Kapı Aksesuarları Nelerdir?

Kapı Aksesuarları Nelerdir?

Kapı aksesuarları dış kapınızın daha zarif ve hoş bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Birçok farklı kapı aksesuar çeşidi arasından evinizin girişini güzelleştirebileceğiniz ürünlere ulaşabilir ve istediğiniz görünümü yaşam alanlarınıza kazandırabilirsiniz. Dış çekme topuz kollarından kapı tak tak’ına, emniyet kelepçe mandallarından dürbünlere kadar birçok farklı seçenek arasından aradığınız tasarımı sunan ürünlere ulaşabilir, hayalinizdeki görünümü pratik bir şekilde yakalayabilirsiniz. Dış kapılar, misafirleriniz size geldiğinde gördükleri ilk şeydir ve doğru kapı aksesuar seçimi ile yaşam alanlarınızı daha şık bir hale getirebilirsiniz. 

Doğru kapı aksesuar seçimi yaparak evinizin hem görünümünü iyileştirebilir hem de daha güvenli hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin dürbünler, kapılarınızın daha şık bir görünüm kazanmasına yardımcı olurken aynı zamanda yeni gelen misafirinizin kim olduğunu da rahatlıkla görmenize olanak tanır. Bununla beraber süpürgelik gibi ürünler, dış ortamdan evinizin içine toz girmesinin önüne geçerek yaşam alanlarınıza hem şıklık hem de fonksiyonellik kazandırır. Farklı kullanım amaçlarına uyum sağlayacak biçimde özel olarak çeşitlendirilen kapı aksesuarları içerisinden yaşam alanlarınızı tamamlamanıza yardımcı olacak ürünlere erişebilir ve işlevselliği şık detaylarla elde edebilirsiniz. 

Kapı Aksesuar Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Kapı aksesuar seçimi yaparken bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız önerilir. Aşağıdaki maddeleri inceleyerek seçiminizi nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgi alabilir, yaşam alanlarınızı güzelleştirebilecek ürünlere pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

 • Öncelikle satın alacağınız ürün türüne karar vermeniz gerekir. Seçenekleri incelediğinizde birçok farklı kapı aksesuarı olduğunu görebilirsiniz. Her biri farklı işlevi yerine getiren ürünler içerisinden ihtiyaçlarınıza uygun olanı kolay bir şekilde tercih edebilirsiniz.
 • Hangi tür kapı aksesuarı satın almak istediğinize karar verdikten sonra ürünlerin tasarımına dikkat etmelisiniz. Kapı aksesuar seçimi yaparken satın alacağınız ürünlerin evinizle uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Seçenekleri incelediğinizde saten, sarı ya da bronz gibi farklı renk alternatiflerine sahip olan ürünler olduğunu görebilirsiniz. Kapınızın rengini ve evinizin genel havasını göz önünde bulundurarak alternatifler arasından uygun olanı tercih edebilirsiniz. 
 • Renklerinin yanı sıra ürünlerin tasarımları da seçim yaparken göz önünde bulundurmanız gereken noktalar arasında yer alır. Bazı modeller daha klasik bir havaya sahipken bazıları yaşam alanlarına modern bir görünüm kazandırabilir. Klasik, modern ya da minimal gibi farklı dekorasyon tarzlarıyla uyum sağlayacak şekilde tasarlanan ürünler içerisinden istediğiniz görünümü sunan parçaya kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Kapı aksesuar seçimi yaparken istediğiniz ürün türüne, rengine ve tasarımına karar vermelisiniz. Ardından birçok farklı seçenek arasından sizin için uygun olanı zorlanmadan bulabilir ve yaşam alanlarınıza farklı bir hava katabilirsiniz. 

Çelik Kapı için Aksesuar Önerisi 

Kapı aksesuar seçimi yaparken tercihte bulunabileceğiniz birçok alternatif olduğunu görebilirsiniz. Böylece aklınızdaki parçalara kolaylıkla ulaşabilir, kapılarınızın hem işlevsel hem de şık bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki maddeleri inceleyerek kapı aksesuar çeşidi ve önerileri hakkında bilgi alabilirsiniz.  

