Aksesuarlar

Ham Anahtar ve Aksesuar Ürünleri ile Tanışın!

Ham anahtar çeşitleri, farklı özelliklerde olan ve güvenli ortamın oluşturulması için kullanılan ürünlerdir. Genellikle, ham anahtarlar odaların kilitlenmesi ya da açılması için kullanılan güvenlik ürünleridir. Kapı modeline bağlı olarak, tercih edilebilecek birçok ham anahtar modeli vardır. Ham anahtarların boyutu, kalınlığı ve benzeri özellikleri kapıların tasarımına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Standart olarak tasarlanan ham anahtarlar, genellikle odaların kilitlenmesinde kullanılan modellerdir. Ham anahtar tasarımları ve malzeme yapıları da birbiri içinde farklılık gösterir. Ham anahtarların nikel, pirinç, multikanallı malzemelerden imal edilebilmektedir.

Sık tercih edilen ham anahtar modelleri arasında gömme kapılar için üretilen anahtarlar yer alır. Özel zamak döküm ve pirinç kaplamadan üretilen gömme ham anahtarlar, son derece sağlamdır. İhtiyaca bağlı olarak, standart ya da gömme kapı anahtar modelleri tercih edilebilir. Güvenli bir ortamın oluşturulması için kullanılabilecek birçok ham anahtar modeli arasından seçim yapılabilir. Modellerin değişkenlik göstermesi ise ham anahtar fiyatları üzerinde etkili olur. Ham anahtarların görünümü, dış tasarım yapısı ve korunaklılık düzeyi birbirinden farklıdır. Kullanım amacı doğrultusunda ham anahtarların tercih edilmesi doğru olacaktır. Ancak ham anahtarların daha güvenilir hale getirilmesi için de tasarlanan koruyucu rozetler de tercih edilebilir. Koruyucu rozetler, kilitlerin daha korunaklı hale gelmesine yardımcı olan ürünlerdir.

Ham Anahtarların Özellikleri

Ham anahtar modelleri, farklı özelliklere sahip olan güvenlik ürünleridir. Farklı mekanların kilitlenmesi için tasarlanan kapı modelleri birbirinden farklı tasarımlara sahiptir. Kapı modeline bağlı olarak tercih edilecek ham anahtar modeli de farklılık gösterir. Örneğin, bilyalı silindir ham anahtarlar, multikanallı bilyalı, nikel kaplama ve pirinç malzemelerden üretilebilmektedir. Bunun yanı sıra, silindir formdaki ham anahtarlar da seçenekler arasındadır. Bu anahtarlar ise çelik, yıldız profil kesitli olacak şekilde imal edilir. Nikel kaplamalı olarak tasarlanan yıldız profil kesitli anahtarlar, son derece sağlam yapıdaki ürünlerdir. Ham anahtar çeşitleri arasında standart anahtarlar da yer alır. Standart anahtarlar ise ev odalarının ya da ahşap kapıların kilitlenmesinde kullanılan ürünlerdir. 

Yüksek güvenilirlikli silindir ham anahtarlar ise plastik kafalı, nikel ve pirinçten imal edilen modellerdir. Depo ve benzeri mekanların kilitlenmesi için bu anahtar modelleri tercih edilir. Multikanallı olarak imal edilen yüksek güvenilirlikli ham anahtarlar, iş yerlerinin kilitlenmesi için uygun modellerdir. Farklı özelliklerde olan anahtarlar, ham anahtar fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. Mekanlarda daha fazla korunaklı bir ortam yaratmak için tüpten şifreli silindir ham anahtarlar üretilmiştir. Plastik kapalı ham anahtarlar, alpaka malzemeden imal edilmiştir. Şifreleme yapmak amacıyla bu anahtar modelleri kullanılabilir. 

Ham Anahtarları Sağlamlaştıran Aksesuarlar 

Ham anahtar aksesuarları arasında yer alan koruyucu rozetler, güvenilirliğin artırılması için kullanılmaktadır. Koruyucu rozetler, krom, pirinç ya da nikel kaplamalı olabilmektedir. Malzeme yapıları farklılık gösteren koruyucu rozetler, farklı kapı modellerine uygun olarak tercih edilmelidir. Koruyucu rozetlerin delinmeye mukavim olan sertleştirilen çelik yapıları vardır. Saten, krom ya da pirinç kaplı olan koruyucu rozetler ihtiyaç doğrultusunda satın alınabilir. Çelik kapı kilitler için de koruyucu rozetler kullanılabilir. Dar kilitler için tasarlanan silindir rozetler de farklı ihtiyaçlara yön verir. Pirinç kaplamalı ve gövde kısmı çelikten imal edilen silindir rozetler de prazis silindirler için tasarlanmıştır. Genel olarak, ham anahtar çeşitleri farklı malzeme yapılarından üretildiği için koruyucu ürünlerin de özellikleri farklılık gösterir. Koruyucu rozetler sayesinde, kilitlenen yerin daha güvenilir hale getirilmesi mümkün olacaktır. Ham anahtarlar, bilyalı barel, oda kapı kilidi olarak seçeneklere ayrılır. 

Ham anahtarların farklı formlarda üretilmesi kullanım alanlarının çeşitlilik göstermesine neden olur. Bu nedenle, anahtarlar için tasarlanan ürünlerin malzemeleri ve destekleyicileri de değişkenlik gösterir. Bu durum, ham anahtar fiyatları oranlarına etki etmektedir. Ham anahtarların kilit açma kısımları birbirinden farklıdır. Bu durum, anahtarların korunaklığını da etkilemektedir. 

Ham Anahtar Modelleri

Ham anahtar çeşitleri, bu ürünlerin kod numaralarına göre değişkenlik gösterir. Aynı zamanda, ham anahtarların kullanılacağı kapı modeli de kilidin modelinin değişmesine neden olur. Ham anahtarların bilyalı barel anahtar olarak iki kanat şeklinde tasarlanan modelleri vardır. Bu modeller, son derece korunaklı bir mekan yaratmak için sık tercih edilir. Bunun yanı sıra, bilyalı barel anahtarlar üç kanat olarak da tasarlanabilmektedir. Üç ya da iki kanat olarak bu anahtarların seçimi kullanıcılara bırakılır. Kanatsız olarak tasarlanan ham anahtar modelleri de üretilmiştir. Bu modeller de standart ham anahtar kategorisine dahil edilebilir. 

Cerman barel anahtar modelleri de ham anahtar kategorisinde yer alır. Bu anahtar modellerinin kullanışlı olması, barel anahtarların sık tercih edilmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra, gömme kapılar için tasarlanan gömme kilit anahtarlar da ham anahtar arasındaki en işlevsel ürünlerdir. Gömme anahtarlar, ekstra gömme kilit şeklinde de tasarlanabilmektedir. Ham anahtarlardaki değişkenlik gösteren bu özellikler ham anahtar fiyatları oranlarını etkiler. Ham anahtarlar, yedek anahtar olarak da yaptırılabilir. Genellikle, nikel kaplamalı olarak imal edilen ham anahtarlar sağlam yapılı olduğu için uzun süre ömürlü bir şekilde kullanılabilmektedir. Özel bir model olan fişeli kilit ham anahtarlar da seçenekler arasındadır. 65 ve 75 mm büyüklüğünde olan bu anahtar modelleri, yeşil ve mavi renk seçeneklerine sahiptir. Fişeli anahtarlar özel pirinç malzemeler kullanılarak döküm şeklinde imal edilir. Kaplaması ise nikel malzemeden olan bu anahtarlar, diğer ham anahtarlara göre farklı bir tasarım yapısına sahiptir

Daha Fazla Göster