Kale Kilit Panik Bar ile Riskli Durumlarda Güvenli Çıkışlar

Kale Kilit Panik Bar ile Riskli Durumlarda Güvenli Çıkışlar

Kale Kilit Panik Bar ile Riskli Durumlarda Güvenli Çıkışlar

Yaşam alanlarınızda konforla güvende hissetmeniz için tasarlanan Kale Kilit ürünleri arasında yer alan panik barlar, sizlere, özellikle acil durumlarda en iyi şekilde fayda sağlayacak şekilde üretilmektedir. Panik bar yangın kapısı başta olmak üzere riskli durumlarda acil çıkış yapılması gereken alanlarda yer alan kapılarda kullanılan panik bar, bu ortamlardan en kısa sürede çıkış yapabilmenize olanak sağlamaktadır. Bir bütün olarak ele alındığında panik barlar; güvenlik, emniyet, estetik ve bütünlüğü sağlayan kilit sistemleridir.

Kale Kilit İmzalı Panik Barlarla Her Koşulda Güvende Kalın

Panik barlar, yalnızca yangın söz konusu olduğunda değil herhangi bir panik durumu söz konusu olduğunda güvenli ve hızlı çıkış açısından ihtiyaç duyulan konforu sağlamak üzere tasarlanmaktadır. Kale Kilit tarafından üretilen panik bar kolu, tek kanat, çift kanat, dik kilitlemeli ve gömme kilit tek kanat olmak üzere farklı çeşitlerle tasarlanmaktadır. Kaçış kapılarına uygulanan bu özel güvenlik kolu, insan hayatını korumak ve kurtarmak amacına en iyi şekilde hizmet edecek şekilde geliştirilmiştir.

Güvenlik risklerinin söz konusu olduğu anlarda ilgili ortamdan en güvenli ve hızlı şekilde ayrılabilmek çok önemlidir. Bu noktada da panik barların temel çalışma prensibi ön plana çıkmaktadır. Panik barlar, kapıların kilitli olduğu durumda dahi kaçış yönüne doğru ve her zaman kaçışa olanak sağlayacak şekilde tasarlanmaktadırlar. Her zaman kaçış yönünde, dışarıya doğru açılan kaçış kapılarına gelindiğinde, kullanıcı panik bara basarak itebilir ve kapı kilitli olsa dahi yüklenerek kapıyı açabilir. Bu şekilde can güvenliğinin söz konusu olduğu her anda panik bar kullanımı ile ilgili ortamdan ayrılabilmek en kolay ve güvenli şekilde mümkün olmaktadır. Dikkat edilmesi gereken husus ise kaçış kapılarının can güvenliği açısından önem arz etmesinden dolayı panik barların rutin olarak bakımlarının yapılmasının gerektiğidir.

Hızlı, Güvenli Çıkışlar ve İzinsiz Giriş Girişimleri Kontrol Altında

Kullanıcı sayısının yoğun olduğu proje tiplerinde, kullanımı zorunlu olan acil çıkış kapılarında en güvenli çıkışın sağlanabilmesi için de panik bar kullanımının zorunlu olduğunu söylemek mümkündür. Başta hastaneler, okullar, üniversiteler, alışveriş merkezleri, oteller, havaalanları, tren garları ve otobüs terminalleri gibi topluma açık, kalabalık alanlar olmak üzere konser salonları, sinemalar, diskolar, çeşitli sosyal ve kültürel organizasyon alanları panik barların kullanımının bir zorunluluk olarak görülebileceği alanlardır.

Kale Kilit imzalı panik barları, ele alınan bu özellikleriyle can güvenliğini koruma altına alırken aynı zamanda güvenlik standartlarını da çeşitli açılardan daha yüksek düzeylere çıkarmaktadır. EN 1125 CE (Avrupa Birliği Standartları) sertifikalı ve gücünü tarihinden alan Kale Kilit panik bar modelleri, farklı ihtiyaçlara yanıt veren çözümlerle karşınıza çıkıyor.

Her ayrıntısıyla, beklenmeyen ve istenmeyen çeşitli durumlarda, bulunduğunuz alandan güvenli bir şekilde çıkış yapabilmeniz için tasarlanan panik barlarını Kale Kilit farkıyla keşfedebilirsiniz.

Ürün Talep Formu

Formu doldurun, biz size ulaşalım.

CAPTCHA