İç Kapı Gömme Kilitler

İç Kapı Gömme Kilit Ürünleri ile Tanışın!

İç kapı gömme kilit modelleri, farklı kapı tasarımları için kullanılabilen güvenlik sistemleridir. Gömme kilitlerin sensör işlevi bulunur. Bu özellik ise çeşitli kuvvet ve darbelere karşı kilit sisteminin direnç göstermesine yardımcı olur. Dışarıdan herhangi bir kuvvet uygulandığında ya da darbe meydana geldiğinde uyarı sesi sistemi harekete geçirecektir. Kırılma ve kesilmelere karşı da dayanıklı olan iç kapı gömme kilitler, farklı özelliklerde tasarlanmıştır. Dayanıklı oymalı kilitler sayesinde, her türlü mülkün güvenliği sağlanabilecektir. Bu kilit sistemleri birçok farklı şekilde üretilebilmektedir. Gömme kilitlerin kalitesi ise üretildiği malzeme türüne bağlı olarak değişiklik gösterir. Pirinç, nikel, krom ve alüminyum gibi malzemeler kullanılarak gömme iç kapı kilidi modelleri üretilir.

Gömme kapıların malzemelerinin değişkenlik göstermesi iç kapı gömme kilit fiyatları üzerinde etkilidir. Gömme kilitler, kullanıcı amacı doğrultusunda farklı seçenekler arasından tercih edilebilecek ürünlerdir. İç kapı plastik sürgülü mandallı gömme kilitler, ekstra gömme iç kapı kilitleri, çelik iç kapı gömme kilitleri ve klasik gömme oda kilitleri olmak üzere farklı modeller arasından seçim yapılabilir. Kullanım amacı doğrultusunda üretilen gömme kilit sistemleri tercih edilebilir. Gömme kilitlerin kullanılacağı alanın ölçülerine uygun gömme kilit tasarımları yapılmıştır. Dolayısıyla boyutu kapıya uyum sağlayan kilit sistemlerinin satın alınması gerekir. 

İç Kapı Gömme Kilit Aparatları

Gömme iç kapı kilidi, güvenliğe önem veren kullanıcılar tarafından sık tercih edilen ürünlerdir. Farklı birçok modeli olan gömme iç kapı kilitleri, kapının özelliğine göre tercih edilebilecek güvenlik sistemleridir. Bu yönde tasarlanan iç kapı gömme kilit aparatları ise monte aparatları olarak açıklanabilir. Genellikle, evin iç bölümlerine asma kilitler monte edilebilmektedir. Ancak kapı kilitlerini kullanabilmek için farklı aksesuarlar ile iç kapılara bu aparatlar montajlanır. Daha sonra, asma kilitler ile birlikte kilitleme işlemi yapılır. İç kapı gömme kilit aparatları farklı malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Aparatların üretildiği malzemeler ise genellikle, demir olsa da pirinç ya da nikelde kullanılabilmektedir. Bu malzeme alaşımlarıyla üretilen iç kapı gömme kilit aparatları, son derece dayanıklı ürünlerdir. 

İç kapı gömme kilit aparatları, malzeme alaşımlarının paslanmaz olması önemli bir detaydır. Paslanmaz ve dayanıklı olan aparatların satın alınması doğru olacaktır. Genel olarak, iç kapı gömme kilit fiyatları yanı sıra, aparatlarının da dayanıklı olup olmaması fiyatlarını etkilemektedir. Gömme kilit aparatları, ihtiyaçlar doğrultusunda uygun malzeme yapısı tercih edilerek satın alınabilir. Gömme kilitlerin kolay açılabilen özellikleri vardır. Bu tip kilitler için ise özel olarak imal edilmiş anahtarlar bulunur. Bu anahtarlar ise kapıları korunaklı hale getirmek için kilitlenebilir. Kullanıcılar tekrar aynı anahtar ile kolay bir şekilde iç kapı gömme kilitleri açabilirler. 

İç Kapı Gömme Kilitlerin Ölçüleri Standart mı?

İç kapı gömme kilit modelleri, farklı malzemeler ve ölçüler kullanılarak imal edilir. Bu nedenle, iç kapı gömme kilitlerinin ölçüleri standart değildir. Kullanım amacı doğrultusunda ölçü seçimi yapılabilir. Bu özellikteki kilitleri satın almadan önce, kilitlemek istenilen yerin boyutlarının belirlenmesi gerekir. Alınan ölçülere göre kilit düzeni seçilebilir. Seçim yapılırken ise malzeme kalitesine de dikkat etmek gerekir. Piyasa üzerinde birçok dayanıksız ve kalitesiz iç gömme kilit sistemi bulunur. Ancak seçenekler arasında yer alan dayanıklı kilit sistemleri seçilerek, korunaklı hale getirmek istenilen odaya montajlanabilir. Kategoriler arasında yer alan gömme kilitlerin kilit göbeği kısmının kırılmaması için son derece kaliteli malzemeler kullanılır. 

Gömme iç kapı kilidi farklı ölçülerde üretilen güvenlik sistemleridir. Bu nedenle, ölçü unsurunun unutulmaması son derece önemlidir. Örneğin, geniş kapılar için üretilen rozetli kapı koluna uygun kilit sistemleri, seçenekler arasındadır. Bu kilit sistemi, geniş tip ahşap kapılarda kullanılabilecektir. Konveks tip mandallı kapılar için de üretilen iç kapı gömme kilit sistemleri vardır. Kapı modeli ve büyüklüğüne bağlı olarak bu kilit sistemleri tercih edilebilir. Örneğin, sık tercih edilen geniş tip kapılara uygun olan PVC kilitler, son derece kullanışlıdır. Bu kilit sistemleri PVC malzemeler kullanılarak üretilmiştir. Ancak ahşap ve WC kapıları için de üretilen kilit sistemleri bulunmaktadır. Bu yönde üretilen kilit sistemlerinin farklı modellere sahip olması iç kapı gömme kilit fiyatları üzerinde etkili bir durumdur. 

İç Kapı Gömme Kilit Çeşitleri

İç kapı gömme kilit modelleri farklı seçeneklere ayrılır. Kilit sistemleri, evin iç ya da dış kapısında kullanılabilmektedir. Mekanların daha güvenilir hale gelmesi için kilit sistemlerinin kullanılması son derece önemlidir. Bu nedenle, farklı ihtiyaçlar gözetilerek üretilen kilit çeşitleri vardır. Seçenekler arasında yer alan cam kapak kilitler, çekmece-kapak kilit ağızları ve elektrikli kilitler, farklı ihtiyaçları destekleyen modellerdir. İç kapı gömme kilitler, çok amaçlı olarak da üretilebilmektedir. 

Silindirli kilitler, oda kilitleri, kapı kilitleri ve makaralı silindirli kilitler de gömme iç kapı kilidi modelleri arasındadır. Aynı zamanda, sık tercih edilen sürme kapı kilitleri, tirajlı demir kapı kilitleri ve silindir kilit çeşitleri de seçenekler arasındadır. İç kapı gömme kilit modelleri, dış kapılar için üretilen kilitlerden farklı özelliklerde üretilmektedir. Bu nedenle, iç kapı gömme kilit modellerinin kullanım şekli de farklılık göstermektedir. Seçenekler arasında, çok fazla dayanıklı olmasa da elle kırılması son derece zor olan kilit sistemleri de yer alır

Daha Fazla Göster