Cam Kapı Aksesuar ve Setleri

Cam kapı aksesuarları, hidrolikler ile birlikte kullanılan bağlantı aparatlarıdır. Cam detaylı, standart ve alüminyum olarak seçeneklere ayrılan bu kapı aksesuarları, farklı kullanım amaçlarına yön verir. Cam kapı kilitleri ve menteşelere montajlanarak kullanılan cam aksesuarlar, güvenli bir ortam oluşturulurken ve cam kapıların güvenle açılıp kapanmasını sağlar. Son derece kaliteli ve dayanıklı aksesuarlar ürün yelpazesi içinde yer alır. Mimari ve özel projelerde de cam kapı aksesuarlarına ihtiyaç duyulur. Standart olarak tasarlanan cam kapı aksesuarları, 6 parçadan oluşur. Hidrolik, alt mekanizma, motor ismi verilen parçaların yanı sıra, alt menteşe, alt parça, üst menteşe, cam kapı kolu, cam kapı kilidi ve cam kapıyı tutmak için tasarlanan üst cam kapı tutucu parçalar olarak sıralanabilir.

Bu ürünler, model olarak birbirinden ayrıldığı için farklı kullanım amaçlarına hitap eder. Cam kapı aksesuarı cam detaylı olarak da tasarlanır. Bu modeller ise 8 parçadan oluşur. Cam kapılar için farklı mekanizmalar ve aksesuarlar üretilir. Temperli camlarda ise cam kapı delikleri mekanizmaya göre ayarlanır. Genellikle cam kapıların mekanizmaları, kullanım alanları göz önüne alınarak tasarlanır. Otel, iş yeri, ev, villa, ofis, AVM, iş merkezi gibi yerlerde cam aksesuar setleri kullanılır. Bu gibi mekânlarda kullanılan cam kapı aksesuarları, farklı çalışma prensiplerine sahiptir. 

Cam Aksesuar Set İçerikleri

Kale cam kapı aksesuarları farklı kullanım alanlarını destekleyen ürünler olduğu için setleri de içerik olarak birbirinden ayrılır. Cam kapı aksesuar seti, modüler bir sistem olarak tasarlanır. Bunun yanı sıra, içeriğinde ana ünite, işlevsel iç parçalar ve paslanmaz geçme kapaklardan oluşan ürünler bulunur. Yer hidroliği, alt ve üst menteşeler, üst düz menteşe, küçük menteşe olarak cam kapı aksesuar set içeriği açıklanabilir. Standart olarak tasarlanan cam kapı aksesuar seti ise modern mimarlığın önemli bir bileşenidir. Çalışma ve yaşam alanlarında artış gösteren yoğunlukta bu setler kendine de yer bulmuştur. Cam kapı uygulamaları için bu setler, ideal aksesuarlardır. Bu setlerin içinde ise yer hidroliği ile alt menteşe bulunur. 

Cam kapı aksesuar setlerinden bir diğeri ise T menteşeli olarak tasarlanan modellerdir. Bu model, cam kapı aksesuarları arasında en fazla tercih edilen setlerden bir tanesidir. Çünkü kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda T menteşeli setler tasarlanır. Kolay kullanımlı olan bu setler, kaliteli, pratik ve son derece dayanıklıdır. Yer hidroliği ve alt menteşeden oluşur. Kolsuz standartlar setler ise düşük seviyedeki hazırlık ile monte edilmek için tasarlanmıştır. Estetik bir görünüşe sahip olan bu setler, cam kapı aksesuarları fiyatları denilince çeşitlilik gösterebileceği gibi uygun fiyatlarıyla da fark yaratır. Bu setler, konseptlere uygun olarak kol seçimi yaparak da kullanılabilir. Yer hidroliği ve bağlantı aparatı seti bu kategorideki ürünler arasında yerini alır. Bu setler, ahşap, demir, alüminyum kapıların yanı sıra, yangın çıkış kapıları için de kullanılabilir şekilde tasarlanır.  

Cam Aksesuarlarının Avantajları

Cam kapı aksesuarları, paslanmaz ve kaliteli özellikte üretilen koruma sağlarken şıklığıyla da ön plana çıkan ürünlerdir. Cam ürünlerin prestijli görünümüne detay katan aksesuarların kullanılırken birçok avantajı vardır. Güvenli, sorunsuz bir şekilde tasarlanan aksesuarların kullanımı mekânlara şık bir detay kazandırır. Genel olarak, şık görünümleriyle mekânlara prestij katan cam kapı aksesuarları, farklı cam kapılara özel olarak üretilir. Katmanlı, sürmeli, balkon, üstten askılı vitrin ve cam kapıların tamamlayıcısı olan birçok aksesuar bulunur. Bu aksesuarlar, sağlamlığıyla kullanıcılara pratik çözümler üretir. Cam kapı aksesuarları sayesinde, cam balkon ya da kapı sistemlerin uzun süre güvenli bir şekilde kullanılabilmesi de mümkündür. Cam kapılarda kullanılan, ahşap ya da cam kulplar, kapıları olduğundan daha estetik gösterir. Bu sayede, kapıları kullanan bireyler, estetik görünümden etkilenirken, aksesuarların işlevselliğinden de yararlanabilir.

Cam kapılarda güvenilir bir şekilde kullanılabilecek birçok aksesuar seçeneği üretilir. Bu aksesuarlar ise farklı kullanım alanlarına hitap eden ürünlerdir. Emniyeti artıran kilit sistemleri de bu kategoriye dâhil edilebilir. Güvenli, sağlam ve son derece kaliteli olan emniyet kilit sistemleri ev içi ya da ofis gibi mekanlar için kullanılabilir şekilde tasarlanır. Cam kapı aksesuarları, asma, cam kilidi, emniyet aparatları gibi farklı seçeneklere ayrılır. Bu seçenekleri ise emniyet ihtiyacının karşılanmasına olanak sağlar. 

Cam Aksesuar Çeşitleri

Kale cam kapı aksesuar seti gibi daha farklı sağlamlıklarda ve özelliklerde tasarlanan birçok cam kapı aksesuar modeli bulunur. Menteşeli olarak tasarlanan cam kapı aksesuarları, cam perde ve kapıları tutan paslanmaz çelik malzemeden üretilir. Menteşeler sayesinde ise camların güvenli bir şekilde kullanılması ve hareket ettirilmesi mümkün olur. Güvenli bir şekilde hareket eden camlar, çıkma ya da düşme gibi durumlar yaşatmaz. Cam ürünlerin uzun ömürlü bir şekilde güvenli ve sessiz bir şekilde kullanılmasını sağlayan cam kapı aksesuarları, konforlu bir kullanıma da olanak sağlar. Katlanır ve sürme seri cam balkon sistemleri, üstten askılı vitrin gibi cam kapıların tamamlayıcı aksesuarı olabilecek birçok ürün grubu bulunur. 

Cam kapılar için yapılan uygulamalarda bütün aksesuarlar, cam kapılara uygun ve kaliteli bir şekilde üretilir. Bunun yanı sıra, yeni teknolojilerden yararlanılarak üretilen cam kapıların kullanım kolaylığı da vardır. Kolay kullanımı destekleyen estetik görünüm de cam kapı aksesuarlarına eklenen bir özellik olur. Farklı modeller arasından yapılacak seçimler, kullanım amaçlarını destekler. Güvenilirlik, kalite ve uzun ömürlü bir kullanım için cam kapı aksesuarları arasından seçim yapılabilir.

Daha Fazla Göster