Kale Kapı Pencere Sistemleri - Üretim ve Teknoloji

Sektör Profesyonellerine kusursuz kapı pencere aksesuarları sunabilmek için çalışan Kale Kapı Pencere Sistemleri, 2016 yılından itibaren, Avrupa’nın en büyük entegre kilit üretim tesisi olma özelliğini taşıyan Çerkezköy Fabrikası’nda üretimine devam ediyor. İleri teknoloji ve üretim entegrasyonunun bir arada olduğu yeni fabrikada, tüm ürünler tek bir çatı altında üretilirken, günlük üretim kapasitesi de iki katına çıkıyor. Sadece bölgenin ve Avrupa’nın değil, dünyanın önemli birkaç entegre kilit üretim tesisinden biri olan Çerkezköy Fabrikası’nda, yenilikçi ürünlerine yeni halkalar ekleyen Kale Kapı Pencere Sistemleri, dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor.

Kale Kilit Fabrikası; alkali çinko kaplama tesisi, kalıphane, preshane, montaj adaları ve hatlarından oluşan entegre bir tesistir. Kale Kapı Pencere Sistemleri ürünleri özgün tasarımları sayesinde sektöre önemli yenilikler getirerek sektöre yön vermeye devam etmektedir.

Kale Kilit fabrikasında üretilen ürünler, kendi bünyesinde bulunan kaplama tesisinde kaplanıyor. Kaplama tesisinde en ileri teknoloji kullanılarak standart kaplama yöntemlerine kıyasla çok daha uzun ömürlü ve estetik görünüm sağlayan, aynı zamanda insan sağlığını tehdit etmeyen gümüş renkteki "alkali çinko" yöntemiyle kaplama yapılıyor.

Kaplama tesisi ve sac şekillendirme bölümü, üretim hızını arttıran ve iş gücü hatasını minimize eden otomasyon sistemiyle yönetiliyor. Montaj bölümünde tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek nitelikte ve sayıda hidrolik ve pnömatik, baskı regülâtörlü presler bulunuyor.

Yarı mamul tedarikinin yapıldığı firmalar, Kale'nin kalite anlayışının ve bu konudaki titizliğinin bilincinde olan firmalar içinden seçiliyor. Bu firmalardan temin edilen ürünlerin, Kale’nin kalite kriterlerine uygun olup olmadığı kalite kontrol birimi tarafından değerlendirilerek uygun bulunursa imalata kabul ediliyor.

Uluslararası standartlara uygunluğunun sürekliliği açısından tüm ürünler, fabrikanın laboratuvarında devamlı olarak “sızdırmazlık”, “ömür”, “korozyon mukavemeti” gibi testlere tabi tutuluyor.

Kalite mantığının ön planda olduğu tesislerde bulunan Ar-Ge bölümünde, müşterilerle, PVC ve Alüminyum Profil üreticileriyle yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkan talepler doğrultusunda yeni ürünler planlı bir şekilde geliştiriliyor. ​​