Değerli Eşyaların Korunmasında En Sık Yapılan 7 Hata

Değerli Eşyaların Korunmasında En Sık Yapılan 7 Hata

Değerli Eşyaların Korunmasında En Sık Yapılan 7 Hata

Hem maddi hem de manevi değeri olan eşyalarımızın korunması hepimizin birinci önceliğidir. Değer verdiğimiz eşyalarımızı ya da birikimlerimizi korumak için ise çeşitli yöntemler seçeriz. Bazen iş yerimizde bulunan çelik kasa gibi ürünlerden faydalanırız bazen de bankalarda bulunan kasaları tercih ederiz. Evde değerli eşya saklama konusunda ise çeşitli yöntemler var. Ancak yine de maddi ve manevi olarak değerli olan eşyalarını genellikle hırsızlık sonucunda kaybeden çok sayıda kişi var. Evinde ya da iş yerinde demir parmaklık olanlar ya da hırsızlığa karşı sigortası bulunanlar için bile sıklıkla yapılan hatalar, maddi ve manevi değeri olan pek çok eşyanın kaybına yol açmıştır. Bu nedenle eşyalarımızı saklarken yaptığımız hataları sizin için derledik. Peki, değerli eşyalar nasıl saklanır?

 

1-Sizin Aklınıza Geliyorsa Hırsızın da Aklına Gelir

Evde olmayacak yerlere kimsenin aklına gelmez diye sakladığımız eşyaların güvende olduğunu söylemek çok doğru değil. Çünkü sizin aklınıza gelen yerler hırsızın da aklına gelebilir. Bu nedenle evde eşya saklamak için en doğru yol çelik kasalardan faydalanmaktır. Değerli eşyalar için uygun bir kasa bulabilirsiniz. Bunun için çelik kasa modelleri araştırarak işe başlamanızı tavsiye ederiz. Çelikkasa fiyatları oldukça çeşitli, beğendiğiniz modele göre değişkenlik gösteren ve her bütçeye uygun çelik kasaları Kale’nin internet sitesinde bulabilirsiniz. Değerli eşyalarınızı evde saklamak istiyorsanız ihtiyacınıza uygun bir Kale Çelik Kasa sizin için yeterli olacaktır. Çok sayıda modeli ve şık tasarımı ile Kale Çelik Kasa şifreli modelleri de değerli eşyalarınızın korunmasında önemli rol oynar. Ayrıca Kale Çelik Kasa ürünleri hafif olması için tasarlandığı için taşınmasında da kolaylık sağlar.

2-Olmaz Olmaz Demeyin!

Değerli eşyalarımızın hepsini, hepsi olmasa da en azından bir kısmını evde, ne zaman istersek ulaşabileceğimiz şekilde bulundurmak isteriz. Değerli eşya saklama yöntemleri konusunda çok farklı tavsiyeler var. Ancak uzak durmanız gerekenler evde, arabada ya da iş yerinde saklamak. Özellikle insan sirkülasyonunun çok olduğu bir yerde çalışıyorsanız, evinizde sürekli misafir ağırlıyorsanız ya da arabanızı her gün ve kalabalık yerlerde kullanıyor, özel otopark imkânınız bulunmuyorsa, buralarda saklamanız çok tavsiye edilmez. Değerli eşya kasası gibi bir özel bölmeniz yoksa eşyalarınızı tamamen koruma altına aldığınızı düşünmeyin. Çünkü olmaz denen çoğu şey günümüzde gelişen teknoloji ile olur hâle geldi.

3-Düşünülmez Sandığınız Çözümler Düşünülebilir

Evde eşya saklama konusunda yapılan yanlışlardan bir diğeri de eşyaların içine özel bölmeler yaparak eşya saklamaktır. Örneğin; kedi kum kabının içine, merdiven basamaklarına, evin bahçesine, meyve ve sebzelerin altına saklama yöntemi ile en popüler olanlardır. Ancak bu yöntemler yine de hırsızları durdurmaya yetmez.

4-Ben Sürekli Evdeyim, Bizim Eve Hırsız Girmez Demeyin!

İnsanların yaşadığı en büyük yanılgılardan biri de evlerine asla hırsız girmeyeceği konusudur. Sürekli evde olmak imkânsız olduğundan dolayı hırsızların hedefi olmaktan da kurtulamazlar. Evde olsanız bile hırsızlık olayının yaşanması muhtemeldir.

5-Evde Gizli Bölmeler Oluşturmak

Bir diğer yaygın çözüm ise evde değerli eşya saklama yerleri oluşturup, altın, para ya da banka cüzdanı gibi varlıkların çoğunlukla bu yerlere saklanmasıdır. Bu durum da bulunmaya açık yetersiz bir önlemdir.

6-Profesyonel Bir Güvenlik Sistemi Edinmemek

Değerli eşyalarınızı evde saklamak konusunda kararlıysanız ve çelik kasa sahibi değilseniz, Kale Alarm sistemlerinden birinden faydalanabilirsiniz. Bu durumda siz evde yokken ve geceleri bile evinizin sürekli güvenli olduğundan emin olabilirsiniz.

7-Yanlış ve Yetersiz Güvenlik Sistemlerine Yönelmek

Bu konuda en doğru adım yetkililerden bilgi almaktadır. Kale Alarm güvenlik sisteminde alarmın etki alanına dışarıdan bir giriş olması durumunda hareket algılayıcı sensörler sayesinde sistem harekete geçer ve istenmeyen sonuçlar doğmasını engeller. Ayrıca Kale Alarm, alarmın şekline göre gerekli olan tüm kurumları da sizin yerinize bilgilendirir. Bu sayede siz evde olun ya da olmayın fark etmeksizin değerli eşyalarınızın güvenliği sağlanır.

İletişim Formu

CAPTCHA