Kilidinizde Yüksek Güvenliği Nasıl Sağlarsınız?

Kilidinizde Yüksek Güvenliği Nasıl Sağlarsınız?

Kilidinizde Yüksek Güvenliği Nasıl Sağlarsınız?

Kilit, farklı model ve özellikleriyle eşyaların, evlerin ve değerli varlıkların güvende olmasını sağlayan küçük ancak marifeti büyük aparatlardır. Yetkisiz kişilerin girmesine izin vermeyen kilit modelleri, teknolojik gelişmelerle paralel olarak güçlenmiştir. Çelik U profil modelinde, gövde pirinçten üretilmiş olan ürünlerin çelik profili kırılmaya dirençlidir. Bu durum da kullanıcılara emniyet sağlar. Ayrıca anahtarın çoğaltılması ya da yenilenmesi için güvenlik kartına ihtiyaç duyulması güvenliği arttıran özelliklerdir. Aynı zamanda kilitlerin TS ve EN sertifikasının olması, ürünün kalitesini tescillendiğinin bir göstergesidir. Kapı kilidi çeşitleri arasında yer alan başka bir modelde ise silidir kırıldığında 100dB seviyesinde alarm çalar. Bu durum da kilidinizde yüksek güvenlik sağlar. Ayrıca tuzak silindir, delinmeye dirençli yapısı ve değiştirilebilir pil özelliğinin yanında 3 anahtarlı olması sayesinde emniyet seviyesini daha da yükseğe çıkarır. Çelik takviyeli, bilyalı silindir ve emniyet kartı içeren kilit modelinde 5 adet anahtar vardır. 

Kilitler Yaşam Alanlarınızı Güven Altına Alır

Evlerde dış kapı ve içi kapı gibi farklı kilit sistemleri bulunur. Alanlara özel güvenlik sağlamak için tüm kapılarda farklı kilit sistemi kullanılabilir. Bazı kilit modellerinde pim sistemleri kendini yeniden şifreler. Bu tip ürünler daha çok evlerini kooperatiflerden ve müteahhitlerden alan ev sahipleri için yüksek güvenlik sağlar. Bu sistemde var olan 7 anahtardan 2’s inşaat süresince müteahhit tarafından kullanılırken geri kalan 5 anahtar ev sahibine teslim edilir. 5 anahtardan herhangi biri kullanıldığında ise ilk kullanılan 2 anahtar fonksiyonunu yitirir. Maksimum kilit güvenliği sunan bu mekanizma sayesinde kapı silindirini/göbeğini değiştirmeye gerek kalmaz. Bunun yanında ahşap kapılarda kullanılan silindirli gömme kilitler de çelik ve galvaniz kaplamadan yapılan gövdeden ve çelik ya da nikel kaplamalı aynadan oluşur. Ayrıca sessiz seri mandaldan kilitlemeli kilitler de banyolar için uygun  modellerdir.

Her Kapı Farklı Kilit Sistemlerine İhtiyaç Duyar

Kamera, alarm gibi alınan diğer güvenlik önlemlerinin etkinliğine göre farklı kapılarda kullanılan kapı kilidimodelleri de değişkenlik gösterir. Bazı kapılarda silindir gömme emniyet kilidi kullanılırken tirajlı kilit modelleri de özellikle ahşap ve metal kapılarda kullanılır. Bazı modellerde gövde elektrostatik siyah boyalı olarak üretilmiştir. Fotoselli kapılar için ise fotoselli emniyet kilidi ideal bir seçimdir. Acil durum fonksiyonlu standart silindir kilit modellerinde silindirin tek tarafından anahtarın takıl olması kapının açılmasını engellemez. Kapı kilit mekanizması ihtiyaca göre belirlendiğinde güvenlik garantisi veren ürünlerdir. Çelik kaplamalı ve yıldız profil kesitli olan kilit modeli 3 ve 5 anahtarlı modelleriyle dikkat çeker. Yatay ve dikey olmak üzere 3 yönlü pimlerin yerleştirildiği model ise maymuncukla açılamayacak özelliklerde üretilmiştir. Yüksek güvenlik gözetilerek üretilmiş kilit sarsmalara karşı da dayanıklıdır.

Kilit Modelleri Fonksiyonel Olmasının Yanında Pratik Çözümler Sunar

Kapı kilidi modellerinde fonksiyonel özelliklerin yanında kullanım kolaylığı da önem taşır. Pratik sessiz kilitler, yuvaya ya da plastik yataklara ihtiyaç duymaz. Aynı zamanda iş gücünden tasarruf etmeye destek olan kilitlerdir. Mıknatıslı gömme kilit modelleri de sessiz mekanizmasıyla iç kapılara uygundur. Multi fonksiyonel çelik kapı gömme kilitleri, kepenklerde kullanılan kilit tipleri, silindirli sürme kilit tipi, farklı işlevleriyle kullanıcıların değerlerini koruma konusunda iddialıdır. Ayrıca tirajlı kilitler ve kapı otomatı kilitleri, dış kapıların güvenli şekilde kilitlenmesini sağlayarak binaları emniyete alır. Emniyet sertifikaları sayesinde anahtar değişimini de emniyet altına alan modeller, ev sahiplerinin en çok tercih ettiği kilitler arasındadır. Bunun yanında hırsızların kullandığı yöntemlerin çalışma sistematiğini bilerek üretilen modeller, özellikle hırsızlık vakalarının önüne geçilmesine yardımcı olur. Kale kilit güvenlik sistemleri hakkında daha fazla bilgi almak ve ihtiyacınız olan kilit modeline karar vermek için en kısa zamanda çağrı merkezinden destek alabilirsiniz.

Kilit Güvenliği Nasıl Arttırılır?

Kilitlerde yer alan mandal, pim ve silindir özellikleri kilit güvenliğinin arttırılmasında etkendir. Yatay ve dikey olarak yerleştirilmiş 3 yönlü pim hırsızlığa karşı oldukça etkilidir.  

Hangi Kilit Daha Güvenli?

Kilitlerde en önemli parçalardan biri silindirdir. İki bareli kilitlerde normal kilit yanında mandal da kullanmak önemliyken tuzaklı ve çelik takviyeli modeller de kilitlerin güvenli olmasını sağlar.

Neden Kale Kilit Tercih Edilmeli?

Kale Kilit, mıknatıslı, tirajlı, mandallı ve sertifikalı gibi zengin ürün portföyüyle ihtiyaca uygun kilit modelleri sunar. Ayrıca, 7/24 servis desteğiyle kullanıcılarının yanındadır

İletişim Formu

CAPTCHA