Elektrikli Kapı Karşılıkları

Kilit sistemleri geçmişten günümüze gelişerek her ihtiyaca uygun tasarımlar ortaya çıkıyor. Sürgülü manuel kilitlerin basit yapılarından son teknoloji ile hazırlanmış modern yapılı kilitlere kadar, her biri çeşitli amaçlara hizmet ediyor. Günümüzde en gelişmiş sistemleri barındıran elektrik enerjisini kullanarak çalışan kilitler, pek çok farklı kapı tipi için ideal seçimler arasında yer alıyor.

Kale elektrikli kapı karşılığı hem pratik hem de güvenli sistemi ile karşımıza çıkıyor. Gelişmiş teknolojiden yararlanarak modern ve kullanışlı tasarımlar hazırlanıyor. Kale Kilit bünyesindeki ürünlerin her birinde olduğu gibi, elektrikli kapı karşılıklarında da asla kaliteden ödün verilmiyor.

İhtiyaca göre hazırlanmış olan elektrikli kapı karşılıkları modelleri arasından size en uygun olanı seçebilmeniz hiç de zor olmayacaktır. Hem odalara giriş-çıkış için pratiklik sağlama imkânı elde edebilirsiniz. Hem de güvenlik ya da koruma amacı ile odalara yalnızca belirli kişilerin erişebilmesini sağlayabilirsiniz.

Elektrikli Kapı Karşılıkları Nasıl Çalışır?

Bu mekanizma sayesinde kapılar bir uzaktan kumanda, düğme ya da şifreli sistem ile açılabilir. Kale elektrikli kapı karşılığı, güvenlik kapsamında en etkili seçenekler arasında yer alıyor. Bu kapı karşılıkları monte edildikten sonra elektriğe bağlanır ve sistem çalışmaya hazır hale gelir. Özel kart, uzaktan kumanda, şifreli giriş sistemi ya da bir buton ile komut verildikten sonra kapı kilidi açılır. Bu detaylandırmalar sayesinde elektrikli kapı karşılığı monte edilmiş olan kapıları, isterseniz kolay giriş-çıkış sağlamak için, isterseniz de giriş-çıkış eylemini sınırlamak için kullanabiliyorsunuz.

Elektrikli kapı kilit karşılığı bas aç kilit sistemi ile pratik ve işlevsel bir giriş-çıkış olanağı sunuyor. Sistem elektriğe bağlı olduğu için, butona bastığınız zaman kapıdaki kilit otomatik olarak açılıyor. Bu mekanizma çok sık girip çıkılan alanlarda oldukça kullanışlı bir hale geliyor. Aynı şekilde uzaktan kumandalı ya da şifre sistemli olarak çalışan tasarımlar da elektrik bağlantısı sayesinde giriş yapılabiliyor. Bu seçenekler ile hazırlanan kilitler daha güvenli oluşu ile özel alanlarda kullanım için tercih edilebiliyor.

Elektrikli Kapı Karşılıkları Çeşitleri

Elektrikli kapı karşılıkları pek çok farklı tipte ve ölçüde kapı için kullanılabiliyor. Kimi tasarım güvenliği sağlama açısından daha kullanışlı. Hem özel kartlar ile hem de şifreli sistemler ile yalnızca belirli kişiler tarafından giriş-çıkış işlemi gerçekleşiyor. Alana girmemesi gereken yabancıların ya da hırsızlık amaçlı girişlerin önüne geçebilme konusunda oldukça etkili bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda giriş-çıkışlarda yoğunluk yaşanan alanların kapıları için de etkili bir sistem. Bir buton ile hızlı ve pratik şekilde açılan kilitler sayesinde, sık sık açılan kapılar büyük bir zaman tasarrufu sağlamanıza yardımcı oluyor.

Elektrikli kapı kilit karşılığı çeşitleri arasından amacına en uygun olan modeli seçmek mümkün. Kale Kilit bünyesinde standart, multi tip, monoblok tip, serbest geçiş ve mandal ayarlı elektrikli kapı kilit karşılığı modelleri yer alıyor. Bu tasarımlar arasından işinize yarayacak olana karar verebilirsiniz. Elektrikli kapı karşılığı fiyatı mekanizmanın işlevsel detayları, kapıyı tutma kapasiteleri ve yüzey yapılarına bağlı olarak değişim gösterebilir. Kale Kilit bünyesinde yer alan elektrikli kapı karşılıkları modelleri arasından, sizin kullanım amacınıza en uygun olanı seçmeniz hiç de zor olmayacaktır.

Elektrikli Kapı Karşılıklı Detayları

Bu kilit tasarımı demir kapı, cam kapı ya da ahşap kapılarda kullanıma uygun olan modeller arasında yer alıyor. Elektrikli kapı karşılığı ölçüleri çoğunlukla standart olmakla birlikte, özel ölçüler ile de çalışmalar yapılabilir. Manyetik elektrikli kapı kilit karşılığı sistemi sayesinde, kapının kilitlenmesi oldukça pratik bir hale geliyor. Sistem elektriğe bağlı olduğu için, bu elektrik enerjisi sayesinde buton ya da kart gibi bir tetikleyici ile adeta kilide komut vermiş oluyorsunuz. Böylece elektrik gücü ile sistemin mıknatıs özelliği aktifleşiyor ve kapı bu güç ile kuvvetli bir şekilde kilitli hale geliyor. 

Elektrikli kapı karşılığı önerisi olarak, yoğunlukla giriş-çıkış yapılan alanlarda buton ile kullanılan sistemler öne çıkar. Böylece o alandaki kapının hemen pratik bir şekilde açılması sağlanır. Sık giriş-çıkış yapılan ve bir yandan da kapalı kalması istenen alanlar için bir tuşa basarak açılan kapılar en ideal seçimler arasında yer alır. Daha az erişim sağlanan ya da gizli kalması istenen alanlar için de kart ile ya da şifreli sistem ile çalışan modeller tavsiye edilir. Bu tasarım sayesinde hırsız ya da o alana girmemesi gereken kişilerin kapının dışında kalması sağlanır.

Elektrikli kapı karşılıkları arasından özel kart ile açılan sisteme sahip olanlar, çoğunlukla otel kapılarında kullanılmak üzere tercih ediliyor. Bu sayede otellerde oda sahipleri için mahremiyet ve güvenlik en üst seviyeye çıkmış oluyor. Büyük iş yerleri binaları içinde de dilendiği zaman odalarda tercih edilebilir. Böylece belirli katlarda yalnız o bölümden sorumlu çalışan ya da yöneticilerin gidebildiği özel alanlar yaratma imkânı ortaya çıkıyor. Aynı şekilde özel şifreli sisteme sahip elektrikli kapı karşılıkları da bu konseptlerde kullanılabilen bir mekanizma. Bir buton ile otomat dizaynında tuşa basarak açılan kapı tipleri de depolarda ya da hastanelerin bazı muayene odalarında en çok tercih edilen modellerden.

Elbette, elektrikli kapı karşılıkları kişisel tercihlere bağlı olarak evinizde de kullanabileceğin bir sistemdir. Kapı kilitlerinin ana amacı olan güvenlik ve mahremiyet, her yerde ihtiyaç duyabileceğiniz bir özellik. Evinizde de dışarıdan gelenlerin girmesini istemeyeceğiniz bir ya da daha fazla alan varsa, bu elektrikli kapı karşılığı tasarımları ile bir kilit sistemi monte edilebilir.

Daha Fazla Göster