Oteller için Elektronik Kilit Sistemleri

Oteller için Elektronik Kilit Sistemleri

Oteller için Elektronik Kilit Sistemleri

İş seyahatlerinde ve tatillerde konaklanan otellerin güvenilir olması ziyaretçilerin öncelikli beklentileri arasındadır. Otel sahiplerinin bu beklentiyi yerine getirecek önlemler alması müşteri memnuniyetini arttırdığı gibi kullanım kolaylığından dolayı konforu da garantiler. Elektronik kilit odaya sadece konaklayanların ve yetkili kişilerin girmesine müsaade eder. Ayrıca bu sistemin kapılara herhangi bir tadilata ihtiyaç duymadan monte edilebilmesi ise otel sahiplerinin hızlıca elektronik kilit sistemine geçmesini kolaylaştırır. Kartlar sisteme tanımlanır. Bu sayede kart, okuma sistemine okutulduğunda kapı açılır. Kartların anahtarlara göre taşıması son derece kolaydır. Sadece belirli bir uzaklıktan okutularak kapının açılmasını elektronik kapı kilit sistemleri, zaman tasarrufuna da katkıda bulunur. Otellere uygun hazırlanan elektronik kilit sistemleri, müşterileri için pratik kullanım sunmasının yanı sıra kartların sistematik olarak saklanmasına da olanak sağlar.

Elektronik Kart Sisteminin Avantajları

Elektronik kilit sistemleri, dijital bir üründür. Kart tanıma teknolojisi ile çalışır. Bu sistemde her bir odanın ayrı bir kartı vardır ve her biri yetkilendirme mantığıyla çalışır. Bu tip kilitler belirlenen alanlara sadece yetkililerin girmesini sağlayan kompakt tasarımlarıyla güvenlik sağlar. Sistemin kullanıldığı kapı asla zorlanarak açılamaz. Sistemde bulunan mini yazılım ile Mifare kart minimal teknolojisi akıllı çözümler sunmada başarılıdır. Temassız özelliği olan bu tip kartlar, otellerin dışında otopark, alışveriş merkezleri gibi birçok alanda da tercih edilir. Temassız kullanılabilmesinin dışında cüzdanda diğer kartlar ile birlikte taşınabiliyor olması ise ürünün diğer avantajı sayılabilir. Elektronik şifreli kilit özellikle üst seviyede güvenlik tercih edilen yerlerde kontrollü geçiş sağlar. Bu sebeple en çok tercih edilen kilit sistemlerindendir. Işıklı ve sesli uyarı sistemlerinin olması ise cihazın işlevselliğinden emin olmak için önemlidir. Bunun yanında klasik anahtarın aksine bir saniye gibi bir sürede kapının açılması da kullanıcılara pratik çözüm sunar.

Elektronik Kilit Sisteminin Teknik Özellikleri

Elektronik devre kartı sistemi üzerinden çalışan otel elektronik kilit modelleri, bilgi aktarımını radyo frekansları üzerinden yapar. Bazı modellerin pili zayıflasa bile maksimum 50 kez olabilecek şekilde kapıyı açmaya olanak sunar. Kart okutulduktan yaklaşık 5 saniye boyunca kapı açık kalır. Kart okuma hızı, bir saniyeden bile azdır. Giriş çıkışlarda saat ve tarih sınırlamasına da olanak tanıyan ve seviyeli güvenlik kod sistemine sahip olan kilit sistemi, bu özelliğiyle yetkisiz kullanımın önüne geçmeyi garantiler. Ayrıca sesli alarm sistemi, kart tanımlı olmadığında ya da kapı kapanmadığında kullanıcıları uyarır. Bazı otel tipi kilitlerde gizli barel ve elektronik kilitleme butonu gibi özellikler de dikkat çeker. Yeni nesil kilit sistemlerinde yer alan kart okuma hızının 0,035 saniyeden daha az olması, hızın önemli olduğu günümüz dünyasında oldukça önemli bir hizmettir. Uzun ömürlü olması ve bakım gerektirmemesi de kilit sistemlerinin avantajlı özelliklerindendir.

Oteller için Elektronik Kilit Sistemleri Neden Önemli?

Otellerin günlük ziyaretçi sayısı düşünüldüğünde giriş çıkışların anahtar gibi kilit sistemleri yapılması zor olur. Bunun yerine dijital dünyanın avantajlarını taşıyan kartlı sistemler, ziyaretçilerin emniyeti ve konforu için önemlidir. Kartların içindeki yazılım ve mikroçip sayesinde oluşan emniyet özellikleri otel gibi ziyaretçi yoğunluğu fazla olan alanlarda kolaylık sağlar. Ayrıca kartların muhafazası ve sınıflandırılmasının da kolay olması çalışanların performansına olumlu yansır. Sadece otellerde değil işyerlerinde, otoparklarda, apartman giriş kapılarında da elektronik kilitler tercih edilebilir. Elektronik kilit fiyatları, ürünün işlevselliğine göre değişir. Otellerde kullanılan kilit sistemlerinin elektronik olması üst düzey bir güvenliği sağlar. Muhafaza edilmesi ve kolay kullanım sunması ziyaretçilerde konforun yanında güven oluşturur. Kale elektronik kilit otel sistemleri hakkında daha fazla bilgi almak için Kale Kilit çağrı merkezi ile iletişime geçerek uzman kadrodan destek alabilirsiniz.

Elektronik Kilit Nasıl Çalışır?

Kilit bölmesi, sensör, mikroçip, pil gibi farklı parçaların bir arada bulunduğu elektronik kilit sistemleri, üç seviyeli güvenlik sistemine sahiptir. Kart uzaktan okutulduktan sonra sistem devreye girer ve ortalama bir saniyeden daha az bir sürede kapı açılır.

Elektronik Kilit Özellikleri Nelerdir?

Elektrik kilit sistemi, yetkisiz kullanımların önün geçer. 1000’e kadar veri kaydı yapabilme özelliğine sahiptir. Kontrollü kullanım sağladığı için güvenliği maksimum seviyeye çıkarır. 

Elektronik Kilit Nerelerde Kullanılır?

Elektronik kilit, manyetik çipli yapısıyla kontrollü kullanım gerektiren her alanda kullanılabilir. Günümüzde en çok rastlanan kullanım alanları otellerin yanı sıra kalabalık işyerleri, otoparklar ve apartman giriş kapılarıdır.

İletişim Formu

CAPTCHA