Elektromanyetik Kilitler Ve Donanımlar

Güvenlik ihtiyacını karşılamak her dönem için en önemli konular arasında yer almaktadır. Evleri ya da işyerlerini daha güvenli bir hale getirebilmek için birçok alternatif bulunmaktadır. Kapı kilitleri sayesinde insanlar kendilerini daha güvende hissederler. Gerek dış kapılara gerekse iç mekanlara özel farklı kilit sistemleri sayesinde güvenliği korumak daha kolay bir hale gelmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ortaya çıkan yeni birçok kilit sistemi bulunmaktadır. Güvenlik açısında sıkça tercih edilen kilit sistemlerinden biri de manyetik kapı kilidi çeşididir. Manyetik kapı kilitleri karşılıklı mıknatıs ve bunu tetikleyen elektrikli bir sistem ile çalışıp güvenliği korur. Manyetik kilitler hemen her yerde çalışabilir özelliklerde üretilmektedir. Gerek ahşap, gerek cam, gerek çelik gibi birçok alanda çalışma özelliğine sahiptir. Hem endüstride hem de günlük kullanımda güvenlik bakımından tercih edilen manyetik kilitler birçok alanda kullanılabilmektedir. Kolay bir şekilde montaj edilebilmesi sayesinde pratik bir kullanım alanı sunmaktadır. İçerisinde hareketli parçalar bulunmadığından dolayı uzun vadede kullanıma uygun ürünler arasında yer almaktadır.

 

Manyetik Kapı Kilidi

Manyetik kapı kilitleri genel olarak düşük enerji ile çalışan mıknatıs sistemli olan bir kapı kilit çeşidi olmaktadır. Mıknatıslar sayesinde kilitli bir hale gelen kapıda mıknatısın etkili bir biçimde çalışabilmesi için elektrik enerjisine ihtiyaç duyar. Sisteme verilen elektrik sayesinde tutucu bölümde bulunan mıknatıslar devreye girer ve karşılıklı olarak güçlü bir biçimde birbirlerine yapışırlar. Bu şekilde kapanan kapı güvenli bir şekilde korunmak için üretilmektedir. Kapının kilitlenmesi için elektrik gerekli olduğu gibi aynı şekilde açılması için de elektrik gerekmektedir. Aksi takdirde kapının açılması pek mümkün değildir. Buton yardımıyla verilen elektrik sayesinde mıknatıslar birbirini bırakır ve kapının açılması sağlanır. Manyetik kapı kilit sistemi hem yaşam alanlarında hem de endüstri gibi birçok alanda güvenlik artırıcı özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Mıknatısların farklı tutuş güçleri sayesinde oldukça güvenli bir araç olan manyetik kapı kilitleri güvenlik ihtiyacı yüksek olan her türlü kapıda sıklıkla kullanılmaktadır.  Hemen her kapı modeline uyumlu olarak üretilen kapı kilit sistemleri sayesinde istenilen alanda yüksek koruma güvencesi sağlanabilir. Yaşam için oldukça gerekli ürünler arasında yer alan manyetik kapı kilitleri can ve mal güvenliği açısından önemlidir. Basit bir çalışma sistemine sahip olan manyetik kilitlerin aynı zamanda kontrol edilmesi de oldukça kolaydır. Uzaktan kontrol edilebilme özelliğine sahip olan bu sistem özellikle giriş kapılarında büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Kilit sistemleri çeşitli aparatlar ile birlikte kullanıma sunulmaktadır. 

Elektromanyetik Kapı Kilidi

Her ne kadar basit bir yapıya sahip olsa dahi manyetik kilitler güvenlik açısından en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Elektromanyetik kapı kilidi sisteminin içinde mıknatıslar ve bobin yer almaktadır. Bobin üstünde bulunan sarılı teller sayesinde istenilen elektrik akımı oluşmaktadır. Kapı kilitlerinin gövde kısımları manyetik olmayan malzemelerden üretilmektedir. Alüminyum, plastik ya da çelik malzemeler kullanılarak üretilen gövdeler arasında daha dayanıklı bir gövde tercih etmek isteyenler için metal olanları da üretilmektedir. Kale elektromanyetik kilit sistemleri tam güvenlik sunmaktadır. Uzun ömürlü olarak kullanılabilen kilitlerin yan tarafında bir kontrolör bulunmaktadır. Elektromanyetik kilit nasıl çalışır sorusu da oldukça merak edilen konular arasında yer almaktadır. Kullanımı ve kurulumu bakımından kolay olan ve uzun vadede kullanıma uygun olan sistemler sayesinde tam güvenlik sağlanabilir ve aynı zamanda düşük enerji tüketimi yapmaktadır. Ayrıca kullanımı kolay ve uzun vadede kullanıma uygun olduğu için tercih edilen bu güvenlik sistemi üst düzey bir güvenlik sağlamaktadır. Gelişmiş tasarımlar ve üstün özellikleri ile kontrollü bir giriş sistemi sunmaktadır. Yine aynı şekilde manyetik apartman kapı kilidi de apartman kapıları için tam güvenlik sağlamaktadır.

Manyetik Kapı Kilidi Fiyatları

Manyetik kapı kilitleri elektrikle çalışan sistemler olmasına rağmen önemli tesislerde oluşabilecek elektrik kesintilerine karşı kesintisiz güç kaynakları ile çalışabilmektedir. Farklı modelleri ile ön plana çıkan kapı kilit sistemleri ekonomik fiyatları ile de dikkat çekmektedir. Modellerine göre fiyat değişikliği gösteren kilit sistemleri her bütçeye uygun şekilde üretilmektedir. Kale elektromanyetik kilit sistemleri paslanmaz çelikten üretildiği için uzun vadeli olarak kullanıma uygundur. Yüksek bir güvenlik sunan elektromanyetik kapı kilitleri yoğun kaliteli parçalar içermektedir. Manyetik kilitsistemi farklı modellerden oluştuğu için montajları da birbirinden farklılıklar oluşturmaktadır. Kurulum yaparken uzman bir kişiden yardım almak gerekmektedir. Doğru bir şekilde kurulumu sağlanmayan manyetik kilitler tam verim sağlamayabilir. Özellikleri ve manyetik kilit sistemlerine göre fiyat değişikliği gösteren ürünler arasından ihtiyaç gözetilerek tercih yapılabilir. Model ve donanım kapasitesine göre fiyatlandırılan ürünler sayesinde ekonomik fiyatlarla bütçe sarsmayan kapı kilidine sahip olabilmek mümkündür. Manyetik kilit sistemlerinin en büyük özelliği mıknatıslar sayesinde yüksek bir tutunma gücüne sahip olmasıdır. Farklı malzemelerden üretilmiş olan birçok kapı için uygun olan ürünün aynı zamanda elektrik tüketimleri de oldukça düşüktür. Her alanda kullanıma uygun olan sistemler özellikle manyetik dış kapı kilidi olarak kullanılmaktadır. Güvenlik açısından en önemli kapılar dış kapılar olduğundan dolayı tercih edilen bu sistem tam güvenlik sağlamaktadır. 

 

Daha Fazla Göster