Çelik Kapının Konut Güvenliğinde Avantajları Nelerdir?

Çelik Kapının Konut Güvenliğinde Avantajları Nelerdir?

Ses ve Isı Yalıtımı için Çelik Kapı

Çelik kapı modelleri, ısı ve ses yalıtımıyla da bütçeye katkı sağlar. Özellikle direkt dış alana açılan kapılarda ısı yalıtımı oldukça önemlidir. Bunun yanında caddeye açılan kapıların da ses yalıtımın olması ev konforuna katkı sağlar. Daha çok tek katlı evlerde ve yazlık evlerde ses ve ısı yalıtımı özelliği ayrıca önem taşır. Ayrıca kapı altında yer alan süpürgeliklerin tabana tamamen oturması sayesinde dış alandan içeri böcek, toz benzeri yabancı canlı ve cisimlerin girmesi engellenir. Aynı zamanda laminat, ahşap Amerikan ve ahşap kaplama gibi farklı kaplama malzemeleri sayesinde kapılar oldukça şık durur. Kapının içi ya da dış alana açılmasına bağlı olarak kaplama şekli değişkenlik gösterir. Ayrıca farklı renk uygulamalarının mümkün olması da çelik kapı avantajları arasında sayılabilir. Hem yalıtımlı hem de dekoratif kapılar sayesinde evlerin girişleri ayrı bir estetik ve zarafet kazanır. 

Çelik Kapılarda Kilit Sisteminin Avantajları

Çelik yapısının ve diğer aksam ve aksesuarlarının yanı sıra çelik kapılarda en önemli ayrıntı kilit sistemidir. Çelik kapı kilit sistemleri karmaşık gibi görünse de oldukça kullanıcı dostu olarak tasarlanmıştır. 10’dan fazla farklı noktadan kilitleme yapması ve 4 farklı fonksiyona sahip olması sayesinde maksimum güvenlik garantisi verir. Süper, klasik ve şampiyon kilit olmak üzere üç farklı kilit sistemi isteğe bağlı olarak müşteriler tarafından tercih edilir. Her üç kilit sisteminde de evden çıkışlarda kapının kilidinin tamamen kilitlenmiş olduğundan emin olunması önerilir. Klasikte kilit sistemi silindirik olurken süper kilit sisteminde kanca şeklinde tasarlanmıştır. Süper kapılarda hizmetli kilit sistemine ek olarak ayrıca ikinci bir kilit sistemi daha vardır. Şampiyon kilit sistemi 3 yukarı 3 aşağı olmak üzere kancalardan oluşur. Kilitler hem yuvaya girer hem de kapının kasasını tutar. Özellikle eski binalarda şampiyon kilit sistemi önerilir. Bu kapı modelinde de çelik kapı emniyet kilidi olarak 2. bir kilit sistemi daha vardır.

Konutlarınızın Güvenliği için İdeal Çelik Kapılar

Çelik kapı derken başlı başına bir sistemden söz edilir. Çelik kapıların profiliyle, kilit sistemiyle hatta süpürgeliği, kaplaması ve aksesuarlarıyla ahenk içinde çalışan yapısı vardır. Klasik çelik kapılarda sistem biraz daha basitken süper ve şampiyon modellerinde kanca şeklinde kilit sistemleri konutların tam güvenliğini sağlama konusunda iddialıdır. Yeni konutlarda ya da kapı değiştirilmek istendiğinde çelik kapı ölçüleri alana göre rahatlıkla ayarlanabilir. Monte edilirken boşluk kalmaması önemli olduğundan çelik kapılar dış müdahaleleri engelleyecek şekilde monte edilir. Ayrıca farklı çelik kapı kilidi ile evlerin güvenliğini sağlamak mümkündür. Bazı modellerde iki farklı kilidin olması farklı insanlarda anahtar olduğunda işe yarar. Anahtarın birini pasif hale getirmek isteyen ev sahibinin kanca kilitleri kilitleyerek kapı kilidini bloke etmesi yeterlidir. Konutlarınızın güvenliği için Kale Çelik kapı modellerimizi vakit geçirmeden inceleyebilir, uzman ekibimizden ürünlerimiz hakkında teknik destek alabilirsiniz.

Ürün Talep Formu

Formu doldurun, biz size ulaşalım.

CAPTCHA