Çelik Kapı Modellerinde Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Çelik Kapı Modellerinde Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Çelik Kapı Kullanmanın Avantajları

Çelik kapılar yalnızca dışarıdan izinsiz girişleri önlemek değil aynı zamanda farklı fonksiyonlar için dizayn edilmektedir. Isı ve ses yalıtımı kaliteli bir çelik kapının özellikleri arasındadır. Ses yalıtımı iyi olan bir çelik kapı sayesinde evinizde müzik dinlerken veya yüksek sesle televizyon izlerken apartmanda komşularınıza rahatsızlık vermezsiniz. Isı yalıtımını sağlayan bir çelik kapının bütçenize katkısı olacaktır. Kapının tabanlarında bulunan süpürgelikler tabana tamamen oturuyorsa böcek, toz gibi istenmeyen canlı ve cisimler içeri giremez. Evinizin hijyenine katkıda bulunan çelik kapılar dilediğiniz malzemelerle kaplanabilir. Kapınızda dilediğiniz tarz dekoratif görüntüyü sağlayabilirsiniz. Kapınızın iç dekorasyonu ile dışa bakan görüntüsünü farklı seçebilirsiniz. Örneğin; kapınızın içe bakan kısmını beyaz, dışa bakan kısmını ahşap kaplama tercih edebilirsiniz. Çelik kapı modelleri evinizin dekorasyonuna estetik bir görüntü kazandırır. Çelik kapı aksesuarları ile kapınızın modeline farklı bir stil katma olasılığınız da vardır. Dürbün, tokmak, kapı kolu gibi aksesuarları zevkinize göre seçebilirsiniz. 

Doğru Çelik Kapı ile Güvenliğinizi Arttırın

Evinizin veya ofisinizin güvenliğini en iyi şekilde sağlamak istiyorsanız mutlaka çelik kapı tercih etmelisiniz. Günümüzde çelik kapı modelleri çeşitli özellikleri ile üst düzey güvenliği sağlamaktadır. Çelik kapı sistemleri hırsızlar ve kötü niyetli kişiler için oldukça caydırıcıdır. Çelik kapılar kilit sistemleri ile güvenlik anlamında türlere ayrılabilir. Basit kilit sistemleri kullanmanız hırsızları engellemeyebilir. Tuzaklı silindir kilitler en etkili güvenliği sağlayan sistemlerdir. Hırsızlar silindirin sadece dış kısmını kırabilir ve içeride kalan kısmını dışarı çıkaramazlar. Bu sayede içeri giremezler ve siz kilit silindiri kırılmış olsa dahi anahtarla kapınızı açabilirsiniz. Günümüzde alarmlı kilit sistemleri de mevcuttur. Multisistem fişeli ve servis sürgülü çelik kapı kilit sistemleri kullanımı çok yaygındır. Dilerseniz şampiyon kancalı sistemler tercih ederek yaşam alanınızda güvenliğinizi arttırabilirsiniz. 

Çelik Kapı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çelik kapı modelleri arasından seçim yaparken öncelikle alanında uzman bir marka tercih etmelisiniz. Kapınızın ölçülerinin evinize uyduğundan emin olmalısınız. Ağır ve kaliteli çerçevelere sahip bir çelik kapı seçmeye özen göstermelisiniz. Basınca ve yüksek sıcaklığa karşı kapınızın dirençli olması dikkat etmeniz gereken en önemli özelliklerden biridir. Seçeceğiniz çelik kapının delinmeye ve dış etkenlere karşı dayanıklı malzemeden üretilmiş olması gerekir. Çok kademeli kilitleme sistemine sahip olan çelik kapı çeşitleri arasından ihtiyaçlarınızı karşılayacak modeli Kale Kapı ürünleri arasından bulabilirsiniz. Kapınıza istediğiniz dekoratif görüntüyü verebilme özelliğine sahip bir model sizin için daha avantajlı olacaktır. Çelik kapı fiyatları ürünün modeline ve üretimde kullanılan malzemelere göre değişiklik göstermektedir. Ödediğiniz fiyata değecek kalitede bir ürün seçtiğinizden emin olmanız gerekmektedir.

Ürün Talep Formu

Formu doldurun, biz size ulaşalım.

CAPTCHA