Kapı Kilidi Nasıl Seçilir?

Kapı Kilidi Nasıl Seçilir?

Kapı Kilidi Nasıl Seçilir?

Evlerde kapı kilidinin var olması güvenlik açısından son derece önemli oluyor. Gün içerisinde okula, işe veya dışarıya çıkarken, evin güvenli bir şekilde korunabilmesi ve yabancı birinin girmemesi için kilitlerden ve avantajlarından yararlanılıyor. Kale’nin kapı kilidi modelleri sayesinde bu endişelerden kurtulmak mümkün oluyor. Hiçbir şekilde paslanmayan çelikten yapılan kilitler, her bütçeye uygun çeşidi ile geniş kitlelere ulaşıyor. Evlerin çoğunluğunda çelik ya da demir kapı kullanılıyor ve bu kapı tiplerinde yaygın olarak standart kilitler tercih ediliyor. Yaşam alanlarını yüksek düzeyli bir koruma ve güvenlik altına almak için her ihtiyaca uygun modelde kilit bulunuyor. Sürgülü kapı kilidi çeşitleri başta olmak üzere asma, gizli ve gömme kilitler başlıca ve ağırlıklı olarak kullanım için tercih edilen modeller oluyor. Birbirinden ayrı ve özel olacak şekilde üretilen kapı kilitleri, ağırlık açısından da önemli oluyor. Ağır bileşimler ile üretilen tasarımlar güvenlik açısından daha yüksek güvenlik sağlıyor ve kapının istenmeyen kişiler tarafından açılmasını zorlaştırıyor.

Kilitler üretilirken temel amaç olarak evlerin korunması ve uzun yıllar boyunca kullanıma devam edilebilmesi belirleniyor. Böylece kaliteli ve paslanmayan maddelerden üretilen kapı kilidi çeşitleri kullanılıyor. İsteğe bağlı bir şekilde kapı kilidine ek olarak üst kısımdan sürgülü zincir ya da ek anahtar deliği de monte edilebiliyor. Ekstra güvenlik sağlamak adına ve daha korunaklı bir yaşam alanı kurabilmek için ideal oluyor. Belirli alanları ya da kapıları kapalı tutmak için kullanılan kilitler, bu amaç doğrultusunda üretilen malzeme ve sistemler olarak piyasada yer alıyor. Gelişen teknoloji sayesinde de değişik formlarda üretilen kilitler de bulunuyor. Özellikle güvenlik amacıyla geliştirilmiş olan çeşitler, evlerin kapılarını daha sağlam hale getiriyorlar. İç kapı kilidi ve dış kapı kilitleri evlerdeki her kapıda kullanılacak ve verim alınacak şekilde tasarlanıyor.

Kapı Kilidi Nasıl Takılır?

Yeterli malzemeye sahip olunduktan sonra aşamalar takip edilerek kapı kilidi değiştirme işlemi kolay bir şekilde yapılabiliyor. Öncelik olarak monte etmek istenen kapı kilidi göbeği yerine uygun olan bir kilit modelinin seçilmesi gerekiyor. Sonrasında kapının açma ve kapama düğmesi altında bulunan kilit vidasını sökmekle işe devam ediliyor. Vidanın olduğu bölgeye kilit rahat bir şekilde takılsın diye pas sökücü ya da evdeki başka bir yağdan birkaç damla kullanmak işlemi kolaylaştırıyor. Kapı kilidi iç mekanizması tamamen hâkim olunduğu takdirde çok kolay bir şekilde sökülüp takılıyor.

Kapıların modeline göre değişen ve daha güvenli bir koruma sağlayan kilit çeşitleri, kullanım alanına göre en ideal seçenekle alıcıların karşısına çıkıyor. Çoğu ev, çelik kapı ile korunuyor. Çelik kapıların kilitleri de koruma açısından birçok üründen daha avantajlı oluyor. Çelik kapılara takılacak kilitler arasından öncelik çivi kilitlere veriliyor. İki turlu kilit sistemi olduğu için kasaya geçme payı az ve dirençsiz bir kilit türü oluyor. Koruma açısından fayda sağlayan bu modelin yanı sıra kancalı olan kilit seçenekleri de bulunuyor. Bunların dışında da çelik kapı haricinde ev içerisindeki kapılara uygun olan kilitler de çoğunlukla standart modelde oluyorlar. Dış kapı kilidi güvenlik açısından daha önemli olduğu için sistem olarak da farklılık ortaya çıkması kaçınılmaz oluyor. Çelik kapı kilidi fiyatları da kapıların modeline ve kilit sayısına göre farklılık gösterebiliyor. Bu şekilde hemen her ev için bir modelin yer aldığı skalada, kapı kilit fiyatları oldukça ulaşılabilir aralıklarda yer alıyor.

Kapı Kilidi Fiyatları Nelerdir?

Gün içerisinde yaşanan hayatı hem daha güvenli hale getirmeye yardımcı olan hem de kullanışlı olmalarıyla emniyeti kolay bir şekilde sağlama fırsatı tanıyan kilitler, iç mekânda farklı formlara sahip oluyorlar. Bunlar ağırlıklı olarak gömme ve topuzlu kilitler oluyor. Gömme kapı kilidi mekanizması akışkan rulman sistemine sahip olduğu için kolay ve sessiz bir çalışma sergiliyor. Çoğunlukla tek anahtarlı oluyor ve iki tür kilitleme sunuyor. Mandallı olan tasarımları sayesinde iç kısımdan kolayca kilitlenen ve gerektiği zaman dıştan anahtarla da açılan kapı kilidi kale markasının ürün yelpazesinde yer alıyor. Gri veya bakır renge sahip olan kilitler, farklı renklerdeki kapılara kolay bir şekilde uyum sağlıyor. Bu sayede dekoratif açıdan da etkili bir geri dönüş alınabiliyor.

Bir diğer model de topuzlu kilitler. Modern ve kullanışlı tasarımlarıyla dikkat çeken modeller, içten kilitleme butonu ile kolay bir kullanım sağlıyor. Genellikle banyo gibi iç mekânlarda ideal bir kullanımın önünü açan ve kapı kilidi takımı içerisinde yer alan ürün, ana kapıda ya da iş yerlerinde de ağırlıklı olarak tercih ediliyor. Farklı modellerde tasarlanan, kullanım alanına ve kapıya göre uygunluğu değişen kapı kilidi fiyatları ekonomik aralıklarda yer alarak, her bütçeye hitap ediyor ve geniş kitleler tarafından tercih ediliyor.

İletişim Formu

CAPTCHA