Oteller ve Pansiyonlarda Bulunması Gereken Güvenlik Önlemleri

Oteller ve Pansiyonlarda Bulunması Gereken Güvenlik Önlemleri

Oteller ve Pansiyonlarda Bulunması Gereken Güvenlik Önlemleri

Seyahat etmek, dinlenmek ya da sağlık amaçlı gidilen otellerde, pansiyonlarda ya da diğer konaklama tesislerinde müşterilerin en çok önemsedikleri konulardan birisi de otellerdegüvenlik sistemleridir. Bu nedenle konaklama yapılacak olan tesisin, müşterilerinin can ve mal güvenliğini koruyabilecek özelliklere sahip olması ve gerekli olan önlemleri alması oldukça önemlidir. Konaklama tesislerinde güvenlik çeşitli yollarla sağlanır. En çok alınan güvenlik önlemleri ve kullanılan ekipmanlar ise otel odalarında bulunan çelik kasalar, tesisin çeşitli yerlerine yerleştirilmiş olan güvenlik kameraları ve alarm sistemleridir. Tüm bu önlemlerin alınması, istenmeyen olayların meydana gelmesini önleyecek, oluşma ihtimali olan olaylarda ise aydınlatıcı görev üstlenecektir. Peki, otel güvenliği nasıl sağlanır? Bu ekipmanlar nerelerde kullanılır?

Oteldeki En Önemli Güvenlik Ekipmanı: Kale Çelik Kasa

İstenmeyen sonuçların doğmasını engellemek için her odada otel tipi kasa bulunması önemlidir. Odada bulunulmadığı zamanlarda, değerli ziynet eşyalarının, pasaport ve kimliklerin ve elektronik eşyaların korunması için otel kasası kullanılır. Müşterilerin kendilerinin belirlediği şifreler ile kilitlediği ve başka biri tarafından açılması mümkün olmayan otel çelik kasa sistemleri seyahatte odada kalan eşyaların güvenliğini sağlamak için en çok kullanılan ekipmandır. Bu kasalarda en çok öne çıkan özellik ise kolay şekilde kullanılmasıdır. Odada konaklama yapan herkesin, kasanın üzerinde bulunan kullanma talimatını okuyarak kolayca kasayı kullanması amaçlanacak şekilde dizayn edilmişlerdir. Otel Kale Kasa ve çeşitleri şık tasarımları ve kullanım kolaylığı ile öne çıkmaktadır. Otel tipi para kasası günümüzde hemen hemen her otelde bulunur ve otel müşterileri tarafından sıklıkla kullanılır.

Güvenlik Kamerası Hem Koruyucu Hem de Önleyicidir

Oteller ve pansiyonlar gibi konaklama tesislerinin tümünde, belirli noktalara yerleştirilen güvenlik kameralarının istenmeyen olayları önleyici etkisi olduğu gibi bu kameralar aynı zamanda kaybolan çeşitli eşyaların bulunması konusunda da güvenlik ekibinin en büyük yardımcısıdır. Otelgüvenlik ekibinin denetimi altında olan kameralar, genellikle otelin otoparkında, giriş ve resepsiyon kısımlarında, katlarda, ortak alanlarda ve yemek salonlarında bulunur. Sürekli kayıt esasına dayalı olacak şekilde çalışan kameralar, gerektiğinde izlenerek meydana gelen olayların çözüme kavuşturulmasında önemli rol oynar. Kale Alarm güvenlik sistemleri bünyesinde bulunan kurumsal çözümler ile iş yerleri ve konaklama tesislerine kurulan güvenlik kameraları sayesinde tüm tesisin güvenliğinin sağlanması oldukça pratik şekilde sağlanır. Bu nedenle özellikle çok fazla misafirin konakladığı büyük tesislerde güvenlik kameraları kullanılması oldukça önemlidir.

Otellerde alarm sistemi bulunmalı mıdır?

Genellikle evler ve iş yerlerinde kullanılan alarmlar da konaklama tesislerinde sıklıkla kullanılan güvenlik önemlerinden biridir. Otel güvenlik sistemleri içinde oldukça önemli bir yere sahip olan alarmların kullanım alanları ise çeşitlidir. Özellikle yangın alarmları, çok sayıda insanın bir arada olduğu otellerde güvenliğin sağlanması açısından mutlaka olmalıdır. Sadece otellerde değil pansiyon güvenlik sistemlerinde de bulunması gereken yangın alarmları meydana gelebilecek yangınları büyümeden ve tüm tesise yayılmadan engelleyebilir. Güvenlik alarmları ise özellikle büyük bir alana kurulmuş olan konaklama tesislerinde kullanılır. Büyük alana kurulan tesislerin her noktasının sürekli olarak denetlenmesi mümkün olmayacağından güvenlik alarmları, izinsiz girişlerin önlenmesinde büyük rol oynar. Ayrıca otelin idari katının, muhasebesinin ya da sadece özel müşterilerin giriş yaptığı bölümlerinin denetlenmesi ve güvenliğinin sağlanması açısından oldukça önemlidir. Harekete duyarlı şekilde çalışan alarmlar sayesinde güvenliğin sürekli ve sıkı şekilde sağlanması ve denetlenmesi mümkündür. Kale Alarm sistemleri uyarı verdiğinde güvenlik güçlerini de harekete geçirecek şekilde planlanabilir.

İletişim Formu

CAPTCHA