Ev Değiştirirken Güvenliğinizi de Tazeleyin: Kapı Kilidi Değişimi

Ev Değiştirirken Güvenliğinizi de Tazeleyin: Kapı Kilidi Değişimi

Ev Değiştirirken Güvenliğinizi de Tazeleyin: Kapı Kilidi Değişimi

Ev değiştirmek her ne kadar zahmetli bir süreç de olsa, her bakımdan yenilenmek anlamına gelir. Yeni bir muhit, yeni komşular size yeni ve taze enerjiler sunacağı için değerlidir. Tüm bunların yanı sıra eskileri değiştirdiğinizde güvenlik açısından da yenilenmiş olursunuz. Tam da bu yüzden yeni bir eve taşındığınızda yapacağınız ilk iş kapı kilidi yenileme işine girişmektir. Sizden önce orada oturanların ya da ev sahibinin o evin anahtarlarına hala sahip olabileceği düşüncesi her yeni taşınan kişinin aklının bir köşesinde durur. Dolayısıyla kilit değiştirme konusunu bir an önce halledip evin ve içinde yaşayacakların güvenliğini garanti altına almak her daim birincil öncelik olur. Tabi ki, bu değişimi yaparken maksimum güvenlik sağlayacak yeni bir kapı kilidi satın almak oldukça önemlidir.

Kısacası paslanmaz çelikten üretilmiş, birbirinden güvenli ve sağlam kilitler kullanırsanız yeni taşındığınız evin güvenliği için endişe etmenize gerek kalmaz.

Bu Kapı Kilidi Çeşitleri ile Güvende Kalın

Hayatın her alanında olduğu gibi yaşam alanlarında da huzuru ve konforu sağlamak adına belli başlı güvenlik önlemleri alınması gerekir. Hele ki hiç bilmediğiniz bir çevreye taşındıysanız, tedbirleri almaya kapı kilidinden başlasanız iyi olur. Kale’nin; kapı kapandığında otomatik kilitleme özelliği bulunan akıllı çelik kapı kilidi, çoklu sistem fişeli ve servis sürgülü çelik kapı gömme kilidi ve kancalı çelik kapı gömme emniyet kilidi gibi her biri en iyi derecede güvenlik elemanı konumundaki kilit sistemlerinden ihtiyacınıza uygun olanını seçerek güvende kalabilirsiniz. Sürgülü kapı kilidi çeşitleri; asma, gömme ve gizli kilit modelleri gibi ağır bileşimlerden üretilen kilit çeşitleri, kapının kötü niyetli kişiler tarafından açılmasını zorlaştırarak daha yüksek güvenlik sağlıyor. Kısacası eski kilidinizi yenisiyle değiştirme fikrini uygularken son teknolojili ve yüksek güvenlikli kilit sistemlerine göz atmanız faydalı olabilir.

Çelik Kapı Kilidi Nasıl Değiştirilir?

Yeni evinize taşınmadan önce kapınızın kilidini değiştirmek istiyor ama ‘Kapı kilidi nasıl değiştirilir?’ bilmiyorsanız, o halde yazımızın devamını okuyarak kapı kilidi değiştirme hakkında bilgi edinebilirsiniz. Öncelikle kilide uygun bir kapı kilidi göbeği seçimi yapmanız gerekiyor. Uygun göbeği seçtikten sonraki adım kilit vidasının sökülmesi. Eğer bu vida oldukça eski ve paslıysa kolayca sökmek ve işinizi kolaylaştırmak için uygun kimyasallardan veya herkesin evinde bulunan yağlardan yararlanabilirsiniz. Vida sökme işlemi de tamamlandığında eski kilit ve göbek yerinden çıkartılarak yeni kapı kilidi mekanizması düzgünce yerleştirilmeli. Dış kapının kilidi değiştirildikten sonra gerek duyulması halinde evin odalarının kapılarına da el atılabilir. Bu iş için de Kale’nin galvaniz kaplamalı çelik gövdesi, paslanmayı önleyen özellikteki krom sürgüsü ve çift yöne çevrilebilen mandalıyla her boyut ve çeşitten iç kapı kilidi güvenlekullanılabilir.

Kapı Kilidi Seçerken Neye Dikkat Edilmeli?

Evlerimizin dışarı açılan ana noktaları olan kapılar, imalat aşamasında uzun vadede sağlamlık ve güvenlik sunmak amacıyla belli malzemeler kullanılarak ve belli işlemlerden geçerek üretiliyor. Sonuç olarak bizlere kadar ulaşan kapı kilidi ürünleri; paslanmaz çelik, pirinç, döküm, nikel kaplama veya galvanizli sac gibi sağlam ve uzun yıllar dayanıklı malzemelerden üretildiği için evlerimizi kötü niyetli kişilere karşı koruma işinde büyük bir rol üstleniyor. Ayrıca sadece kapı kilidi değil, kilit kısmı üzerine uygulanan sürgülü zincir ya da ek anahtar deliği tercih edilerek de yaşam alanlarında ek güvenlik sağlanması mümkün. Siz de yeni taşınacağınız ev için kilit değiştirmeyi düşünüyorsanız, Kale’nin sağlam ve ekstra güvenlikli kilit sistemlerine göz atıp ürünleri her cebe uygun kapı kilidi fiyatları ile satın alabilirsiniz

İletişim Formu

CAPTCHA