Kale Çelik Kapı

 

Satış Noktaları

 

Katalog

 

S.S.S

Yarım asrı aşan tecrübesi, kurumsal yönetimi, kaliteden taviz vermeyen üretim anlayışı, dinamik ve güçlü yapısı ile Kale Çelik Kapı; her geçen gün yatırımlarına hız vererek büyümeye, ulusal, uluslararası ve bölgesel yatırım gücüyle ülke ekonomisine ciddi katkı sağlamaya, sanayi üretiminde önemli bir rol oynamaya devam ediyor. 

Çelik Kapı Kilit Ürünleri ile Tanışın!

Çelik kapı kilit, ev, ofis ve benzeri mekanların korunaklı hale getirilmesi için üretilen güvenlik sistemleridir. Ev ya da ofis ortamında pek çok değerli eşya bulunmaktadır. Bu alanların korunması için ise kilit sistemlerinin dayanıklı olması son derece önemlidir. Mekanların güvenliği için geliştirilen farklı özelliklerde çelik kapı kilitleri üretilir. Önceden dış kapılar; tahta ya da ahşap gibi dayanıksız malzemelerden üretilirdi. Ancak şimdilerde çelik kapı kullanımı bir hayli artmıştır. Buna bağlı olarak, çelik kapı sistemleri ve özelliklerine uygun şekilde çelik kapı kilitleri tasarlanır. Güvenlik endişesi sebebiyle çelik kapılara yönlenen kullanıcılar, kilit sistemlerinin de aynı kalitede olmasını istemektedir. Çelik kapılar, fiziken sağlam ve darbelere karşı da son derece dirençlidir.  

Özel olarak tasarlanmış çelik kapı üst kilit sistemleri de güvenlik önlemleri için kullanılan bir diğer modeldir. Ev sahipleri evinde değilken, üst ve alt kilit sistemleriyle çelik kapıların kitlenmesi, olası hırsızlık tehlikelerinden korunmaya yardımcı olacaktır. Çelik kapı kilitlerinin avantajlarından yararlanarak, konut ya da ofislerin güvenli hale getirilmesi mümkün olur. Çelik kapı kilitlerinin paslanmaz özellikte olması ve her ihtiyaca yanıt veren seçenekleri kullanıcılardan tam not alan niteliklerdir. 

 

Kaliteli Çelik Kapı Kilidi Modelleri

Çelik kapı kilitleri, kapıdan daha sağlam olması gereken güvenlik aparatlarıdır. Tercih edilen çelik kapı sağlam materyallerden üretilmiş olsa bile kilit sisteminin bozuk ya da sağlam olmaması istenilen güvenli ortamın oluşmasını engeller. Dolayısıyla kilit sisteminin kullanımı, ofis, ev ve benzeri yerlerin korunması için son derece önemlidir. Kilit sistemlerin daha güvenilir olması için bazı özellikler eklenebilmektedir. Örneğin, çelik kapı kilit modelleri arasında tuzaklı kilit sistemleri yer alır. Tuzaklı kilit sistemleri kapı kilit göbeğinin bu özelliği desteklemesi doğrultusunda tercih edilebilir. Tuzaklı kilit göbeği kırılsa bile güvenli barel devreye girer. Ancak standart kapı kilitlerinde herhangi bir mekanizma yoktur. 

Tuzaklı kapı kilitlerindeki bareli sabitlemeye yarayan vida kısımları kilitlerin en zayıf noktasıdır. Kapıyı açmak için tercih edilen anahtarların uyumlu olduğu kilit silindiri ise 5 mm oranında dışarıda kalırsa basit aletler yardımıyla çıkarılabilir. Ancak bu gibi can sıkıcı durumların yaşanmaması için tuzaklı kilit sistemleri tercih edilebilir. Olası hırsızlık vakalarının önlenmesi için tuzaklı bareller uygun bir seçim olacaktır. Tuzaklı bareller kolayca kırılsa bile kapı kilit boşlukları doldurularak farklı aletler ile kilidin yerinden çıkması önlenmiş olur. Üretilen kilit sistemlerinin modelleri doğrultusunda çelik kapı kilit fiyatları da değişkenlik gösterir. Kullanıcılar, çelik takviyeli barel ile güçlendirilen kilitleri de satın alabilirler. Bu modellerin iç kısmındaki vidalı sistem tamamen çelik malzemeler kullanılarak imal edilmiştir. Bu özellik ise vidaya ulaşım yollarını engellemektedir. 

