Tirajlı Kilit Nedir? Kimler Tirajlı Kilit Tercih Eder?

Tirajlı Kilit Nedir? Kimler Tirajlı Kilit Tercih Eder?

Tirajlı Kilit Nedir? Kimler Tirajlı Kilit Tercih Eder?

Tirajlı kilit, ayarlanabilir silindir ile tasarlanan bir kilit modelidir. Bilyalı ve mandallı mekanizmalara sahip modeller, özellikle ahşap, çelik ve metal kapılarla uyumlu olarak üretilmiştir. Yüzeyinin elektrostatik boya ile kaplı olması uzun süreli kullanımı sunarken, multikanatlı anahtar sistemi kilide ekstra emniyet sağlar. Bunun yanında kapıların malzemesi de kilit tipinin belirlenmesinde önemli bir etkendir. Gömme kilit kullanımına müsaade etmeyen kapılarda tirajlı kilit kapı yüzeyine monte edilebilir. Dayanıklı yapısıyla güvenliği sağlayan tirajlı kapı kilidi, kullanıldığı yerleri hırsızlara karşı güvenli hale getirirken farklı mekanizmalarıyla kullanıcı dostu olarak tasarlanmıştır. Depo, işyeri gibi alanların yanı sıra apartman kapılarında elektrikli kapı otomatiği olarak da tercih edilebilir. Hem içerden hem de dışarıdan kilitleme özelliğine sahiptir. Ürün tüm bu avantajlarının dışında paslanmaz ve dayanıklı yapısı ile korozyona karşı da oldukça dayanıklıdır.

Tirajlı Kilitlerin Kullanım Alanları

Tirajlı kilitler, yapıları gereği daha çok dış kapılarda kullanılır. Depo, işyeri ve apartman kapılarında kullanıldığında güvenlik sunar. Olumsuz hava koşullarından etkilenmeyen yapısı sayesinde uzun yıllar kullanıma uygundur. Malzeme olarak çelik, pirinç ve nikel gibi dayanıklı materyaller kullanılmış olması dayanıklı olmasını sağlar. Elektrikli tirajlı kilit mekanizmalı modeller, kapıların tek tuşla açılabilmesini sağladığı için oldukça pratiktir. Dıştan takmalı olarak da adlandırılan tirajlı kilit mekanizmalarının bazıları elektriklidir. Modern gövde tasarımları ve alternatif renkleriyle de şık tasarımlara sahiptir. Hırsızlık olaylarına karşı sağladığı yüksek emniyet site ya da ev giriş kapılarında tercih edilmelerinin ana sebebidir. Mülk sahipleri ihtiyaç ve beklentilerine göre elektrikli ya da manuel seçeneklerden birini tercih edebilir. Tirajlı kilit göbeği ihtiyaç halinde kolaylıkla değiştirilebilir. Bu sebeple kullanıcılar istediği her an kilidi teknik desteğe ihtiyaç duymadan değiştirebilir. Ayrıca ihtiyaç duyduğunda teknik destek de alabilir. 

Tirajlı Kilit Teknik Özellikleri

Tirajlı kilitlerde silindir boyu ve makara sistemi modelden modele değişkenlik gösterir. Dıştan takma tirajlı kilitlerin bazılarının standardı 12 cm, silindir boyu ise 52 mm’dir. Silindirli tirajlı kilit modeli genellikle 3 anahtarlı olarak üretilir. Kilitte gövde çelik ya da nikeldir. Üzerinde de elektrostatik boya kullanılmıştır. Silindirlerin ihtiyaca göre ayarlanabilir olması, yaşam alanlarını hırsızlara karşı güvenli hale gelir. Dayanıklı materyalleri sayesinde ürünün mekanizmasını oksitlenmez. Tirajlı kilit montajı oldukça kolaydır. Değişim ya da bakım gerektiğinde kolaylıkla sökülüp takılabilir. Kullanıma sunulan yedek parçalarının da yardımıyla mülk sahiplerine kesintisiz güvenlik hizmeti sunar. Ayrıca geniş ürün yelpazesine sahip olması sayesinde ise kullanıcılara nokta atışı çözümler sağlar. Bunlarla birlikte güvenlik konusundaki endişelerini ortadan kaldırır.  

Avantajlı Fiyatlarla Tirajlı Kilit Modelleri

Kullanıcı beklenti ve ihtiyaçlarına göre butik çözümler sunduğu için Tirajlı kilit fiyatları, ürünün özelliğine göre değişkenlik gösterir. Bazı modeller elektrikli ve aynalı/karşılıklı olarak üretilirken bazı modeller manuel özelliğe sahiptir. Saten nikelden üretilen otomat dıştan takma silindirli modelin üzerinde yer alan düğme, tek tuşla kapının açılmasını sağlar. Elektrikli olarak tasarlanmış olan ürün şık tasarımıyla da göz doldurur. Ayrıca bilyalı ve mandallı mekanizmalarıyla kapıların güvenle kilitlenmesini sağlar. Herhangi bir dış müdahaleye karşı emniyetli olan kilitler, aynı zamanda pratik kullanımlarıyla da avanta sunar.  Sağ ve sol kilitlemeli olarak üretilen modellerin kapı özelliğine göre de alternatifleri mevcuttur. Ahşap, metal ve çelik gibi farklı kapı tiplerinde kullanılabilmesi, ürünün sunduğu avantajlar arasında yer alır. Kale Kilit tirajlı kilit modellerini inceleyebilir, teknik özellikleri hakkında çağrı merkezi üzerinden bilgi alabilir ve ihtiyacınız olan ürüne hemen karar verebilirsiniz.

Tirajlı Kilit Nedir?

Tirajlı kilit ayarlanabilir silindire sahip bir kilit modelidir. Çelik, nikel ve pirinç gibi dayanıklı malzemelerden üretilmiştir.

Tirajlı Kilit Neden Tercih Edilir?

Dayanıklı yapısı, ayarlanabilir silindir sistemi ürünlerin tercih edilmesini sağlar. Bunun yanında basit düzeneğe sahip olduğu için kullanım kolaylığı sunar. Dışarıdan herhangi bir müdahale ile açılmaması da kilitlerin tercih edilme nedenlerindendir.

Tirajlı Kilit Nasıl Takılır?

Tirajlı kilit, dıştan takılabildiği için bir kilit yuvasına ihtiyaç yoktur. Silindir deliği açıldıktan sonra kapak ve gövde monte edilir. Elektrikli modellerde elektrik bağlantısı da kullanma talimatında belirtildiği şekilde yapılır.

İletişim Formu

CAPTCHA