Dijital Şifreli Kasalar

Sadece ev ya da iş yerlerinde değil bazı otellerde; eşyaların, evrakların, takıların saklanması için özellikle dolap içlerine monte edilmiş elektronik şifreli kasa bulunur. En güvenli yöntem olarak bilinen yere monte ettirilip, üzerine bir örtü örtülerek de kullanılır. Yine duvarlara sağlam bir şekilde monte edilebilir. Kale çelik kasa çeşitleri, gizlilik konusunda hassas ve teknolojik kasa üretimiyle hem ulusal hem uluslararası alanda adından söz ettirmeyi başarır. Güvenlik abidesi olan Kale çelik kasalar, tüketicilerine zengin çeşitleriyle kaliteli bir güvenlik ve koruma deneyimi sağlar. Dijital şifreli kasa, ev ofis tipi kasalar, lüks seri kasalar, ankastre duvar kasaları, dekoratif kasalar, ticari kasalar, yangına dayanımı desteklenmiş evrak kasası, kompakt yaylı arşiv sistemleri ve emanet kasaları  gibi türlerde uygulanan modern teknoloji kullanıcı beklentilerini en iyi biçimde karşılar. 

Elektronik Şifreli Kasa veya Dijital Şifreli Kasa Seçerken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmelidir?

Kıymetli evrak, kıymetli eşya ya da para güvenliğini sağlamak, gelişen teknoloji ile beraber sadece bankaların görevi olmaktan çıkmıştır. Dijital şifreli kasalar veya elektronik kasa kullanımı günlük hayatta oldukça yaygındır. Hem evlerde hem ofislerde kullanım alanları genişleme gösteren bu ürünler kolay kullanıma sahiptir. Özellikle paraların bir banka kontrolünde değil de güvenli bir şekilde istenilen yerde tutmak çoğu kişiye kolaylık ve iç rahatlığı sağlar. Bu güvenlik abidesi kasalar, günümüzde artık değerli ama basit bir kutu olmaktan çıkmış, gelişen teknolojiye ayak uydurarak, çok daha ileri bir boyuta taşınır. Gerek içerisindeki LED ışıklar, gerek profesyonel elektronik veya  şifreleme sistemleriyle bunu kanıtlar. Kasa seçiminde bulunurken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır.  Çünkü önemli olan maddi ya da manevi saklanması gerekenler alelade bir şekilde bırakılmaz. Dijital çelik kasafiyatları,daha çok fonksiyonlarına ve ağırlıklarına göre değişebilir. İyi ve kaliteli bir kasa ağır olmalıdır. Fakat bu ağırlık toprakla değil, çelik kullanımıyla sağlanmalıdır. Diğer bir deyişle ne kadar katmanlıysa, o kadar iyidir. Çünkü katman dolayısıyla ağırlık olarak bir o kadar da artacaktır. Kale kilit, bu konuda kullanıcılarına oldukça yüksek seviyede bir kalite sunar. Paslanmaz çelikten yapılan bu sağlam kasalar oldukça memnuniyet odaklı ve uzun ömürlüdür. Aynı zamanda bulunması gereken bazı güvenlik sertifikaları da mevcuttur. Kasaların, yangına ve hasarlara dayanıklı olması, yangın ve güvenlik sertifikaları bulunması ispatlanmış bir güvenlik deneyimi sunar. 

Elektronik Kasa Şifre Değiştirme ve Belirleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

En çok kullanılan ev, ofis tipi çelik kasalarda ve daha birçok çeşitte mekanik şifreli ve elektronik şifreli olarak üretim yapılır. Kasa yeni alındığında ya da mevcut şifre değiştirilmek istendiğinde, öncelikle kasa kapağının açık, kilitleme sistemlerinin ise kilitli pozisyonda olmasına dikkat edilmesi gerekir. Elektronik şifreli kasalar için ilk kullanım fabrika kurulum şifresi 123456# olarak belirlenir. Fabrika kurulum şifresi değiştirme işlemi yapılacaksa, 74*123456# tuşlanır. Bu tuşlama yapıldıktan sonra 5 kez bip sesi duyulacaktır. Sinyal sesi duyulduktan sonra 1*tuşlanmaktadır. Daha sonra kullanıcı kendi belirleyeceği 6 haneli şifresini girip # tuşlamasını yapmalıdır. Bu tuşlamalardan sonra 3 kez uyarı sesi gelmekte ve 6 haneli şifre tekrar yazılıp # tuşlanmalıdır. Tekrar 3 kez sinyal sesi duyulduğunda şifre değişim işlemi tamamlanmış olur.

Fabrika kurulum şifresi değil, mevcut şifre değişim işlemi yapılacaksa süreç yine aynı şekilde  ilerlemekte sadece başta girilen şifre fabrika kurulum şifresi değil, kullanıcının belirlediği ve değiştirmek istediği şifre olmalıdır. Aynı zamanda kasa elektronik kasa ise ve şifre unutulduysa 3 kere denedikten sonra başka giriş sağlanmamalıdır. Çünkü bu durumda elektronik kısımlar zarar görebilir.

Dijital Şifreli Kasa Nasıl Kullanılır, Özellikleri Nelerdir?

Dijital şifreli kasa büyük, orta, küçük olarak monte edilecek veya kullanılacak yere göre tercih edilir. Örneğin dolap büyüklüğüne göre bir kasa seçmek, kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Temizliği de oldukça basittir. Yalnız kasa temizliğinde kesici ve çizici ürünlerin kullanılmaması gerekir. Cihaza zarar vermemek için nemli bir bez ve sadece su kullanmak yeterlidir. Aynı zamanda elektronik kasa kilidi kısmı 2 yılda bir gres yağı ile yağlanmalıdır. Cihazda, 2 adet 9 voltluk alkalin yassı pil kullanılır. Şifreyi girdikten sonra, # tuşuna basılmalı ve 20 kere bip sesi duyulursa pillerin değişmesi gerektiği anlaşılır. Dijital şifreli kasa; tek kullanımlık şifre, master şifre veya mekanik anahtar ile açılabilir. Yüksek seviye güvenlik sağlayan bu cihaz, mükemmel hafızası sayesinde 125 açılışın kaydını tutabilir. LED ışıklarla kasa içinin aydınlatılmıştır. Şifre girişi için 3 deneme hakkı bulunmakta, 3 kere yanlış şifre girilirse kasanın tuş takımı 5 dakika süreyle kilitlenir. Yaygın olarak kullanılan selenoid kilitleme sistemi ile dayanıklılık ve işlevsellik arttırılır. 

Bu kilitleme sisteminin tutma gücü çok yüksektir ve gövdeleri paslanmaz, dayanıklı çelikten üretilmiştir. Ahşap, PVC, metal ya da çelik kapılarda da kullanılan bu sistem, kasa üretiminde de kullanılarak kaliteyi ön plana çıkarır. Kale Kilit, kullanıcı memnuniyeti ve yüksek kalite anlayışı ile oldukça uygun dijital çelik kasa fiyatları sunar. Son çıkan yeni elektronik kasa modelleri de bireysel kullanıma oldukça uygun olarak üretilir. Bu kasalarda, 3 ile 8 basamaklı sabit şifre belirlenebilir. Yine pil bitmesi durumunda mekanik anahtar ile açılma özelliğine sahiptir. Elektronik kasa fiyatları da oldukça uygun ve kullanıcısının bütçesini zorlamaz

Daha Fazla Göster