Sessiz Seri Kilit Nedir?

Sessiz Seri Kilit Nedir?

Sessiz Seri Kilit Nedir?

Sessiz kilit olarak adlandırılan kilitler plastik bir dile sahip oldukları için gürültü çıkarmadan sessiz bir şekilde kilitleme yapmanızı sağlayan kilit sistemleridir.İç odalarda, klasik gömme kapılarda, tuvalet kapılarında kullanılabilen sessiz kapı kilidi, farklı hammaddeye sahip kapılara uygun olarak üretilebilmektedir. Sessiz seri kilit, sessiz bir çalışma prensibine sahip olması nedeniyle özellikle iç odalarda sıklıkla tercih edilen kilit modelleri arasında yer almaktadır.

Sessiz Seri Kilit Modelleri ve Özellikleri

Ahşap kapılar için üretilen bazı sessiz iç kapı kilidi anahtarlı şekilde çalışma prensibine dayanmaktadır. Standart olarak açılan kapılar polyamid malzemeden sürgüye sahiptir. Gövdesinde çelik malzeme kullanılan plastik dilli sessiz kilit üzerinde galvaniz sac kaplama bulunmaktadır. Ayna kaplaması beyaz nikelden yapılan kilidin karşılık kaplaması da bükümlü, beyaz nikelden meydana getirilmektedir. Kilidin anahtar malzemesi ise nikel kaplamalı zamaktır. Bazı kapı kilitleri ise silindirli şekilde çalışmak için üretilmektedir. Bunun yanı sıra sessiz seri kilit kullanımı banyo ve tuvalet kapıları için de uygun olarak üretilmektedir. Sessiz seri kilit özellikleri arasında mandaldan çevirmeli fonksiyona sahip modeller de yer almaktadır. Mandaldan çevirmeli modellerde kapının kasa kısmında yer alan sürgü yerini oymaya gerek kalmadan kullanıma hazır hale gelen mandaldan çevirmeli modeller pratik kullanım imkanı sağlamaktadır. Mıknatıslı kilit modelleri de kullanımı pratik olan seçenekler arasında yer almaktadır. Sessiz kilit fiyatları modellerine ve çalışma prensiplerine göre çeşitlilik göstermektedir.

Sessiz Seri Kilit Her Kapı için Uygulanabilir mi?

Hemen hemen pek çok kapı için elverişli olan kilitler uygun ölçülere göre alınarak kapılarınıza kolayca monte edilebilmektedir. İç kapılar, tuvalet kapıları gibi pek çok kapı tipi için kullanıma uygundur. Sessiz seri kilit nasıl kullanılır ve monte edilir sorusunun cevabı da oldukça basittir. Özellikle mandaldan çevirmeli modellerde mandal yerini oymaya gerek kalmadan kullanım için hazır hale getirilebilir. Sessiz kilitlerin dil kısımlarının plastik olması kilitleme esnasında oldukça az ses çıkarmasına sebep olmaktadır. Kullanılan çelik materyallerinin de paslanmaz olması sebebiyle uzun süreli kullanımlar sonrasında da kilitler performanslı şekilde çalışmaya devam etmektedir. Karşılıklı sisteme sahip olmaları sebebiyle kapı kolları oldukça sağlam bir şekilde monte olmaktadır. Bu sayede kullanım sonucu gevşeme ve oynama meydana getirmemektedir. Sessiz seri kilit nedir denildiğinde yalnızca sessiz kilitleme değil kapının da sessiz kapanması akla gelmektedir. Plastik dilli kilitlerin ses çıkarmaması yalnızca kilitleme esnasında değil kapının kapanması ve açılması esnasında da sağlanmaktadır. Kilitlerin ulusal teknik onay sertifikası bulunması ve yüksek kaliteli malzemelerden üretilmesi de tercih edilmesindeki rollerini arttırmaktadır.

Sessiz Seri Kilit Kullanmanın Avantajlar

Sessiz kilitler yeni yeni kullanılmaya başlanan ancak sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Sundukları avantajlar sayesinde sessiz kilitler pek çok kapı türünde kullanılmaktadır. Sağladıkları en büyük avantaj elbette adından da anlaşıldığı üzere oldukça sessiz şekilde çalışmalarıdır. Kapınızı kilitlerken ve açarken, plastik dil gürültü çıkmasını engellemektedir. Bu sayede geç saatlerde evdekileri uyandırmadan kapınızı kilitleyebilirsiniz. Kilitlerin sağladığı sessiz kilitleme prensibi kapınızı açıp kapatırken de aynı şekilde sessizdir. Sessiz kilitleriniz evinizin iç kapılarında kullanılabildiği gibi banyo kapısında da kullanılabilmektedir. Bu sayede banyonuzda oluşan yankı ile yükselen kapı açıp kapatma sesini önleyebilirsiniz. Diğer yandan plastik dil kolayca aşınmamaktadır, kilidinizi uzun süre boyunca aynı performansla kullanmaya devam edebilirsiniz. Yüksek kaliteli malzemelere sahip Kale sessiz kilit fiyatları çeşitlilik göstermektedir. Sessiz kilit fiyatları, modellerin anahtarlı, mıknatıslı olmasına ve kullanılacağı kapı tiplerine göre değişiklik göstermektedir.

İletişim Formu

CAPTCHA