anlayışı, kaliteden asla ödün vermemesi ve sürekli gelişen üretim yaklaşımıyla her geçen gün büyümeye devam ediyor. Ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayan; ulusal, uluslararası ve bölgesel alanda güçlü yatırımlar yaparak sanayi üretiminde önemli bir konumda bulunuyor. 

Kale Kilit, sektördeki ilk AR-GE merkezini kurarak yenilikçi ürün anlayışını sürdürmekte ve 1500 kişilik profesyonel AR-GE ekibi ile 8 farklı ürün grubunda 350'den fazla ürün üretmektedir. Bu ürünler, her türlü güvenlik ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanmıştır. 

Sadece Türkiye genelinde değil, yakın coğrafyada da tanınan ve güvenilir bir marka olan Kale Kilit, yaygın satış ağı ile her noktaya ulaşma imkanı sunarken aynı zamanda "Türkiye’nin En Çok Bilinen ve Tercih Edilen Kilit Markası" olma unvanını taşımaktadır. 

Kale Kilit, her yıl 100'den fazla ülkeye ihracat yaparak global düzeyde faaliyet göstermenin yanı sıra 15 kez ihracat şampiyonu unvanını elde etmiş ve defalarca İstanbul Sanayi Odası tarafından düzenlenen 'Türkiye’nin İlk 500 Sanayi Kuruluşu' sıralamalarında yer almıştır.  Dünya çapındaki rekabeti güçlendirmek ve ürün yelpazesini genişletmek adına dev bir adım atan Kale Kilit, 2016 yılında Avrupa'nın en büyük entegre kilit üretim tesisini kurarak Türkiye’nin ve Avrupa'nın en büyük entegre kilit üretim tesisi unvanını elde etti. Çerkezköy Fabrikası, Kale Endüstri Holding bünyesindeki tüm grup şirketlerinin ve ürünlerinin tek bir çatı altında bulunduğu bir merkezdir. Ayrıca, Kapaklı Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan fabrikası ile üretim kapasitesini iki katına çıkaran Kale Kilit, günde 150 bin kilit ve 80 bin silindir üretebilecek bir kapasiteye sahip konuma gelmiştir.

Bugün Kale Kilit, Türkiye’nin önde gelen kilit üreticisi olmanın ötesinde, global üreticilerin hâkim olduğu pazarlarda bile rekabet edebilen bir markadır. Bu başarı, rakamlarla da desteklenmektedir: “kilit” denildiğinde, her 100 kişiden 98'i Kale Kilit'i anmaktadır.

 

Kale Kilit, Türkiye’nin lider kilit üreticisi olmakla kalmayıp, kilit sektöründe dünyanın en büyük global üreticilerinin hâkim olduğu pazarlarda rakip olmayı başarmış bir markadır. Rakamlara bakıldığında Kale Kilit’in yarım asırda yarattığı bu başarı tam anlamıyla ortaya çıkmaktadır: Kilit dendiğinde; her 100 kişiden 98’nin aklına gelen marka Kale Kilit’tir.