Parmak İzli Kapı Kolları

Ulusal ve uluslararası bir marka olan Kale Kilit, gelişen teknolojiye ayak uydurarak güvenlikten taviz vermeden üretim yapar. Donanımlı alarm ve kilit sistemleriyle kasa, ev veya ofis güvenliğini büyük ölçüde sağlamaya devam eder. Akılları en çok kurcalayan kapıyı kilitleyip kilitlememe endişesine son veren ve klasik yöntemleri maziye gömen birçok mekanizma geliştiren Kale Kilit, dayanıklı ve kaliteli sistemleriyle ön plana çıkar. Kale Kilit aynı zamanda çelik kapı üretiminde 6. seviye olarak tanımlanan en yüksek güvenlik seviyesini kullanıcılarına sunar. Darbeli matkap, kavlama çekici gibi oldukça zorlayıcı aletlere karşı etkilidir. TSE onaylı ilk marka olma özelliğiyle de güven kazanan Kale Kilit, korunaklılığı zirveye taşımayı başarır.

Güvenlik ve kontrol sistemleri, hızla ilerleyen teknolojiyle beraber her geçen gün gelişir. Can ve mal sağlığını korumak için ev ve iş yeri gibi yaşam alanlarında özel bir koruma sağlamak büyük önem teşkil eder. Barınma, giyinme, yeme ve içme gibi güvenlik de insanların temel ihtiyaçları arasında yer alır. Bu sebeple en son teknolojiden yararlanan, fonksiyonel sistemleri baz alan ürünler maksimum güvenlik deneyimi için tercih edilir. Kale Kilit, son teknolojiyi kullanarak, kalite ve güvenlik konusunda çeşitli alternatifler sunar. Kabin kilitleri ve donanımları, elektromanyetik kilitler ve kartlı kilitler gibi alternatifler zengin güvenlik önlemleri arasında yer alır. Parmak izli kapı kolu modelleri de yaygın kullanımıyla dikkat çeken ürünler arasındadır. 

Kusursuz Güvenlik için En Çok Hangi Ürün Tercih Ediliyor?

Kişi kimliğinin tespitinde kusursuz bir yapıya sahip olan biyometrik sistemler birçok güvenlik ürününde kullanılır. Bu sistemlerde en yaygın olarak kullanılan, biricik olarak nitelendirilen parmak izidir. Veri tabanına işlenen parmak izi sayesinde cihazlar kolaylıkla tespit yapabilir. Evlerde, iş yerlerinde oldukça fazla tercih edilen parmak izli kapı kolu oldukça kullanışlı ve pratiktir. Özellikle iş hayatında kullanılan bu sistem personel giriş çıkış kontrolünü de kolaylaştırır. Aynı zamanda turnikelerden geçerken kart okutma derdine de son verir.  Sadece iş yerlerinde, plazalarda ya da holdinglerde değil evlerde de kullanımı fazla olan bu ürün, izinsiz giriş çıkışları engelleyerek güvenli bir ortam sağlar. Yaşam alanlarında güvenlik sağlamak için giriş veya oda kapılarında bu kapı kolu modeli kullanılabilir. Gelişen teknolojiyle beraber biyometrik okuyucu kullanılarak tasarlanan parmak izli kapı kolu tercihleri günden güne artış gösterir. 

İşlevsel Kale Güvenliğini Keşfetme Zamanı 

Yaşanılan, vakit geçirilen ya da çalışılan yer, kale gibi korunmayı hak eder. Bu anlamda kapılarda kullanılan parmak izi sistemli kilit tasarımı, özel olduğu için güvenlikten ödün vermez. Kapı kolu parmak izi avantajları kusursuz güvenliğe imkân tanır. Kişiye özel giriş sistemi sayesinde farklı yaşam alanlarında kullanılabilir. Parmak izli kapı kolu kullananlar, tam koruma veoldukça hızlı bir şekilde kapı açma özelliğiyle bu sistemden beklentilerini karşılarlar. Kale parmak izli kapı kolu, işlevselliğiyle tercih listelerinin başında gelir. Evlerde ya da ofislerde parmak izli kapı kolu çeşitleri mat gri ve mat siyah rengiyle estetik açıdan tatmin edici ve modern bir görünüm de kazandırır. 

Özel alanlarını emri altına almak isteyenler, birçok kişiye özel izin verme imkânı sunan bu sistemler aynı zamanda giriş ve çıkışı kontrol etme fırsatı sağlar.  Aynı zamanda kartlı ve şifreli giriş de tanımlanabilir. Mifare kartın içerisindeki bellek sayesinde kişinin kimlik bilgileri, ID numarası sisteme tanımlanarak kullanıcılara güvenli bir kolaylık sağlanır. Sistem 7 cm uzaklıktan okutulabilir özelliğe sahiptir. İstenmeyen kişilerin, özel alanlara girmemesi dışında iş hayatındaki vardiya giriş çıkışlarının, mola aşımlarının ve çalışanlara ait bazı hesaplamaların doğru  yapılması sistemin kullanışlılığıyla kolayca yapılır. Güvenliği sağlayan hem parmak izli kapı kolu hem de kart sistemi kullanılan turnikeler günlük hayatı ve iş hayatını oldukça kolaylaştırır. Bu sistemlerde, bilgiler uzun süre güvenli bir şekilde saklanır ve yayılması da önlenir. 

Karmaşıklıktan Uzak Bu Güvenlik Mekanizması, Hangi Kapı Çeşitlerinde Kullanılabilir?

Yüz tanıma, şifre oluşturma, kart sistemi ya da parmak izi tanıma gibi birçok yöntem ile korunaklılık arttırılmaya çalışılır. Çelik kasalarda, ev ya da ofis kapılarında, özellikle depo ve iş yerlerinde kullanılan bu teknolojik kilit ve alarm sistemleri hem projelere özel hem de bireysel tüketicilere özel olarak üretilir. İşlevselliği dışında aynı zamanda paslanmaz ve sağlam özellikleriyle de ön plana çıkan Kale Kilit kalitesiyle ön plana çıkar. Tüm bu sistemlerle birlikte anahtar unutmak gibi klasik bir problem de çözülmüş olur. Kullanım karmaşasından uzak bir şekilde içeriden ve dışarıdan sadece parmak izi okutularak açılan sistem zaman kaybını önler. 

Parmak izli kapı kolu, hem ahşap hem metal kapılarda kullanılabilir. Tüm silindirli kilitlere uygulanabilme özelliğiyle de ön plana çıkan model akıllı özellikleriyle yüksek güvenlik sağlar. Akıllı alarm sistemi sayesinde 5 kez hatalı girişimde bulunulursa, 10 saniye boyunca alarm çalmakta ve bu uyarıcı özelliği ile güvenlikten asla ödün verilmez. Uzun ömürlü pil gücüyle ortalama 5000 kez açma kapama işlemi de gerçekleştirilir. Kilit üzerinde, her birinin ayrı ayrı işlevleri bulunan 6 farklı led ışığı bulunur. İşlevler farklı renklerle belirtilerek kullanıcıya kolaylık sağlanır. Bu zengin parmak izli kapı kolu özellikleri kullanıcılara pratik ve konforlu bir deneyim sağlar. Aynı zamanda parmak izli kapı kolu fiyatları gelişmiş teknolojisiyle ve kalitesiyle tüketicilerin bütçesini de zorlamayan seçenekler sunar. 

Daha Fazla Göster