Dünya'da Kale Kilit

Türkiye’de güvenliğin kalesi olan Kale Kilit, yurt içinde elde ettiği başarılarla, dünya pazarında da söz sahibi ve güvenilir bir marka. Avrupa’nın en büyük entegre kilit üretim tesisine sahip olan Kale Kilit, Çerkezköy’deki bu yeni fabrikasında, sadece Türkiye’de değil uluslararası arenada da üretim kapasitesi ve kalitesiyle adından söz ettiriyor.

Kale Kilit, birçok ülkenin ve bölgenin kullanım alışkanlıklarına ve en önemlisi güvenlik ihtiyaçlarına cevap verecek üretim teknolojisine ve alt yapıya sahip. Türkiye’nin lider kilit üreticisi olmakla kalmayıp, kilit sektöründe dünyanın en büyük global üreticilerinin hâkim olduğu pazarlarda güçlü bir rakip olarak boy gösteriyor. Her yıl düzenli olarak 100’den fazla ülkeye ihracat yapan Kale Kilit’in en yüksek ihracat yaptığı ülkeler ise Suudi Arabistan, Irak, Rusya, Cezayir olarak sıralanıyor.

1993 yılından bu yana Rusya’da bayileri aracılığıyla faaliyet gösteren Kale Kilit, Rusya ve ardından çevre ülkelerde daha hızlı büyümek için Moskova’yı üs olarak seçti. Rusya’da Temsilcilik Ofisi’ni hizmete açan Kale Kilit, bu sayede pazarı yakından takip ederek bölgenin ihtiyacına uygun ürünlerle tüketicilerine ulaşıyor.

Halen Rusya pazarında kilit/silindir ürün kategorisinin yanı sıra kapı pencere sistemleri gruplarında mevcut ve yeni bayileriyle yeni dönemde de iş birliklerini sürdürüyor.

Devlet destekli markalaşma programı Turquality kapsamında yer alan Kale Kilit, program çerçevesinde desteklenen sektörün ilk ve tek markası olarak öne çıkıyor. Bu kapsamda aldığı desteklerle, pazarlama ve tanıtım faaliyetleri gerçekleştiriyor.