Kabin Kilitleri ve Donanımları

Ortak kullanım alanları için güvenli ve pratik olan elektronik kapı veya kabin sistemleri; spor salonlarında, spa merkezlerinde, sağlık merkezlerinde, öğrenci dolaplarında veya şirketlerde özel eşyaların saklanması ve korunmasında kullanılır. Birçok kişinin ortak kullandığı yerlerde, bireyin kendine özgü korunaklı ve özel bir alanının olması gerekir. Eşyaları güvenli bir şekilde saklamak için yüksek koruma sağlayan kilit ve donanımları kullanılır. 

Kale Kilit tarafından yeni nesil teknolojilerle geliştirilen kabin kilit ve donanımları, hayatın her alanında kullanılır. Özellikle ortak yaşam alanlarında güvenlik sağlamak için bu ürünler beklenen performansı gösterir. Farklı alanlarda kullanılabilen elektronik kapı kilidi çeşitleri sıklıkla tercih edilir. Kullanıcı ihtiyaçlarına en iyi biçimde yanıt vermeyi amaçlayan Kale Kilit bünyesinde farklı güvenlik teknolojileri de bulunur. Otel tipi kartlı kilitler, banyo ve wc kilitleri, ofis tipi elektronik kilitler, elektromanyetik kilitler, parmak izli kapı kolları, kabin kilidi gibi zengin çeşitler kullanıcı tercihine sunulur. 

Elektronik Kabin Kilidi Sistemleri Nasıl Kullanılır? 

Elektronik kabin kilidi için şifre veya bileklik ID kullanılabilir. Şifre ile, bileklik ID sistemi ile ya da mifare kart ile açma işlemleri yapılır. Mavi, sarı ve kırmızı renk bileklikler fonsiyonelliğinin yanı sıra görünüşüyle de dikkat çeker. Taşıması oldukça kolay ve estetik olan bu bileklikler işletmelerde oldukça fazla tercih edilir. Kullanan kişinin belirlediği şifre hariç hiçbir şifreyi kabul etmeyen bu elektronik sistemler maksimum güvenlik deneyimi sunar. 

İlk kez kullanıma başlandığında, cihaza yeni bir ID anahtarı gösterilmekte ve 3 kez bip sesini duyduktan sonra ID anahtarı artık yetkilendirme anahtarı olarak algılanır. Bundan sonraki süreçte yetkilendirme anahtarı ile kapı açılıp kilitlenir. Kapının açılması esnasında kart gösterildikten sonra bir kere sesli uyarı alınmakta ve yeşil ışık yanıp söner. Kilitlenmesi esnasında ise iki kez sesli uyarı alınmakta ve kırmızı ışık yanıp söner. Benzer basit yöntemlerle Master ID anahtarı, geçici kod, kullanıcı anahtarı ve sabit giriş kodlarını da sistemlerde ayarlanabilir. Oldukça basite indirgenerek, resimlerle ve net anlatımıyla kullanım kılavuzundan da yararlanılabilir. Kurulum sistemleri çok kolay olan bu anahtarlar oldukça pratiktir. Kale kabin kilidi ayırt etmeden tüm dolap ve çekmecelere uygulanabilir. Şık ve güvenli kilitler arasında camlı kabin kilidi tasarımları da tercih edilebilir.

Kabin Kilit Sistemleri İçin Yüksek Güvenlik Şifreleri Nasıl Belirlenir?

Giriş kodunun başka kişiler tarafından görülmesiyle da öğrenilmesi durumuna karşı belirlenen şifreyi girmeden farklı rakamlar girilebilir. Doğru şifreyi tuşlamadan giriş sağlanan rakamlarla gizlilik korunabilir. Kullanıcı şifresini oluştururken 1’den 9’a kadar rakamlar kullanılır. En fazla dokuz rakam en az ise bir rakam kullanılarak şifre oluşturulması gerekir. Oluşturulan kullanıcı kodu dokuz rakamdan daha fazla olursa, sistem işlemin hatalı olduğuna dair sesli bir uyarı verir. Bu güvenli kilit sistemlerinin pil kullanım süresi de oldukça uzun ömürlüdür. 16.000 kere kilitleme ve açma özelliği mevcuttur. Kabin kilit sistemleri özelliklerinden biri de seviye düşük pil durumunda olduğunda 100 kere daha açma kilitleme işlemi yapabilmesidir. Böylece önceden pil durumundan haberdar olunduğu için mağduriyet de en aza indirilir.

Alışveriş merkezleri, spor salonları, fabrikalar gibi ortak kullanım yerlerinde şifreli kabin kilidi sıklıkla tercih edilir. Kale Kilit, yeni ürettiği şifreli kabin sistemiyle şifre belirlerken seçilen rakam sayısını biraz daha aza indirir. Bu modelde, 4 ile 6 hane arasında şifre belirlenebilir. Tek tuş ile kilitleme özelliğine sahip olması ve sessiz modda çalışabilmesiyle de oldukça kullanışlıdır. Şifreli kabin kilidi, sac ve ahşap tüm dolap kilitlerine uygundur.  Aynı zamanda gömme dolaplar için gömme kabin kilidi olarak da kullanılabilir. Herhangi bir durumda sesli ve ışıklı uyarı sistemiyle kullanıcısına büyük ölçüde kolaylık ve güvenlik sağlar. Örneğin; kabin dolu olduğunda kilit 3 saniyede bir kırmızı renkte yanıp söner. Sağ ve sol olarak çift yönlü ayarlanabilme özelliğiyle de oldukça kullanışlıdır. 

Kabin Kapı Kilidi İçin Alarm Sistemleri 

Alarm sistemi sayesinde herhangi biri ihmal durumu önlenebilmekte ve istenmeyen, yetkisiz birinin müdahalesi engellenebilir. Pil seviyesi belirli bir seviyenin altına düştüğünde düşük voltaj alarmı çalmaktadır. Kilit zorlanır, anahtar okutulmayarak, mandala farklı bir açma işlemi uygulanırsa bip sesi duyularak mavi ışık yanmakta ve belirli bir süre sonra alarm devreye girer. Yine 3 kez kullanılan anahtardan başka bir anahtarla açılmaya çalışılırsa bu alarm sistemi çalışır. Kapının kitlenememesi durumlarında ise 3 saniye gibi kısa bir sürede bip sesi duyulmakta ve alarm 60 saniye boyunca uyarı yapar.

Wc kabin kilidi olarak kullanılan kilit sistemleri de gelişen teknolojiyi mükemmel bir şekilde uygulayarak kullanıcısının talebini yüksek derecede karşılar. Kullanılan yeşil ve kırmızı renkler, kabinin dolu ya da müsait olduğunu gösterir. Özellikle otel odalarında kullanılan bu sistem, kaba bir görüntüden uzak, şık duruşuyla bulunduğu ortama modernlik de kazandırır. Kilitli olduğunda yalnızca kolu çevirerek açılarak kullanıcıyı zorlamaz. Kapı özelliklerine göre, kullanılan kilit sistemlerinin uyumlu olması istenilen performansı sağlamaya yardımcı olur. Yalnız kabin kapı kilitleri yangına karşı dirençli veya duman kontrol kapılarında kullanımı tercih edilmez. Kale Kilit, son derece gelişmiş özellikleri ve sağladığı sonsuz güvenliği ile kapı kilidi fiyatı farklı bütçelere hitap eder. Kabin kilidi fiyatı uygunluğuyla güvenlik ve kalitenin sağlanmasında üstünlüğünü sürdürmeye devam eder. 

 

Daha Fazla Göster