Pandemi Sürecine Yönelik 4 Temel Adımda Ev Güvenliği

Pandemi Sürecine Yönelik 4 Temel Adımda Ev Güvenliği

Pandemi Sürecine Yönelik 4 Temel Adımda Ev Güvenliği

Pandemi süresince evde kaldığınız ve kişisel güvenliğinizi sağlık boyutunda koruduğunuz dönem boyunca hanenizin güvenliğin de aynı şekilde sağlamanız gerekir. Önlem alınmayan evler için hırsızlıktan su sızıntısına, gaz kaçağından pencere kırılmasına, kapı zorlanmasından daha pek çok farklı ihtimale karşı riskler gerçekleşme olasılığı yüksek olur. Küçük veya büyük fark etmeksizin her türlü hasar evlerde yaşanabilecek olaylardır. Bunların erken fark edilmesi duruma direkt olarak müdahale etmeyi kolaylaştırarak daha büyük bir soruna dönüşmesini engeller. Böylelikle evlerde güvenlik kamerası sisteminin kurulması ve akıllı cihazlar üzerinden evin gerek içini gerek dışını korur. Kale Alarm kamera sistemlerinin tercih edilmesi sayesinde de güvenlik üst düzey bir şekilde sağlanır. Temelinde evlerin dışından takibi sağlamak için önemli olan güvenlik kameralarının dışında evlerin içine doğru ilerlediğiniz zaman kapı kilidi, iç kapı kilidi ve çelik kasa kullanımlarında dahi güçlü ve sağlam ürünlerin kullanılması gerekir. Geniş çaplı bir inceleme için pandemi sürecine yönelik evinizde alabileceğiniz 4 temel faktör şu şekilde ele alınabilir:

  1. Güvenlik Kamerası ve Alarm Sistemleriyle Dış Faktörlere Karşı Korunun

Pandemi sürecinde kışlık veya yazlık evinizden birinden uzak olmanız, buralarda hırsızlık yaşanmasına sebebiyet verebilir. Kale markasının kamera sistemlerinden biri seçip, telefonunuza da Kale Kameram uygulaması indirerek, evinizi kayıttan ya da canlı olarak her zaman izleyebilme imkanınız olur. Güvenlik kamerası gece görüşlü özelliği sayesinde 7/24 net ve belirgin kayıtlar tutulur. Ayrıca dâhili siren olması ile de alarm sistemleri tehlike anında devreye giriyor ve yüksek ses seviyesinde siren çalıp, alarm merkezini uyarır. Böylece durum ve koşul ne olursa olsun evinize ve eşyalarınıza zarar gelmez. Alınabilen önlemler arasında evin dışından içine kadar kamera sistemi kurmak en güvenli faktörlerden biri olarak karşınıza çıkar. Pandemi dönemine özel olarak hijyen tedbiri alınmış bir şekilde eve ücretsiz keşif düzenleyen ekip, evlerin uygun gördüklerine noktalarına güvenlik kamerası izleme sistemlerinden yerleştirir. Güvenlik kamerası fiyatları da bu doğrultuda hizmete ve talebe göre farklılıklar gösterir.

  1. Sağlam Kapılarla Evinizi Hem Dışarıdan Hem De İçeriden Koruyun

Evlerin sağlama alınmasını ve güven içerisinde yaşanmasını sağlayan önemli noktaların başında kapılar gelir. Kapı ne kadar sağlam ise sizin dışınızda başka birisinin eve girmesi o kadar zor ve imkânsız hale gelir. Özellikle evde olunmadığı zamanlarda tedirginlik yaşamak yerine Kale etiketli çelik kapı kilidi başta olmak üzere kaliteli ve güçlü kapı kilidi göbeği sayesinde evlerinizin dış kapısının güvenliği artırılır. Aynı şekilde evlerin iç kısımlarındaki kapılarının güvenliğinin yüksek olması da önemlidir. Alarm güvenlik sistemi tarafından hissedilen ve gerçekleşen güvenlik kadar etkili olan Kale kapılar, kolay temizlenebilir olmalarıyla da özellikle salgın sürecinde oldukça kullanışlıdırlar. Kapılarla senkronize edilen Kale Alarm imzalı ekstra defans ürünü ile kapıların zorlanması durumunda ev alarm sistemleri direkt devreye giriyor ve hem size hem de merkeze uyarı gidiyor. Böylece hem sağlam kapılar ile hem de güvenlik, alarm sistemleri ile kendinizi ve evinizi korursunuz.