Çelik Kapı Kilitlerin Özellikleri

Çelik kapı kilitleri, farklı modellerde üretilen güvenlik sistemleri olduğu için özellikleri de birbirinden farklıdır. Güvenli hale getirilmek istenen mekanlar, iç kilidin barellerinin değiştirilerek çelik rozet eklenerek yapılabilir. Kapı emniyet kelepçesi de güvenliği artıran bir diğer üründür. Ancak çelik kapı kilitlerinin de bu aşamada sağlam olmasına dikkat edilmelidir. Genel olarak, ev ya da ofislerin korunaklı hale gelmesi için çelik kapı kilitleri kullanılır. Ancak her çelik kapının korunaklığı birbirinden farklıdır. Bu durum, çelik kapı kilitlerinin de özelliklerinin değişkenlik göstermesine neden olur. Örneğin, kancalı çelik kapı kilidi, 2 turda yuvaya yerleşebilen kilit sistemleridir. İlk turda yuvalar 45 derecelik açıyla döner. 2. Turda ise dönen sistem yuvasına yerleşir. Kancalı sistem sayesinde, sürgüler dışarı doğru açılacaktır. Bu durum, kancaların tam tutunma sağlamasını da kolaylaştırır. 

Otomatik çelik kapı kilidi ise yeni çıkan güvenlik sistemi modellerinden bir tanesidir. Kapı kapandığında anahtarı çevirmeye gerek kalmadan kendiliğinden kitleme işlemi olur. Ancak iç kısımdaki kapı kolu çevrildiğinde anahtar gerekmeden kilit kendiliğinden açılır. Son derece pratik ve güvenli bir kullanım yapısına sahip olan otomatik çelik kapı kilidi, sık tercih edilen bir modeldir. Kapının kilitlenip kilitlenmediği endişesine kapılmadan otomatik çelik kapı kilitleri kullanılabilir. Kilitlerin özellikleri değişkenlik göstermesi çelik kapı kilit fiyatları üzerinde etkilidir. 

 

Çelik Kapı Kilidi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Çelik kapı kilit modelleri, farklı ihtiyaçlara yön veren özelliklerde tasarlanabilmektedir. Binalarda, ofislerde ya da apartman dairelerinde kapı kilidinin yer alması önemli bir unsurdur. Yapıların durumuna ve risklerine bağlı olarak çelik kapı seçimi yapılması doğru olacaktır. Çelik malzemelerden imal edilen kapılar, farklı modellere ayrılır. Göbekli, elektronik, şifreli RFID sistem olarak çelik kapı kilitleri farklı özelliklere sahiptir. Dış çelik kapılar için genellikle barelli sistemler tercih edilir. Bu modeller, tuzaklı özellikte ve çelik ile güçlendirilen özelliklerde olabilmektedir. Bu özelliklerde tasarlanan çelik kapı kilit sistemleri üstün bir koruma ortamı sağlayacaktır. Kapı yapısına uyumlu olmayan çelik kapı kilitlerin alınmaması gerekir. 

Çelik kapı kilitlerinin yanı sıra, çelik kapı üst kilit sisteminin de sağlamlığından emin olunmalıdır. Özellikle, tiraj kilit sistemler, evler için tercih edilmemelidir. Çünkü tiraj kilitler, bina dış kapılarında kullanılmaktadır. Yazlık evlerde kapı yanında cam malzemeler bulunuyorsa iç kısmına mandallı kilitler kullanılmalıdır. Maymuncuk korumasına yer verilen çelik kapı kilitleri de güvenliği artıran bir detay olacaktır. Kilitlerin özelliği doğru seçilmesi ve düzenli olarak bakımının yapılması uzun ömürlü bir kullanıma olanak sağlar.

Daha Fazla Göster