Şifreli Asma Kilitler

Şifleri Asma Kilit Ürünlerimiz ile Tanışın!

Şifreli asma kilit, mekanizma ve şifre korumasıyla çalışan bir güvenlik ürünüdür. Şifre koyulması ile çalışan bu kilit sistemleri, anahtara gerek olmadan rahatlıkla kullanılır. Kilitlerin şifre yardımıyla açılıp kapanabilmesi mümkündür. Şifrenin ne olacağına ise kullanıcılar karar verir. Aynı zamanda, şifrenin hane sayısına uygun olarak tercih edilebilecek asma kilit modelleri üretilmiştir. İsteğe bağlı olarak, 4 şifreli asma kilit satın alınabileceği gibi daha fazla haneye sahip olan şifreli asma kilitler de tercih edilebilir. Bu kilit modelleri, son zamanlarda sık tercih edilen güvenlik ürünlerinden bir tanesidir. Şifreli asma kilit modellerine şifre farklı sayılar kullanılarak koyulur. Sayılardan oluşturulacak şifreyi ise kullanıcılar belirler. Dönen bir mekanizmaya sahip olan şifreli asma kilitlere şifre oluşturulurken, mekanizma üstünde 0’dan başlayarak 9’a kadar olan rakamlar kullanılır. 

Şifre ile çalışan asma kilitler, şifre girilmesi durumunda açılıp yeniden kilitlenmektedir. Genellikle, bu kilit modellerinde şifrenin unutulması durumunda ne yapılması gerektiği de merak konusudur. Asma kilit anahtarı, şifreli kilitlerde yer almadığı için sadece şifre ile bu sistemler açılabilir. Şifreli asma kilit modelleri tasarım yapılarına göre birbirinden farklı üretilir. Buna bağlı olarak, şifreli asma kilitlerin fiyat oranları değişkenlik gösterir. Şifreli asma kilitlerin kullanım alanları da geniş bir kategoriye ayrılır. Bu nedenle, farklı kullanım alanlarında bu kilit modelleri kullanılabilir.

Şifreli Asma Kilit Kullanım Alanları

Şifreli asma kilit modelleri farklı kullanım alanlarına hitap eden ürünlerdir. Çok eski zamanlarda ev kapılarının ya da hayvan barınaklarının kilitlenmesi için asma kilitler kullanılmaktaydı. Ahır içindeki hayvanların çalınmalarını ya da kaçmalarını önlemek amacıyla şifreli asma kilitlerle barınaklar güvenilir hale getirilirdi ve hala daha getirilmektedir. Bunun yanı sıra, kömürlüklerde de bu kilit sistemi kullanılır. Yiyecek depoları, kulübe kapıları ve benzeri yerlerde de şifreli asma kilitlerin kullanımına ihtiyaç duyulur. Kullanım alanları doğrultusunda şifreli asma kilit fiyatlarıda değişkenlik gösterir. Şifreli asma kilitlerin pratik bir kullanıma sahip olması günümüzde de kullanılmasına olanak sağlar. Aynı zamanda, şifreli asma kilitler, bir yerden bir yere rahatlıkla taşınabilir. 

Genellikle, bahçe kapıları, kömürlük depoları, hayvan barınakları ve bahçe gibi yerlerin kilitlenmesi için şifreli asma kilitlere ihtiyaç duyulur. Farklı kullanım alanlarına hitap eden bu kilit sistemleri, farklı fiyatlarda satışa sunulur. Çünkü model olarak şifreli asma kilitler aynı özelliklerde değildir. Buna bağlı olarak, şifreli asma kilitlerin işlevselliği de birbirinden farklı olabilmektedir. İhtiyaca uygun olarak satın alınacak olan şifreli asma kilit fiyatları ise değişkenlik gösterir. Büyük, küçük ya da orta boyuttaki asma kilitler ile farklı mekanların güvenliği artırılabilir. 

