Ev Taşıma Sürecini Kolaylaştıracak 6 Öneri

Ev Taşıma Sürecini Kolaylaştıracak 6 Öneri

Ev Taşıma Sürecini Kolaylaştıracak 6 Öneri

Belki halihazırda bulunduğunuz eve sığamadığınız belki de daha yeni bir eve taşınmak istediğiniz için bu yeni hazırlık aşamasına başlıyor olabilirsiniz ancak işin eğlenceli kısmı şimdi başlıyor. Adresinizin kayıtlı olduğu tüm resmi kurumlara, taşındığınız yeni ikamet yerinizi bildirmeniz, elektrik aboneliği gibi müşterisi olduğunuz firmalar ile ilişiğinizi kesmeniz ve taşınacağınız yer için gerekli işlemleri tamamlamanız, birçok yer için adres değişikliği yapmanız, eşyalarınızı paketlemeniz ve ev taşıma için genel bir hazırlık yapmanız gerekiyor.

Taşıma Sürecindeki İlk Aşama

Taşıma kararınızı verdiğiniz andan itibaren ilk aşamada gerçekleştirmediğiniz sürece her aşamada ayağınıza bağ olabilecek bazı şeyler ortaya çıkabilir. Bunlardan ilki hangi eşyaların sizinle birlikte yeni eve taşınacağına karar vermenizdir. Ev içerisindeki her odaya girip, her çekmeceye bakıp nelerin kalmasına karar vermeniz ve özel paketlemeye ihtiyaç olan ürünleri listelemeniz önemlidir. İhtiyaç duymadığınız ev eşyalarınızı yeni eve taşınmak için yük etmemeniz faydalı olabilir. Bunun için kullanılmayan eşyaları ayıklayarak kullanılmayanları geri dönüşüme atabilir, kullanılabilir eşyaları ise ihtiyacı olan birilerine verebilirsiniz.

Resmi İşlemleri Başlatın

Taşınırken ev nasıl toplanır konusunda hangi eşyaları tutacağınız, hangilerini bağışlayacağınız aşamasına karar verdikten sonra profesyonellerden yardım almanın vakti gelmiştir. İşinde profesyonel firmaları araştırdıktan sonra ve fiyat aşamasında da anlaştıktan sonra taşınma işlemini resmen başlatmış sayılırsınız. Eğer taşınma işlemi sırasında konaklamaya ihtiyacınız olacaksa otel ayarlamalarını yapın, gerekli uçak biletlerini alın. Taşıma işlemleri için ambalaj siparişlerini de vermeyi unutmayın. Sigortalarınızla ilgili güncelleştirmeler yapılmasına ihtiyaç olup olmadığı hakkında bilgi almak için acentelerinize giderek gerekli ise işlemleri başlatın.

Düzenli Paketleme ve Kolay Taşınma

Ev taşıma püf noktaları açısından en önemli aşamadan birisi paketleme işlemlerinin özenle yapılmasıdır. Bu aşamada özenle gerçekleştirdiğiniz her bir işlem sizi yeni evinize çok daha kolayca ulaştırır. Beraberinizde taşımanız gereken değerli eşyaların fotoğraflarını çekin ve bunları ayrı ayrı paketleyin. Bunun yanı sıra nadiren kullandığınız eşyaları şimdiden paketlemeye başlayabilir, sıkça kullandığınız eşyaları ise taşıma öncesi son zamanlarda paketleyebilirsiniz. Taşıma ve paketleme işlemleri sırasında her paketlenen eşyanın listesini ve nereye ait olduğunu listeye yazabilir ve aynı zamanda paketlerin üstüne etiketleyerek taşıma işlemini çok daha kolay hale getirebilirsiniz.

Gerekli Bakımları Gerçekleştirin

Taşınma işlemi birkaç gün veya 1 hafta sürebileceği için eşyalarınız ile ilgili gerekli bakımları gerçekleştirmeyi unutmayın. Bilgisayarınızda bulunan fotoğraf, video gibi sizin için önemli olan her dosyayı harici bir diske veya bulut ortamına yedekleme yoluyla dosyalarınızı güvene alabilir, taşıma eşyasında eşyalarınıza hasar gelmesi durumunda hassas dosyalarınıza yedekleriniz ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ev taşıma teknikleri için bir diğer önemli nokta ise evcil hayvanlarınız için gerekli ayarlamaları yapmanız ve yeni ev macerasına hazır olduklarına emin olmanızdır. Evinizde bulunan klima vb. taşınması gerekebilecek diğer elektronik eşyalar için ise servislerden yardım alarak taşıma işlemine hazır hale getirin.

Ödemeleri Gerçekleştirin ve Planları Doğrulayın

Taşınma işlemine iki hafta kala anlaşma gerçekleştirdiğiniz taşıyıcı şirket ile beraber hazırladığınız planın üzerinden geçerek ev taşıma tüyoları çerçevesinde her adımı doğrulayın ve gerekli taşıma kapasitesine sahip olduklarından emin olun. Deponuzda bulunan eşyaları taşıdığınızdan emin olduktan sonra temizlik işlemlerini gerçekleştirin ve aynı zamanda kuru temizlemeye verdiğiniz eşyaları teslim almayı unutmayın. Taşınma işleminin gerçekleşeceği zaman kesinleştikten sonra gerekli izin işlemlerinizi çalıştığınız iş yerine bildirmeyi unutmayın.  Halıları ve kilimleri de temizleyerek taşıma işlemlerine hazır hale getirin.

Son İşlemleri Gerçekleştirin

Taşınmak için son haftaya gelindiğinde ise işlerin büyük bir kısmının tamamlanmış olması gerekmektedir. Ev taşıma malzemeleri ile gerekli koşullara uygun şekilde her ürünü paketleme işlemini tamamlayın ve aynı zamanda beraberinizde kullanmanız için ekstra parça kıyafeti yanınıza almayı unutmayın. Taşınma macerasında kullanabileceğiniz tıbbi malzemelerin yanınızda bulunduğundan emin olun ve evinizde bulunan büyük elektrikli ev aletlerinin bağlantısı kesmeyi unutmayın.

Artık yeni evinize yerleştiğinize göre, taşındığınız yeni evde kendinizi güvende hissetmek ve olası riskler karşı hazırlıklı olmak için Kale Kilit ürünlerini keşfedin! Evinizin ihtiyacı olan yeni kapıyı ve kilit ürünlerini inceleyerek sizin için ideal olan ürünü bulabilirsiniz.

İletişim Formu

CAPTCHA