 • Alternatiflere göz attığınızda topuz, rozet, taktak, dürbün, kelepçe mandalı, kameralı dürbün, pervaz, süpürgelik, iç kapı kolu ya da dış yüzey kolları olmak üzere ürünlerin birçok farklı kategoriye ayrıldığını görebilirsiniz. Böylece seçenekler içerisinden sizin için uygun olanı kolay bir şekilde bulabilir, yaşam alanlarınıza istediğiniz estetik görünümü kazandırabilirsiniz. 
 • Dış yüzey topuzları, dış ortamın şartlarına karşı dayanıklı olacak şekilde hususi olarak tasarlanır. Müstakil ya da apartman fark etmeksizin her evde rahatlıkla kullanılabilir. Çelik kapılarla eşsiz bir şekilde uyum sağlayacak biçimde dizayn edilen ürünler, istediğiniz görünümü elde etmenizi kolaylaştırır. Seçenekleri incelediğinizde bazı modellerin parlak bazılarının ise mat detaylara sahip olduğunu görebilirsiniz. Kapınızın yüzey parlaklığını göz önünde bulundurarak alternatifler içerisinden seçiminizi yapabilirsiniz. 
 • Dürbünler de kendi içinde genel olarak iki farklı kategoriye ayrılır. Klasik dürbünler, saten, sarı (albifrin) ya da bronz olmak üzere kendi içinde üç farklı renge sahiptir. Çelik kapılarla eşsiz bir şekilde uyum sağlayan ürünler, işlevselliği zarif detaylarla beraber elde etmenizi kolaylaştırır. 
 • Klasik dürbünlerin yanı sıra ürünler arasında kameralı olan modeller de olduğunu görebilirsiniz. Kameralı dürbünler, evlerinde daha fazla güvenlik önlemi almak isteyen kişilere önerilir. Hem kamera hem de zil özelliğine sahip olduğu için evlerinize işlevsellik katar. Ayrıca video ile mesaj bırakma, otomatik algılama ile alarmı çalıştırma ve evde olmadığınızı belirten mesajları iletme gibi özellikler sunan kameralı dürbünler, teknolojiyi evlerinin bir parçası haline getirmek isteyenler için idealdir. 
 • Pervazlar da kendi içinde birçok farklı kategoriye ayrılır. Bazı modeller kapılara daha klasik detaylar kazandırırken bazıları minimal dokunuşlara sahiptir. Modellerin bazılarında çizgi detayları yer alırken bazıları tek parçadan oluşur. Tek parçadan oluşan ürünler, evlerinde minimal detaylar yakalamak isteyenlere önerilir. Bununla beraber daha klasik detaylardan hoşlanıyorsanız taçlı pervazlar arasından seçim yapabilirsiniz. 
 • Emniyet kelepçe mandalları da kapılarınızın hem daha güvenli hem de daha şık hale gelmesini sağlayan önemli aksesuarlar arasında bulunur. Birilerinin evinize izinsiz girme olasılığını azaltırken aynı zamanda kapılarınızın dikkat çekici bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Hem şık hem de güvenliği artıracak bir parça arıyorsanız kapı aksesuar seçimi yaparken emniyet kelepçe mandallarına göz atabilirsiniz. 
 • Delinmeye dayanıklı rozetler, kapılarınızın sağlamlığını pekiştirir. Ürünler, anahtarla kapıyı açmaya çalışırken yanlışlıkla deliği kaçırsanız bile rozetlerde herhangi bir delinme olmasının önüne geçecek şekilde tasarlanır. Kapak ve rozetten oluşan ürünler, şık ve sağlam yapılarıyla kullanıcılarına birçok avantaj sunar. 
 • Kapı aksesuar çeşidi içinde taktaklar da önemli bir yere sahiptir. Örneğin, kapınızın zili bozulduğunda gelen misafirleriniz kapıyı taktaklar yardımıyla çalabilir. Bazı taktaklar, geniş açılı dürbünler içerdiği için tek bir parçada iki farklı fonksiyonu bir araya getirir. Bazıları ise daha minimal tasarımlara sahiptir ve dürbün içermez. Klasik detaylara sahip olan dürbünlü modeller, daha şık bir parça arayanlara önerilir. 

Kale Kilit’teki  kapı aksesuarları  arasından istediğiniz özellikleri sunan ürünlere ulaşabilir, kapılarınızın görünümünü dilediğiniz gibi iyileştirebilirsiniz. Dürbün ya da rozet gibi farklı kapı aksesuarı çeşitleri içerisinden aradığınız ürünlere vakit kaybetmeden ulaşabilirsiniz.