Şifreli Asma Kilit Modelleri

Şifreli asma kilit modelleri, farklı amaçlara yön veren ve çeşitli özelliklerde tasarlanan güvenlik ürünleridir. Farklı çeşitleri olan şifreli asma kilitlerin malzeme yapısı ve işlevi birbirinden farklı olabilmektedir. Şifreli asma kilitlerin yapı malzemesi bu ürünlerin birbirinden ayrılmasının temel nedenlerinden bir tanesidir. Genel olarak şifreli asma kilitler, boyutuna, malzeme yapısına ve işlevselliğine göre farklı modellere ayrılır. Mandal ismi verilen demir çubuk bölümü, şifreli asma kilitlerde farklı uzunluklarda üretilir. Buna bağlı olarak da asma kilitlerin kullanım alanları değişkenlik gösterir. Kilidin kullanılacağı yere bağlı olarak mandal uzunluğu tercih edilebilir. Şifreli asma kilitmodellerinde görülen önemli farklılıklardan biri de kilitlerin haznesidir. Asma kilitlerin hazne boyutu birbirinden farklıdır. Bununla birlikte, şekil olarak da asma kilitler seçeneklere ayrılır. 

Şifre ile çalışan asma kilitler, üretildiği malzeme yapısına bağlı olarak dayanıklılığı değişkenlik gösterir. Son derece sağlam malzemelerden üretilen şifreli asma kilitler, güvenliği artıran ürünlerdir. Aynı zamanda, bu kilitlere şifre koyulması anahtarın çalınması gibi durumların yaşanmasını önler. Bu nedenle, sadece kullanıcıların bildiği güvenli bir ortamın oluşturulması şifreli asma kilit kullanılarak mümkün olur. Asma kilit modellerinin farklı özelliklerde olması bu ürünlerin kullanım amaçlarının değişkenlik göstermesine neden olur. Asma kilit sistemler, şifreli kilitlerden farklı şekilde çalışmaktadır. İki parçadan oluşan şifreli asma kilitler ile anahtara ihtiyaç duymadan mekanların korunabilmesi mümkün olacaktır. Asma kilit anahtarlı olarak çalıştığı için kilitsiz olan şifreli asma kilit modelleri kullanıcılara daha cazip gelmektedir. 

Şifreli Asma Kilit Özellikleri

Şifreli asma kilit modelleri, kilit taşımak istemeyen bireylerin tercih ettiği ürünlerdir. Seçenekler arasında yer alan kilit sistemlerinden bazıları, 3 ya da 4 basamaklı şifreleme yapabilecek şekilde tasarlanmıştır. Farklı renklerde ve malzeme yapılarına sahip olan şifreli asma kilitler, spor salonu dolabında yer alan telefon, cüzdan gibi eşyalarınızı muhafaza edecek gibi, yüksek güvenlik gerektiren alanlar için kullanılır. Şifre ile çalışan asma kilitlerin modeline göre basamak sayısı da değişkenlik gösterir. Ancak genel olarak bu kilit sistemleri, anahtarsız çalışan güvenlik ürünleridir. Şifreli asma kilitler farklı renklerde tasarlanabilmektedir. Zamak, alüminyum ve pirinç gibi malzemeler kullanılarak şifreli asma kilit üretimleri yapılmaktadır. Malzeme yapısına göre şifreli asma kilitlerin kullanım amaçları değişkenlik gösterir. Buna bağlı olarak şifreli asma kilit fiyatları da farklı oranlarda satışa sunulur. 

Şifre ile çalışan asma kilitlerin boyutları birbirinden farklı olsa da çalışma sistemleri birbirine çok benzerdir. Boyutlarına uygun olarak şifreli asma kilitleri farklı yerlerde kullanabilmeniz mümkündür. Ürünlerin modelleri farklı olsa da şifre koyma işlemi her kilitte aynı şekilde yapılır. Şifreli asma kilit modelleri, genel olarak basamaklarına özel rakamlar koyularak şifrelendirilir. Şifreleme işlemi yapılırken her şifreli asma kilit modelinde aynı yöntem kullanılır.

Daha Fazla Göster