Doğru Kilit Sistemi Seçiminin Püf Noktaları

Doğru Kilit Sistemi Seçiminin Püf Noktaları

Doğru Kilit Sistemi Seçiminin Püf Noktaları

Evinizin ya da iş yerinizi hırsızlara karşı korumak için başvurabileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır. Akıllı alarmlar, çelik kasalar ve kapı kilit sistemleri bu önlemlerden bazılarıdır. Günümüzde akıllı kilitler dışında çelik kapılarda kullanılan kilit sistemleri de oldukça yaygınlaşmıştır. Özellikle evlerde çelik kapı çok fazla kullanılmaktadır. Kale Kilit her geçen gün kendini geliştirmeye devam etmektedir. Kullanıcıların güvende tutmak istedikleri ortama ve karşılaşabilecekleri güvenlik tehditlerine karşın etkili ürünler tasarlamaktadır. Ev kilit sistemleri sayesinde evde olsanız da olmasanız da içiniz rahat edebilir.

Akıllı Kilit Sistemleri ile Eviniz Güvende!

Günümüzün gelişen teknolojilerinden faydalanarak pek çok farklı çalışma prensibine sahip akıllı kilit sistemleri tasarlanmaktadır. Farklı kilit sistemlerinin çalışma şekli, yapısı ve fonksiyonları farklı olabilir. Ayrıca kullanılan kapı çeşidine göre uygun kilit sistemi seçimi de önemlidir. Klasik kilit sisteminin yanı sıra şampiyon ve süper kilit sistemi seçenekleri de mevcuttur. Klasik kilit sisteminde 4 milden oluşan ana kilidin yanı sıra altta ve üstte üçer tane çelik mil bulunmaktadır. Maymuncuk gibi ekipmanlar kullanarak açılmaya dirençlidir. Emniyet mandalının dışında 3 tur kilitlenebilir özelliğe sahiptir. Şampiyon kilit sisteminde özel çelik çift kanca düzeneği bulunmaktadır. Bu sistem sert ve zorlayıcı aletler ile açılmaya dayanıklıdır. Şampiyon kilit sisteminde bulunan ana kilit ile alt ve üst kilidin birleşiminde oluşan ‘interlocked’ adı verilen özellik süper kilit sisteminde de mevcuttur. Kapının alt ve üst kısmında üçer adet mil bulunmaktadır. Bu miller tek kumanda ile kilitlenip açılmaktadır.

Her İhtiyaca Uygun Kilit Sistemleri

Silindir şeklindeki kilitler hem yüksek güvenlik sunmakta ve hem de darbe ve zorlanmalara karşı dayanıklıdır. Çelik monoblok kilit sistemleri iki turlu olarak tasarlanmıştır. Gömme menteşeli kapılarda uygulanabilen multisistem kilitler ise üç turludur. Ayrıca gizli emniyet kelepçesi bulunmaktadır. Kale kilit sistemleri arasında her kapı türüne ve ihtiyaca göre ürün bulmak mümkündür. Markaya ait güvenlik sistemleri her daim yüksek kalitede, üst düzey güvenlik sunacak şekilde üretilmektedir. Güvenlik sistemlerinde dayanıklılık en önemli kriterlerden biridir. Marka da tüm bunları göz önünde bulundurarak ürünlerini kullanıcılara sunmaktadır.

Farklı Fonksiyonlara Sahip Kale Kilit Sistemleri

Kale kilit güvenlik sistemleri hem evlerde hem iş yerlerinde farklı ürünler ile güvenliğinizi sağlamaktadır. Elektronik kilit sistemleri günümüzde yaygın şekilde tercih edilmektedir. Bu sistemlerin en büyük avantajlarından biri pratik şekilde çalışmasıdır. Kart ve şifre gibi farklı yöntemler ile çalışabilen elektronik sistemler dış müdahalelere karşı tam koruma sağlamaktadır. Şifreli kilit sistemleri ise yanınızda kart taşımanıza gerek kalmadan kendi belirlediğiniz şifre ile kilidi açmanıza olanak tanıyor. Ayrıca kartlı sistemlerde kartı kaybetme gibi sorunlarla da çok sık karşılaşılmaktadır. Bunun dışında şifreli sistemlerde eve ya da iş yerinde bazı bölgelere, yalnızca girme yetkisi olan kişilerin bileceği şekilde ayarlanabilir.

Kilit Sistemi Nasıl Seçilmelidir?

Kilit sistemleri evinizde ya da iş yerinizde bulunan kapının materyaline, modeline ve gereken güvenlik derecesine göre seçilmektedir.

Kilit Sistemlerinde Kalite Neden Önemlidir?

Evde ya da iş yerlerinde güvenliğinizi emanet edeceğiniz kilit sistemlerinin darbelere dayanıklı, yüksek kalite materyallerden üretilmiş olması önemlidir. Hem tam güvenlik sağlaması açısından hem de daha uzun yıllar kullanım imkanı sunması için yüksek kalite ürünler tercih edilmelidir.

Elektronik Kilit Sistemleri Nerelerde Kullanılmalıdır?

Elektronik kilit sistemleri evlerin dışında banka, kafe, mağaza gibi pek çok işletmede de güvenlik yöntemi olarak kullanılmaktadır.

İletişim Formu

CAPTCHA