  1. Kale Kilitler ile Güvenliğinizi Artırın

Pandemi sürecinde evinizin güvenliği için alacağınız önlemlerden birisi de kilitlerdir. Kapı kilitleri, kapılar ne kadar sağlam olursa olsun daha garanti bir güvenlik sağlar. Son derece uygun aralıklarda sunulan kapı kilidi fiyatları ile güvenliğinizi artıracak kilit modelleri her zaman bulunur. Evinizde olmadığınız zamanlarda bu durumu fırsata çevirmeyi amaçlayan kişiler eve girmek için çoğu zaman kapı ve pencereleri kullanır. Kapı emniyet kilidi ve alarm sistemlerinin ortak çalışması sayesinde bu durumdan korunur. Kapılar ister çelik ister ahşap olsun, Kale kapı kilidi çeşitleri ile yaşam alanınız tam güvenlikli bir yere çevrilir. Bu sayede evde olmadığınız zamanlar güçlü bir şekilde eviniz ve eşyalarınız korunur.  Eğer evinizde Kale Alarm’ın alarm sistemlerinden yararlanıyorsanız, kapı kilidinizi Ekstra Defans ürünü ile güçlendirebilir ve kapınızın zorlanması durumunda alarm sisteminizin devreye girmesini sağlayabilirsiniz. Kale Alarm’ın alarm sistemlerini kullanmıyorsanız, kapınızı Alarmlı Silindir ile taçlandırarak, güvenliğinizi maksimize edebilirsiniz. Uygun ve ekonomik olan alarm sistemleri fiyatları sayesinde bu hizmetten yararlanmak son derece kolaydır.

  1. Çelik Kasalar ve Kilitleri ile Ziynet Eşyalarınız Güvende

Önemli evrak veya dosyalar başta olmak üzere yüklü nakit paralar, değerli takılar ve eşyaları korumak için ideal çelik kasa ev tipi modelleri ile eşyalarınız korunur. Aynı zamanda kilit sistemleri ile de farklı seçeneklerle sunulur. Paraların, altınların, değerli aksesuarların ve önemli belgelerin saklanması ve muhafaza edilmesi için önemli olan kasalar ve kilitler, evinize hırsız girmesi durumuna karşı da bu eşyalarınızın güvende olmasını sağlar. Evlerde kullanılacağı gibi iş yerlerinde de tercih edilen Kale çelik kasa güçlü ve sağlam yapısı sayesinde istenen düzeyde koruma gerçekleştirir. Böylece her zaman güvende ve rahat hissetmenizi sağlar. Evrak ve yatırımlar için uygun olan çelik kasa ofis tipi veya ev tipi modeller, taşınabilir olan seçenekleriyle de ihtiyaca uygun bir çözüm sunar. Kilit yapısı ve sağlamlığı sayesinde her türlü değerli eşya bu kasalarda rahatlıkla saklanır. Zemine veya duvarlara monte edilerek de sabit bir şekilde kullanılabilen ürünlerin ısıya ve darbeye karşı dayanıklı olması daima güvenilir depolama alanına sahip olma fırsatı sunar. Anahtarlı ve çevirmeli kilit haricinde dijital şifreli olan mekanizmaları ile yüksek düzeyde koruma gerçekleştirilir. Çelik kasa fiyatları ürüne ulaşılabilirliği mümkün kılar. Pandemi sürecinde evin dışından içine doğru güvenliği sağlamak için sizlerin de bu önlemleri almanız önerilir.

İletişim Formu

CAPTCHA