Acaba Kapıyı Kilitlediniz mi?

Acaba Kapıyı Kilitlediniz mi?

Acaba Kapıyı Kilitlediniz Mi?

Türkiye’de özellikle ev ve iş yerlerinin güvenliği ve gizliliği konusunda en büyük kaygılarından biri hırsızlık olarak görülüyor. Bu tür tehlikelere karşı alınabilecek en basit ve etkili yöntem kapıyı kilitlemek fakat yapılan çeşitli araştırmalara göre, kapıyı kitleme oranları ilginç sonuçlara ev sahipliği yapıyor.

Türkiye’nin %38’lik bir kısmı evden çıkarken kapıyı kilitlemiyor. %49’luk kesimin ise gece yatarken kapıyı kilitlemediği araştırmalarla ortaya çıkıyor. Bu araştırmaya göre katılanların %75’i evine, %81’i ise iş yerine hırsız girmesinden endişelendiğini vurguluyor. Bu araştırma sayesinde kolay bir şekilde nasıl önlem alınacağı da belirlenmiş oluyor. Kapınızı kilitli tutmak, güvende olabilmek için alınabilecek etkili ve basit bir yöntem olarak bulunuyor. 

Basit ve Güvenli Yaşam Alışkanlığı 

Güvenlik alanında yapılan araştırmalar sonucuna göre aslında evden çıkmadan ve gece yatmadan önce basit ama etkili bu alışkanlığın güvenliği sağlama adına ne kadar önemli olduğunu kanıtlamış oluyor. Kapı kilitleri güvenliği sağlama açısından büyük bir önem arz ediyor. Kapı kilidi mekanizması ve kapı kilidi modelleri ne kadar farklı olursa olsun, kilitli olmayan bir kapı kapalı kapı değildir. Kapı kilidi fiyatları ise kapı kilidi modelleri arasında değişiklik göstermektedir. Kapı kilidi ve güvenliği denilince ilk akla gelen Kale Kilit, her kullanıcının evinde ve iş yerinde güvenle zaman geçirebilmesi için her bütçeye uygun yüksek güvenlikli ürünler sunuyor. Kale Kilit imzalı çelik kapı kilitleri arasından kullanım alanınıza ve ihtiyacınıza uygun bir modele ulaşmak son derece kolay.

Kapı Kilidi Çeşitleri 

Kapı kilit sistemleri, basit kullanımları ve kullanışlı yapılarıyla dikkat çeker. Çelik kapı kilidi çeşitleri her kapıya uygun farklı sistemlere sahiptir. Elektronik kapı kilitleri yüz tanıma cihazı, kartlı geçiş kontrolü ve parmak izi cihazı sayesinde farklı sistemlerde kullanılabilmektedir. Bu sistemlerin amacı özellikle personellerin takibi ve geçiş kontrolünü yapmak amacıyla kullanılır. Buton veya uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen elektrikli kilitlerin günümüzde kullanımı oldukça yaygındır. Elektrikli kilit karşılığı, kapının sabit olan kısmına monte edilir. Kapının sabit olan yerinde dil karşılığının değişmesi bu kilidi kullanmak için yeterli olacaktır. Bu sistemdeki dil mekanizması paslanmaz çelikten üretilmesi sayesinde uzun yıllar boyunca sıkıntısız bir şekilde kullanım kolaylığı sağlar. Genel olarak elektrikli kapı kilit çeşitleri güvenle tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer alır. 

Çelik Kapı Kilidi ve Güvenlik Sistemi 

Fonksiyonel çelik kapılar evlere estetik bir görüntü sağlarken; Kale Çelik Kapı kilidi güvenliği ve kullanım avantajı sayesinde oldukça tercih edilir. Türkiye’de ev güvenliği denince ortaya konulan çeşitli araştırmalar mevcuttur. 8 ilde toplamda 3 bin 150 kişiyle yapılan araştırmalar sonucunda, katılımcıların %36’sı çelik kapı kullanımını güvenli bulmuştur. %19’luk bir kısım ise çelik kapı kilitlerinin sağlamlığından yana olmuştur. Kamera sistemlerini tercih eden kısım ise %17’lik bir kesimi kapsamaktadır. Araştırma sürecine dahil olan kişilerin %40’ı ise çelik kapı güvenlik seviyeleri hakkında bilgi sahibi değildir. Kapı emniyet kilidi Kale Kilit sistemleri arasında bireylerin güvenliği için uygun şekilde tasarlanmıştır. Ancak çeşitli durumlarda çelik kapı silindirlerinin değiştirilmesi gerektiği görülmektedir. Örneğin eve hırsız girme, anahtar kaybetme ve taşınma gibi durumlar olmaktadır. Bu durumlarda silindir, uzmanlar tarafından rahatlıkla değiştirilebilir. 

Siz de kapıyı kilitlemenin verdiği eşsiz güvenlik hissini, maksimum dayanıklılık ve yüksek kontrol standartları ile birleştirmek istiyorsanız Kale Kilit ürünlerini tercih edebilirsiniz. Kurulum alanına en uygun Kale Kilit ürünlerine göz atabilir, ihtiyacınız olan ürün için Kale Kilit uzman ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Formu

CAPTCHA